Sosyal Medya

Magazin

Bugün bu İkinci Dünya Savaşı filmlerini izleyin!

Tüm Türkiye’de covid-19(koronavirüs) salgınının hızla artışa geçmesi ile pazar günü ne yapsam diye düşünenler evde vakit geçirmenin yollarını arıyorlar.

Ekleme Tarihi:

-

kapidaki

Tüm Türkiye’de covid-19(koronavirüs) salgınının hızla artışa geçmesi ile pazar günü ne yapsam diye düşünenler evde vakit geçirmenin yollarını arıyorlar.

İşte tatilinizi hem eğlenerek hem de öğrenerek geçirebileceğiniz birbirinden kaliteli 10 İkinci Dünya Savaşı filmleri listesi!

SCHİNDLER’İN LİSTESİ

2. Dünya Savaşı’nın en trajik olaylarından biri olan Yahudi Soykırımını en iyi anlatan ve 1993 yılında çekilmesine rağmen siyah beyaz çekim tekniğinin kullanıldığı bir Steven Spielberg imzalı gerçek bir film.

Bir Alman ve Nazi Partisi üyesi olan Oscar Schindler’in, yüzlerce yahudiyi ölümden kurtarışını ve gerçek bir olayı anlatan 7 Oscarlı bu filmi mutlaka izlemelisiniz.

schindler

Tüm Türkiye’de covid-19(koronavirüs) salgınının hızla artışa geçmesi ile pazar günü ne yapsam diye düşünenler evde vakit geçirmenin yollarını arıyorlar.

HAYAT GÜZELDİR

Sırada muhteşem bir traji-komik film var. Bu filmi komedi kategorilerine almalarının sebebi Yahudi soykırımına maruz kalan İtalyan bir ailedeki babanın oğluna esir kampını ve savaşı sonunda oyuncak bir tank hediyesi olan bir oyun olarak anlatması üzerine geçiyor.

hayat g

Sırada muhteşem bir traji-komik film var.

THE PİANİST/ PİYANİST

Trajedi dolu bu Roman Polanski filmi piyanist Wladyslaw Szpilman’ın gerçek hayat hikayesini anlatıyor. Gözyaşlarınızı tutamayacağını bir film. 7 Dalda Oscar’a aday olan ve en iyi yönetmen ve en iyi erkek oyuncu ödülleri başta olmak üzere 3 Oscar kazanan bu film 2. Dünya Savaşı Filmleri arasındaki en iyi filmlerden. Adrien Brody’nin de muhteşem oyunculuk performanı da unutmamak lazım.

pianist

Trajedi dolu bu Roman Polanski filmi piyanist Wladyslaw Szpilman’ın gerçek hayat hikayesini anlatıyor.

EMPİRE OF THE SUN / GÜNEŞ İMPARATORLUĞU

Sinema dünyasının Christian Bale ile tanıştığı film. İleride nasıl mükemmel bir aktör olacağını daha bu filmde ve 13 yaşında gözler önüne sermiş. Japon saldırısına uğrayan Şanghay’dan ailesi ile kaçmaya çalışan bir çocuğun yaşadıklarını anlatan bir film.

empire of sun

Japon saldırısına uğrayan Şanghay’dan ailesi ile kaçmaya çalışan bir çocuğun yaşadıklarını anlatan bir film.

FURY

Son zamanlarda çekilmiş en iyi savaş ve aksiyon filmlerinden biri olan Fury görsel efektleri ve konu itibariyle son derece sürükleyici bir film. Filmde Brad Pitt ve Shia Labeouf’un olması da izlemek için ayrı bir etken. Bir tankın ve içindeki askerlerin savaşın gidişatının değişmesini sağlayan savunmalarını anlatan bu filmi beğeneceğinize eminim.

fury

Son zamanlarda çekilmiş en iyi savaş ve aksiyon filmlerinden biri olan Fury görsel efektleri ve konu itibariyle son derece sürükleyici bir film.

ENEMY AT THE GATES / KAPIDAKİ DÜŞMAN

2. Dünya Savaşı filmleri genellikle Yahudiler, Amerika ve Almanya odaklı ilerler. Ancak bu savaşın bir dünya savaşı olduğunu düşünürsek pek çok ülkedeki kahramanları, olayları anlatan filmler de çekildi. Bunlardan biri de ünlü Rus keskin nişancı Vassili Zaitsev’in Alman keskin nişancı Konig ile olan mücadelesini anlatan Kapımdaki Düşman filmi. Jude Law ve Rachel Weisz’in güzel bir uyum yakaladığı bu filmi de izlemeniz gerekenler listenize eklemelisiniz.

