Sosyal Medya

Turizm

Antalya Otellerinin Rus Turist Sevinci

Dün başlayan Rus turistlerin inişleri ile Antalya sevindi. Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca: 5 ay sonra Antalya’ya en çok turistin geldiği gün bugün olacak dedi. Atmaca ayrıca, Bu seneki amacımız para kazanmak değil. Bu sene önceliğimiz istihdamı sağlamak, tesislerimizi açmak şeklinde ifade etti.

Ekleme Tarihi:

-

Ülkay Atmaca

Dün başlayan Rus turistlerin inişleri ile Antalya sevindi. Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca: “5 ay sonra Antalya’ya en çok turistin geldiği gün bugün olacak” dedi. Atmaca ayrıca, “Bu seneki amacımız para kazanmak değil. Bu sene önceliğimiz istihdamı sağlamak, tesislerimizi açmak” şeklinde ifade etti.

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca, ilk günde 70 uçakta 23 bin Rus turistin hem Türkiye hem de Antalya adına sevindirici olduğunu belirterek, “Bu seneki amacımız para kazanmak değil. Bu sene önceliğimiz istihdamı sağlamak, tesislerimizi açmak” dedi.

Korona virüs nedeniyle 4 ay Türkiye ve Antalya’dan uzak kalan Rus turist kafileleri kente gelmeye başladı. Saat 03.25’te 519 yolcusuyla inen ilk uçağın ardından gün boyu turizm kenti Antalya’da Rusya’nın farklı kentinden kafileler gelmeye devam etti.

İlk günde 70 uçakta 23 bin Rus turistin geldiği Antalya Havalimanında yoğunluk yaşandı. Uçaklarından inen Rus turistler yine korona virüs önlemlerinin ön planda tutulduğu tur otobüs ve minibüslerle konaklayacakları otellere gitti. Otele gelen turistler odalarına yerleştikten sonra korona virüs tedbirlerine göre dizayn edilen restoranlarda yemeklerini, yeni su parkı ve havuzlarda, denizde tatillerine başladı.

“Antalya’nın En keyifli günü bugün”

POYD Başkanı Ülkay Atmaca, 1 Ağustos itibariyle Rusya’dan başlayan uçuşların bugün itibariyle Antalya’ya da inmeye başladığını ifade etti. Bugün Antalya’ya planlanan uçak sayısının 70 ve 23 bin yolcu beklendiğini dile getiren Atmaca, “5 ay sonra Antalya’ya en çok turistin geldiği gün bugün olacak. 1 Haziran’da başlayan normalleşme süreciyle birlikte Ukraynalı ve yerli turistlerimizi ağırlamaya başlamıştık. İngiltere, Hollanda, Almanya’da başlayan hareket Rusya’dan gelen güzel haberde bugün hayata geçti. Son yılların en keyifli gününü bugün yaşıyoruz” dedi.

Geçen yıl Antalya’ya gelen 16 milyon turistin yaklaşık 5-5.5 milyonunun Ruslardan oluştuğunu anımsatan Atmaca, “Rus pazarının açılması, uçuşların başlaması hem Antalya adına hem ülkemiz adına sevindirici bir haber” diye konuştu.

Antalya Dış Hatlar

Antalya Dış Hatlar Terminali

“Kasım ayı inşallah çok iyi geçecektir”

Bu seneki amaçlarının para kazanmak olmadığının altını çizen Atmaca, “Bu sene önceliğimiz istihdamı sağlamak, tesislerimizi açmak istiyoruz. Tesislerin hala büyük bölümü kapalı.

Rus pazarıyla birlikte bu tesislerde açılmaya başlandı. Tek önceliğimiz otellerimizi açıp yolumuza devam etmek istiyoruz. Ağustosun ortasına geldik ama ben sezonun uzayacağını düşünüyorum.

Özellikle kasım ayının çok iyi geçeceğini düşünüyorum. Pandemi sürecindeki aldığımız önlemleri tesislerimizde ve gündelik hayatımızda devam edersek iyi bir kasım ayı geçireceğiz” ifadelerine yer verdi.

Atmaca, ilk günden Antalya’ya 70 uçakta, 23 bin Rus turistin gelmesinin umut verici ve çok büyük bir başarı olduğunun altını çizdi.

“Sektör adına bir başarı”

Uçak planlamalarının bitmediğini dile getiren Atmaca, “3 şehirden uçulabiliyor. Kısıtlamalar genişlediğinde, charter sayıları arttığında biraz daha sayı artacaktır. Ama çok ümitliyiz. Bu noktaya on günde geldik. İlk günde 23 bin rakamı çok büyük başarı. Emeği geçen Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy’a, Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’na teşekkür ediyorum. Rus pazarı bizim için can damarı. Yanı başımızdaki Rusya pazarının açılması ve bu kadar yüksek talep gelmesi sevindirici. Sektör adına bir başarıdır. Güzel günler başladı” ifadelerine yer verdi.

