Sosyal Medya

Gündem

AKP Genel Başkanı Biden’a yüklenmek için 270 gün bekledi!

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında Genel Merkez’de bir araya geldi. MYK toplantısının ana gündem maddeleri, dış politikada yaşanan gelişmeler, ekonomik göstergeler ve parti çalışmaları oldu.

Ekleme Tarihi:

-

biden erdo kapak

ABD’li Demokrat Parti başkan adayı, Trump’ın rakibi Joe Biden bundan tam 270 gün önce bir röportajda verdiği demeçte “Seçilirsem Erdoğan’a muhalif olanları destekleyeceğim” demişti.

Bu açıklamaların üzerinden aylar geçmiş olmasına rağmen Türkiye o zaman hiç bir karşılık vermedi.

Ancak bugün siyasetin gündemi Biden’ın AKP karşıtlığı ve AKP Genel Başkanı’nın sözde Amerikan karşıtlığı… ABD’ye karşı tonun yüksek tutulduğu iç siyasetin tersine dış politikada Erdoğan’ın hala en çok direktif aldığı isim ise Donald Trump…

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında Genel Merkez’de bir araya geldi. MYK toplantısının ana gündem maddeleri, dış politikada yaşanan gelişmeler, ekonomik göstergeler ve parti çalışmaları oldu.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, kurmaylarıyla çok sayıda konuda görüş alışverişinde bulundu. Doğu Akdeniz’de yaşanan gelişmelerin yakından takip edilmesini isteyen Kılıçdaroğlu’nun, parti içi meselelerle ilgili ise başta Muharrem İnce ve Abdullah Gül meselesi olmak üzere parti yöneticilerinin beyanatlarında “dikkatli olmasını” istediği öğrenildi.

MYK toplantısında ABD başkan adayı Joe Biden’ın Türkiye’deki muhalefetin desteklenmesine yönelik sözleri de gündeme geldi. Partililer, iktidarın aylar sonra bu açıklamayı gündeme getirmesini “siyasi rant çabası” olarak değerlendirdi.

MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, ABD’li Joe Biden’ın sözlerinin yaklaşık sekiz ay sonra yeniden dolaşıma sokulmasına tepki gösterdi.

İktidarın bu açıklamaları siyasi rant devşirmek için kullandığını ifade eden Öztrak, “Ülkeyi artık yönetemeyen saray hükümeti, eski defterlerden kendisine alacak çıkarmaya çalışıyor. Sekiz ay önce ABD’de Demokrat Parti’nin adayı tarafından söylenmiş ve kabul edilemeyecek sözler daha yeni yurtiçine servis edildi. Sekiz ay önce bu laflar söylendiğinde bu ülkenin Dışişleri Bakanı neredeydi, bu densizliğe ne cevap verdi?

Sarayın kibirli adamı neden sekiz ay sustu? Erdoğan’ın ‘Dostum’ diye hitap ettiği kişi, bu lafları eden kişi. Bu nasıl bir kucaklaşma? Bizim tek desteğimiz milletimizdir. Biden’a tavsiyemiz kankası Erdoğan’ın değirmenine su taşımaktan vazgeçmesidir” dedi.

biden erdo 2

AKP Genel Başkanı Biden’a yüklenmek için 270 gün bekledi!

ERDOĞAN İÇİN DONALD TRUMP TARTIŞMASIZ YOL GÖSTERİCİ

Fox News’a konuşan ABD Başkanı Donald Trump, kasımdaki seçimlerde rakibi olacak Demokrat Partili Joe Biden’ın göreve uygun olmadığını savundu.

İlginç iddialarda bulunan Trump, Biden’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’la başa çıkacak zihinsel kapasitede olmadığını söyleyerek, Erdoğan’ın dünya liderleri içinde ancak kendisini dinlediğini söyledi.