SAVİNG PRİVATE RYAN/ ER RYAN’I KURTARMAK

Bu filmi izlerken çekildiği yıla bakarak göz önünüze almanızı tavsiye ederim. Bundan 22 yıl önce çekilmesine rağmen şu ana savaş sahneleri bu kadar gerçekçi olan, aksiyonu hiç bitmeyen, kendinizi her an savaşın ortasında hissedebileceğiniz başka bir film daha çekilmedi. Tom Hanks’in yanı sıra Matt Damon, Vin Diesel’in ilk film deneyimlerinden biri olan bu film bir Spielberg eseri ve 11 dalda Oscar’a aday gösterilip 5’ini kazandı.

er ryan

Bundan 22 yıl önce çekilmesine rağmen şu ana savaş sahneleri bu kadar gerçekçi olan, aksiyonu hiç bitmeyen, kendinizi her an savaşın ortasında hissedebileceğiniz başka bir film daha çekilmedi.

THE GREAT ESPACE/ BÜYÜK FİRAR

İkinci dünya savaşında esir düşen bir grup askerin kaçma öyküsünü anlatıyor. IMDB’de en iyi 250 film arasında 99. sırada bulunan bu film özellikle nostalji severlerin oldukça ilgisini çekecektir.

BİTVA ZA SEVASTOPOL

Sırada Kadın savaş kahramanları denince akla gelen ilk isimlerden biri olan, 36’sı Alman keskin nişancısı olmak üzere 309 Alman askerini öldüren Lüdmila Pavliçenko’nun hayatını anlatan bu filmi kesinlikle tavsiye ederim. Kadınların aslında neler yapabileceğini bu filmde tekrar görebilirsiniz.

DOWNFALL/ ÇÖKÜŞ

Joachim Fest’in aynı adlı kitabın sinemaya uyarlanan Çöküş filmi  2. Dünya Savaş’ının son günlerinde Hitler’in sığınağında olanları anlatan dokunaklı bir savaş filmidir. Hitler rolüne can veren Bruno Ganz’ı izlerken ancak bu kadar Hitler’e benzetilebilirdi diyeceksiniz. Savaşı bir de karşı tarafın gözünden izlemek de lazım.

Reklam
Bir yorum bırakın

You must be logged in to post a commentLogin

Yorum Yap

Gündem

Anestezi uzmanı nasıl olunur? Anestezi uzmanı maaşı 2020!

Anestezi uzmanı olmak için ne yapmak gerekir? Anestezi uzmanları tam olarak ne iş yapıyor? Anestezi uzmanı olmak için kaç puan gerekir? İşte tüm detaylar!

Yayımlandı:

on

anestezi uzmanı ne iş yapar

Anestezi uzmanı olmak isteyen pek çok aday KPSS sınavına girerek atanacakları günü bekliyorlar. Peki Anestezi uzmanları ne kadar maaş alıyor? Anestezi uzmanlığı hakkında her şey!

Anestezi uzmanı olmak için ne yapmak gerekir? Anestezi uzmanları tam olarak ne iş yapıyor? Anestezi uzmanı olmak için kaç puan gerekir? İşte tüm detaylar!

Anestezi uzmanları aslında birer doktordurlar. Yaptıkları iş bir sağlıkçının yapacağı en önemli işlerden olan hastanın ağrı ve sızı çekmemesini sağlamak için gerekli ilaçların hazırlanması ve uygulanmasıdır.

Hastaların güvenliği ve sağlığından tıpkı hemşireler gibi sorumludurlar. Ameliyata alınacak kişinin ameliyat öncesinde hazırlanması ve operasyona uygun hale getirilmesi anestezi uzmanının işidir.

Anestezi uzmanı aynı zamanda kişiyi hayatta tutar. Anestezi uzmanları farmakoloji ve fizyoloji alanlarında bilgi sahibidirler.

ANESTEZİ UZMANI OLMAK İÇİN HANGİ BÖLÜM OKUNMALI?