“Ruslar Antalya’yı tercih ettiler”

Rus turistlerin pandemi sürecinin ardından sık geldikleri ülke olan Türkiye’yi tercih ettiklerini kaydeden Atmaca, zor sürecin ardından evlerinden çıkan Rusların Antalya’yı tercih ettiğini bildirdi.
Ülkay Atmaca, Rus turistlerin alınan önlemleri çok beğenip şaşırdıklarını da sözlerine ekledi.

“Türkiye’ye gelmeye devam edeceğiz”

Türkiye’yi çok güvenli bulduklarını ve sevdiklerini belirten Tamara Morosky, “Bu nedenle ilk önceliğimiz Türkiye oldu. Havaalanından otele olan ulaşımımızda korona virüs kontrollerinin eksiksiz yapıldığını gördük. Kapalı alanlarda ateş ölçümü ve maske kontrolü yapıldı. Bugün ilk günümüz. On gün Antalya’da kalacağız. Her yıl Türkiye’ye gelmeye devam edeceğiz” dedi.

Eşiyle St. Petersburg’tan Antalya’ya geldiklerini anlatan Mıchayel ise, “Otelimize yeni geldik. Ama transfer süresinden otele gelinceye kadar hizmetten memnun kaldık” diye konuştu.

Turizm

Antalya Hava Durumu 5 günlük 1 Ocak 2021 Cuma!

Antalya bugün yağmurlu mu? Antalya’da bugün gün boyu parçalı bulutlu bir hava etkili olacak. Meteoroloji, Antalya için önemli hava durumu verileri paylaştı!

Yayımlandı:

on

1 ocak hava 2

Antalya’da bugün hava nasıl? 1 Ocak 2021 Cuma Hava Durumu verilerine göre Antalya kent merkezinde az bulutlu, güneşli bir hava etkili olacak. Bugün yağış görülmeyecek.

Antalya bugün yağmurlu mu? Antalya’da bugün gün boyu parçalı bulutlu bir hava etkili olacak. Meteoroloji, Antalya için önemli hava durumu verileri paylaştı!

Antalya’da hava sıcaklığı kaç derece? 2021 yılının ilk gününde, Antalya’da sıcaklıklar 16 derece civarında. Antalya’da bugünden itibaren hava sıcaklıklarının 16-19 derece dolaylarında seyredeceği ve bugün de güneşli bir hava olduğu belirtiliyor. Mevsim ortalamasının üzerinde bir sıcaklık olması bekleniyor.

Antalya’da 5 günlük hava durumu, Antalya 1 Ocak Cuma hava yağmurlu mu sorularına yanıt geldi.

Tüm Türkiye’de hava sıcaklıkları hızla düşerken, bazı illerimizden kar yağışı haberleri gelmeye devam ediyor. Türkiye genelinde, sağanak yağış, kar yağışı ve sel baskın uyarıları yapıldı. Antalya’da da sıcaklıklar bugün gün boyu mevsim normalleri üzerinde seyrediyor. Bugün (Cuma) 16 derecenin üzerine çıkılmayacak.

1 ocak hava 1

1 Ocak 2021 Cuma Hava Durumu verilerine göre Antalya kent merkezinde az bulutlu, güneşli bir hava etkili olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Antalya bugün 1 Aralık Ocak hava durumu: Antalya’da bugün hava sıcaklığı 16 derece olacak. Nem oranı ise yüzde 68’in üzerine çıkıyor. Parçalı bulutlu ve güneşli havanın tüm gün sürmesi bekleniyor.

1 Ocak Cuma Antalya’da hava hafif yağmur sıcaklık 16 derece, nem oranı %68
2 Ocak Cumartesi Antalya’da hava parçalı az bulutlu sıcaklık 18 derece, nem oranı %45
3 Ocak Pazar Antalya’da hava kapalı sıcaklık 18 derece, nem oranı %40
4 Ocak Pazartesi Antalya’da hava parçalı bulutlu sıcaklık 16 derece, nem oranı %54
5 Ocak Salı Antalya’da hava orta şiddetli yağmur sıcaklık 17 derece, nem oranı %76

Okumaya Devam Et

Turizm

Antalya: Kısıtlamada 25 hat, 43 sefer!

Kısıtlamada Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ait siyah plakalı 43 ulaşım aracı 25 hat üzerinde saat 06.00-21.00 arası hizmet verecek.

Yayımlandı:

on

Antalya kısıtlama 1

Antalya Büyükşehir Belediyesi, bu akşam başlayacak 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasında çalışması zorunlu olan vatandaşlar için 25 hattı sefere koydu.