“Geçen hafta dünya liderleri benden Erdoğan’ı aramamı rica etti. ‘Neden’ diye sordum” diyen Trump, Fox News’a şu açıklamayı yaptı: “Dediler ki o bir tek seni dinler, bizi dinlemiyor. Bu ABD yüzünden mi diye sordum. ‘Hayır. Senin yüzünden, senin kişiliğin yüzünden. Tek dinleyeceği kişi sensin. Çünkü o kişilik bir tek sende var. Onunla anlaşabiliyorsun’ ki bu doğru. Ben onunla anlaşabiliyorum. Beni dinliyor.

biden erdo 3

AKP Genel Başkanı Biden’a yüklenmek için 270 gün bekledi!

ALDIĞIMIZ NEFES BİLE DOLARLA

Ahmet Hakan’ın dolar kuru ile ilgili sorusuna “Dolarla mı maaş alıyorsunuz” diyen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın bu sözleri hakkında da konuşan CHP Sözcüsü Öztrak, “Dolar yükseliyor endişeleniyorum, diyen sunucuya dolarla mı maaş alıyorsun diye soruyor. O sunucu maaşını dolarla mı alıyor bilemeyiz ama sürekli poz vermekten çok hoşlandığı kedisinin maması bile dolarla alınıyor.

Milletin çitlediği çekirdek bile dolarla ithal ediliyor. Sarayın sosyete damadı hala televizyonlara çıkıp pembe masallar anlatıyor.

Gülücükler eşliğinde çokomelli mi iyi puf kek mi daha iyi polemiklerine giriyor.

Ne de olsa sosyete damat, başka bir derdi yok. Bu beceriksiz yönetimin elinde milli paramızın satın alma gücü kuşa döndü. Düğün davetiyesi icra dairesinden gelen tebligata benzemeye başladı.

Millet artık düğüne derneğe gidemez oldu” diye konuştu.

17 Ağustos 1999 yılında yaşanan depreme değinen Öztrak, rant hevesinin deprem korkusunun önüne geçtiğini söyledi. İktidarın depremin etkilerini azaltmak için bir şeyler yapmak yerine yandaşları sevindirdiğini ifade eden Öztrak, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Depremin etkilerini azaltmak için hiçbir şey yapılmadı. Toplanma alanlarını bile AVM’lerle doldurdular, sonra da ‘İstanbul’a ihanet ettik’ diye timsah gözyaşları döktüler. Şimdi de Kanal İstanbul diyerek milyarlarca doları rant projesine gömmeye hazırlanıyorlar. Kanal daha açılmadan etrafını parsel parsel yandaşlara peşkeş çekiyorlar. Saray, işi gücü bırakmış yerel yönetimlerimizin elini kolunu bağlamaya çalışıyorlar. Yerel yönetimlerle artık uğraşmayın, bir araya gelin, istişare edin.”

biden erdo 1

AKP Genel Başkanı Biden’a yüklenmek için 270 gün bekledi!

OKULLAR AÇILIRKEN: HİJYEN İÇİN VELİLERDEN PARA ALINIYOR İDDİASI

Son olarak açılış tarihi ertelenen okulların son durumu hakkında konuşan Öztrak, ailelerin borç yükü altında ezilirken okul yönetimlerinin kendilerinden yeni taleplerde bulunduğunu söyleyerek, “Okulların açılışı yeniden ertelendi. Peki bu erteleme süresi içinde derslik ihtiyacı giderilebilecek mi? Kayıtlar yapılırken ailelerden dezenfektan parası alındığını duyuyoruz.

Eğitimdeki bu düzensizlik nedeniyle bir nesli kaybetmek üzereyiz. Veliler ne yapılacağını bilmiyor. Sağlık Bakanı, ‘Bu zaten beklediğimiz bir durumdu’ diyor, şikayet etmekten, tweet atmaktan başka bir şey yapmıyor” dedi.

ERDOĞAN TAZMİNAT PARASI ALMAKTAN BIKMIYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatı Ahmet Özel, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında 2 milyon liralık manevi tazminat davası açtıklarını bildirdi.