Anestezi uzmanı olmak isteyen kişilerin 2 yıllık bir bölüm olan anestezi bölümünü bitirmeleri yeterlidir. Ancak Anestezi doktor olmak çok daha meşakatlidir. Anestezi uzmanları 6 senelik tıp fakültesi lisans eğitimi görüp sonrasında da Tıpta Uzmanlık Sınavı’na (TUS) girmeleri gereklidir. Bununla da bitmez, sınav sonrasında Anestezi olmak isteyen kişiler 5 senelik anestezi uzmanlığı eğitimi alması gerekir.

anestezi uzmanı nasıl olunur

Anestezi uzmanı olmak isteyen pek çok aday KPSS sınavına girerek atanacakları günü bekliyorlar. Peki Anestezi uzmanları ne kadar maaş alıyor? Anestezi uzmanlığı hakkında her şey!

ANESTEZİ UZMANLARI NE İŞ YAPARLAR? ANESTEZİ UZMANI İŞ TANIMI!

Anestezi uzmanlarının asıl işi hastaları bir süreliğine bilinç dışı durumda bırakmak ve operasyon boyunca o şekilde kalmak olarak özetlenebilir.

  • Doğru anestezi ve onlar için ağrı yönetimi planını belirlemek için ameliyattan önce hastalarla kapsamlı görüşmeler yapmak
  • Bazı ağrı kesicilerin ve anestezinin önceden var olan tıbbi durumu olan hastalarda neden olabileceği yan etkileri ve tehlikeleri derinlemesine kavramak
  • Ameliyat ve ameliyat sonrası hastaların sağlığını ve iyileşmesini yönetmek
  • Pek çok farklı durumda ağrı kesici tedavisi – ameliyat geçiren kadınlar veya ameliyat geçiren kanser hastaları için olsun
  • Acıyı düzenlemek ve ameliyatın sonuçlarına nezaret etmek gibi ayakta tedavi durumlarını izlemek.

Anestezi uzmanları özel hastanelerde ve devlet hastanelerinde çalışabilirler.

ANESTEZİ UZMANI NASIL OLUNUR?

Öncelikle anestezi uzmanlığı ve anestezi teknisyenliği farklı şeylerdir. Anestezi uzmanı olabilmenin yolu tıp eğitimi almak ve sonrasında uzmanlık eğitimi almaktan geçiyor. Bir kişinin anestezi uzmanı olma yolunda hiç bir tökezleme yaşamadan ilerlemesi durumunda dahi 30 yaşından önce anestezi uzmanı olma şansı yoktur.

Öte yandan anestezi teknisyenliği daha az uğraştırır. Anestezi bölümünü okuyan teknisyenler, anestezi teknisyeni olarak özel hastanelerde ve devlet hastanelerinde çalışabilirler.

ANESTEZİ UZMANI MAAŞI 2020 NE KADARDIR?

Özel hastanelerde iş başı yapacak olan anestezi uzmanları ortalama 10 bin TL maaş alarak işe başlarlar. Yıllara ve operasyonlarına dayanan deneyimleriyle bir anestezi uzmanı 30 hatta 40 bin TL maaş ile çalışabilir. Anestezi uzmanı maaşı 2020 bu şekildedir.

Öte yandan yeni mezun anestezi teknisyenleri 2020 yılında 3 bin 775 TL maaş alırken, bu miktar deneyime bağlı olarak 4 bin 500 TL’ye kadar yükselebilmektedir.

Okumaya Devam Et

Magazin

Ramo 18. bölüm fragmanı! Ramo 17. Bölüm izle!

Ramo 17. bölüm yayınlandı. Heyecan dolu anlara sahne olan son dönemin popüler dizisinde Ramo 18. bölüm fragman yayınlandı! İşte Ramo 17. bölüm özeti, Ramo 18. bölüm Fragman!

Yayımlandı:

on

ramo 24 ekim 1

Ramo adlı SHOW TV dizisinde 17. bölüm ekranlara geldi. Hızla milyonlarca takipçiye ulaşan dizinin 17. bölüm izle! Ramo 18. bölüm fragmanı da yayınlandı.

Ramo 17. bölüm yayınlandı. Heyecan dolu anlara sahne olan son dönemin popüler dizisinde Ramo 18. bölüm fragman yayınlandı! İşte Ramo 17. bölüm özeti, Ramo 18. bölüm Fragman!

RAMO 17. BÖLÜM ÖZET!