Kısıtlamada Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ait siyah plakalı 43 ulaşım aracı 25 hat üzerinde saat 06.00-21.00 arası hizmet verecek.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, İçişleri Bakanlığı’nın son genelgesi kapsamında 31 Aralık 2020 Perşembe saat 21.00’da başlayıp 4 Ocak 2021 Pazartesi saat 05.00’de sona erecek sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle toplu ulaşım planlamasını yaptı.

Kısıtlama süresince çalışması zorunlu olan sağlık personeli, kamu ve diğer çalışanların ulaşımını sağlamak için 25 hatta sefer yapılacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ait siyah plakalı toplu ulaşım araçları seyreltilmiş seferlerle 25 hat üzerinde 43 ulaşım aracıyla hizmet verilecek.

Antalya kısıtlama 2

Antalya Büyükşehir Belediyesi, bu akşam başlayacak 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasında çalışması zorunlu olan vatandaşlar için 25 hattı sefere koydu.

OTOBÜSLER 06.00-21.00 ARASI ÇALIŞACAK

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, VF01,VF02, AC03, AF04/A, KC06, LC07A, KL08, LF09, LF10, UC11, VL13/A, DC15/A, TC16, CV17, VS18, MD25, KC35, MF40, TK51, KF52, VML54A, VF66, FL82, DM86 ve 600 levha numaralı ana ve gövde hatlar sokağa çıkma kısıtlaması olan günlerde seferlerine devam edecek.

Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri ilk seferine 06.00’da başlayacak olan toplu ulaşım araçları son seferini 21.00’de tamamlayacak.

Seferler, 60 dakika aralıklarla gerçekleştirilecek. Vatandaşların hatlarla ilgili 606 07 07 nolu Çağrı Merkezi ve Antalyakart uygulamasından da bilgi edinebileceği belirtildi.

Okumaya Devam Et

Turizm

Antalya Hava Durumu 5 günlük 31 Aralık 2020 Perşembe!

Antalya’da bugün hava nasıl? 31 Aralık 2020 Perşembe Hava Durumu verilerine göre Antalya kent merkezinde az bulutlu, güneşli bir hava etkili olacak. Bugün yağış görülmeyecek.

Yayımlandı:

on

31 aralık hava 1

Antalya bugün yağmurlu mu? Antalya’da bugün gün boyu parçalı bulutlu bir hava etkili olacak. Meteoroloji, Antalya için önemli hava durumu verileri paylaştı!

Antalya’da bugün hava nasıl? 31 Aralık 2020 Perşembe Hava Durumu verilerine göre Antalya kent merkezinde az bulutlu, güneşli bir hava etkili olacak. Bugün yağış görülmeyecek.

Antalya’da hava sıcaklığı kaç derece? 2020 yılının son gününde, Antalya’da sıcaklıklar 17 derece civarında. Antalya’da bugünden itibaren hava sıcaklıklarının 17-19 derece dolaylarında seyredeceği ve bugün de güneşli bir hava olduğu belirtiliyor. Mevsim ortalamasının üzerinde bir sıcaklık olması bekleniyor.

Antalya’da 5 günlük hava durumu, Antalya 31 Aralık Perşembe hava yağmurlu mu sorularına yanıt geldi.

Tüm Türkiye’de hava sıcaklıkları hızla düşerken, bazı illerimizden kar yağışı haberleri gelmeye devam ediyor. Türkiye genelinde, sağanak yağış, kar yağışı ve sel baskın uyarıları yapıldı. Antalya’da da sıcaklıklar bugün gün boyu mevsim normalleri üzerinde seyrediyor. Bugün (Perşembe) 17 derecenin üzerine çıkılmayacak.

31 aralık hava 2

Antalya bugün yağmurlu mu? Antalya’da bugün gün boyu parçalı bulutlu bir hava etkili olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Antalya bugün 31 Aralık Perşembe hava durumu: Antalya’da bugün hava sıcaklığı 17 derece olacak. Nem oranı ise yüzde 57’nin üzerine çıkıyor. Parçalı bulutlu ve güneşli havanın tüm gün sürmesi bekleniyor.

31 Aralık Perşembe Antalya’da hava az bulutlu sıcaklık 17 derece, nem oranı %57
1 Ocak Cuma Antalya’da hava kapalı sıcaklık 16 derece, nem oranı %55
2 Ocak Cumartesi Antalya’da hava az bulutlu sıcaklık 17 derece, nem oranı %49
3 Ocak Pazar Antalya’da hava açık sıcaklık 17 derece, nem oranı %42
4 Ocak Pazartesi Antalya’da hava kapalı sıcaklık 16 derece, nem oranı %50

Okumaya Devam Et

GÜNCEL HABERLER