Gündem

HDP: Asgari ücret en az 4 bin TL olmalı!

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Grup başkan vekili Saruhan Oluç, Türkiye’deki fiyat endeksi ve hayat pahalılığından yola çıkarak yaptıkları hesaba göre asgari ücretin aylık en az 4 bin TL olarak belirlenmesi gerektiğini ifade etti.

Yayımlandı:

on

asgari ücretli hdp 2 aralık

2021 yılı Asgari ücret belirleme görüşmeleri sendikalar, patron örgütleri ve hükümet yetkililerinin katılımıyla bu hafta yapılacak. Siyasilerden asgari ücret önerileri geliyor.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Grup başkan vekili Saruhan Oluç, Türkiye’deki fiyat endeksi ve hayat pahalılığından yola çıkarak yaptıkları hesaba göre asgari ücretin aylık en az 4 bin TL olarak belirlenmesi gerektiğini ifade etti.

HDP Grup başkan vekili Saruhan Oluç konuşmasında, asgari ücretin toplumun en alt kesimlerini ilgilendirdiği ve bu hafta görüşmeleri yapılan asgari ücret belirleme toplantısının milyonların hayatını etkileyeceğini hatırlattı.

Oluç, “Şu anda gelen işaretlerden öyle anlaşılıyor ki iktidar yine her zamanki gibi cüzi bir artışla bir dahaki yıla kadar bir sefalet ücreti uygulamaya devam edecek.” dedi.

Türkiye’de enflasyon ve hayat pahalılığı, özellikle son 1 senede katlandı. Öte yandan işçi ve emekçilere dönük hiç bir iyileştirici adım atılmadı.

Bu şartlar altında asgari ücrete zammın yüzde 40’ın altında olmaması gerektiğini ifade eden Saruhan Oluç şöyle konuştu:

“2010 yılından bugüne kadar yapılmış olan asgari ücret zamlarının ortalaması yüzde 14-15 aralığında olmuş. Böyle bir oranda zam yapılması halinde asgari ücret kesinlikle açlık ve yoksulluk sınırının çok altında olacaktır ve kabul edilebilir bir durum değildir.” 

HDP’nin yaptığı hesaplamadan yola çıkılırsa 4 bin TL’nin altında kalacak asgari ücretin emekçilerin ihtiyacını karşılamayacağını anlatan Oruç, asgari ücretin 4 bin TL olması ve işçilerin hayatlarında iyileştirmeler yapılması için daha önce de önergeler verdiklerini, ancak bunların AKP ve MHP’lilerin karşı çıkması ile reddedildiğini aktardı.

Okumaya Devam Et

Gündem

Katar’a şimdi de safkan at spermleri satıldı!

Emlaktan basın sektörüne, üretimden hizmete ve turizme kadar hemen hemen her alanda ciddi yatırımlar yaparak Türkiye’de parsel parsel toprak ve mülk sahibi olan Katarlılar, şimdi de Türkiye’nin dünyaca ünlü safkan Arap atlarının 60 doz spermlerini satın aldılar.

Yayımlandı:

on

arap atı safkan satıldı 1

Türkiye’nin son dönemde en büyük yatırımcılarından olan ve Kanal İstanbul’un da bu yüzden yapılmak istendiği söylenen Katar sermayesi, şimdi de at spermlerini satın aldı.

Emlaktan basın sektörüne, üretimden hizmete ve turizme kadar hemen hemen her alanda ciddi yatırımlar yaparak Türkiye’de parsel parsel toprak ve mülk sahibi olan Katarlılar, şimdi de Türkiye’nin dünyaca ünlü safkan Arap atlarının 60 doz spermlerini satın aldılar.

Tamerinoğlu, Turbo ve Ayabakan isimli safkan Arap atlarının 60 doz olarak hazırlanmış ve dondurulmuş spermleri Katar tarafından satın alındı.