Ramo, girdikleri çatışma sonrasında Hasan’ın kendisini siper etmesiyle kurtulmayı başardı ve mekanı terk etti. Hasan polisler tarafından gözaltına alınsa da Ramo ağabeyi Hasan’ı kurtarmak için her şeyi yapacaktır.

ramo 24 ekim 2

Ramo adlı SHOW TV dizisinde 17. bölüm ekranlara geldi.

RAMO 17. BÖLÜM İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ!

Öte yandan Ramo, Kürşat’tan ölmeden önce “Kaman” ile ilgili bilgiler almıştı. Ancak neydi bu kaman? Fidan’ın Ramo’yla ortak hareket edip Sibel’den Kaman hakkında herşeyi öğrenmesi gelişmeleri hızlandırıyor.

Kürşat’ın ölmesi ile tüm çevresi ölümden Ramo’yu sorumlu tutarak diş bilerlerken Ramo cenazeye katılım göstererek kendini ispat etti. Kürşat’ın kardeşi Ramo’yu öldürmek isterken Ramo da gerçek katili arayışını sürdürdü.

Ancak tüm bu komplonun arkasında Erkan’ın olduğu çok geçmeden anlaşıldı.

Sibel ise Kaman hakkında her şeyi öğrenmek için Cihangir’in bilgisayarına sızmayı başardı. Ramo  son sahnelerde Yavuz ile karşı karşıya geldi.

ramo 24 ekim 3

Hızla milyonlarca takipçiye ulaşan dizinin 17. bölüm izle! Ramo 18. bölüm fragmanı da yayınlandı.

RAMO 18. BÖLÜM NE ZAMAN

Ramo 18. bölüm 30 Ekim Cuma akşamı saat 20.00’de Show TV’de izleyici ile buluşacak.

RAMO OYUNCULARI! RAMO KARAKTERLERİ!

RAMO – MURAT YILDIRIM

SİBEL – ESRA BİLGİÇ

CİHANGİR – OLGUN ŞİMŞEK

HASAN – İLKER AKSUM

YAVUZ – YİĞİT ÖZŞENER

ramo 24 ekim 4

Ramo 17. bölüm yayınlandı. Heyecan dolu anlara sahne olan son dönemin popüler dizisinde Ramo 18. bölüm fragman yayınlandı!

FİDAN – İDİL FIRAT

NEHİR – DEVRİM ÖZKAN

AHSEN – PELİN KÖRMÜKÇÜ

DOĞU – MUSTAFA YILDIRAN

AFET – EFSANE ODAĞ

MAHİR – HAKAN GERÇEK

Okumaya Devam Et

Magazin

Kırmızı Oda 8. bölüm 2. fragmanı yayınlandı! TIKLA-İZLE!

Kırmızı Oda 8.bölüm konusuna dair önemli ayrıntılar barındıran Kırmızı Oda 8. bölüm fragmanı yayınlandı. İşte Kırmızı Oda konusu ve Kırmızı Oda oyuncuları!

Yayımlandı:

on

kırmızı oda 8 bölüm fragman

Kırmızı Oda 8. bölüm 2. fragmanı yayınlandı! Milyonlarca seyirciyi her bölümünde ekran başına kilitleyen Kırmızı Oda’nın konusu ve oyuncuları güncel haliyle haberimizde!

Kırmızı Oda 8.bölüm konusuna dair önemli ayrıntılar barındıran Kırmızı Oda 8. bölüm fragmanı yayınlandı. İşte Kırmızı Oda konusu ve Kırmızı Oda oyuncuları!

KIRMIZI ODA KONUSU!

Kırmızı Oda da başrol oyuncusu Binnur Kaya psikiyatri kliniğinin sahibi ve bir psikiyatristi canlandıracak. Psikiyatri kliniğinde doktorlarını ve onlara başvuran hastaların hayatlarını anlatacağı “Kırmızı Oda”da her hayat hikayesinin altında yatan acılar, sevinçler, mutluluk ve hüzünler izleyicinin de ruhunun kapalı kapılarını aralayacak.

Hastalar o Güne kadar kimselere söyleyemedikleri sırları dile getirirken izleyiciler de kendi bugünleri, geçmişleri ve yarınlarına dair bir şeyler bulacak.

KIRMIZI ODA OYUNCULARI

Binnur Kaya
Tülin Özen
Burak Sevinç
Meriç Aral
Halit Özgür Sarı
Gülçin Kültür Şahin
Sezin Bozacı
Baran Can Eraslan

Okumaya Devam Et

GÜNCEL HABERLER