Katar, en son Antalya Limanı’nı ve Borsa İstanbul’un yüzde 10’luk hissesini de satın alarak Türkiye’nin son yıllardaki en büyük satışı gerçekleştirdiği ülke oldu.

Katar emirinin ve annesinin Kanal İstanbul’un yapılacağı güzergah üzerinde sonradan değerlenecek olan önemli büyüklükteki arazileri de satın aldığı biliniyor. Söz konusu isimlerin AKP’li cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile kişisel yakınlıklarının olduğu da iddialar arasında.

Türkiye’de vatandaş, Katar’ın tehlikeli bir şekilde kritik sektörleri satın alması karşısında tepkili. Son olarak Katar, Türkiye’den 60 doz safkan Arap atı sperması satın aldı.

Söz konusu gelişme TBMM KİT Komisyonu’nda büyük tartışmaya neden oldu. CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz TİGEM Genel Müdürü Ayşe Ayşin Işıkgece’ye sperma satışlarını sordu ve “İhale yapıldı mı, her bir doz kaça satıldı?” diye sordu. Genel Müdür ise sperma üretilip satıldığını belirtti ancak fiyat açıklamadı.

Yavuzyılmaz, “TİGEM’in sahibi olduğu safkan Arap atlarından Turbo’dan 30 doz, Tamerinoğlu ve Ayabakan’dan 15’er dondurulmuş aygır sperması Katar’a satıldı. Katar adı geçince sormak gerekiyor: Bu konuda ihale yapıldı mı? Yapıldıysa bu ihaleye hangi ülkelerden hangi şirketler girdi, ne fiyat verildi. Spermaları satılan Turbo, 2009’da, Ayabakan ise 2008’de Dünya Arap Atı Organizasyonu’nca yılın en iyi atları seçilmişti” dedi.

Okumaya Devam Et

Gündem

SON DAKİKA! İmamoğlu’ndan suikaste dair ilk açıklama!

Ekrem İmamoğlu, kendisine yönelik olarak IŞİD’in bir suikast planladığını ancak bu suikastin son anda önlendiğini doğruladı. Söz konusu iddia Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından reddedilirken, AKP’li önemli isimler de bu iddiaların İmamoğlu’nun ‘reklamı’ olduğunu yazdı.

Yayımlandı:

on

imamoğlu suikast doğruladı 1

İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkanı Ekrem İmamoğlu, kendisine yönelik olarak suikast girişimi olduğuna ve son anda durdurulduğuna dair iddialara ilişkin konuştu.

Ekrem İmamoğlu, kendisine yönelik olarak IŞİD’in bir suikast planladığını ancak bu suikastin son anda önlendiğini doğruladı. Söz konusu iddia Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından reddedilirken, AKP’li önemli isimler de bu iddiaların İmamoğlu’nun ‘reklamı’ olduğunu yazdı.

İsyanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu kendisine yönelik suikast ihbarına yönelik Olay TV’ye açıklamada bulundu.

İmamoğlu, “Benim gündemimde pandemi var. Bu iddialar yeni değil. Gereken açıklamayı sözcüm Murat Ongun yaptı” diye konuştu.

MURAT ONGUN NE DEMİŞTİ?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi sözcüsü Murat Ongun, daha önce konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“23 Kasım 2020 tarihinde resmi makamlarca bir terör örgütüne yönelik istihbari faaliyetlerde, İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu’na yönelik eylem talimatı verildiği bilgisi tarafımıza ulaştırılmıştır.

Bilgi dahilinde mevcut önlemler korunmuş ve hassasiyet artırılmıştır.

Tarafımızda herhangi bir eylemcinin yakalandığı bilgisi mevcut değildir.

Başkanımızın açık kaynaklarda görüleceği üzere rutin programları ihbar tarihinden beri sürmektedir.”

Okumaya Devam Et

GÜNCEL HABERLER

Ana Sayfa - Gizlilik Politikası - Künye
Copyright © 2020 Antalya Siyaset Gazetesi | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.