Sosyal Medya

Siyaset

Büyükşehirlerde yapılan seçim anketi sonuçları belli oldu!

Erken seçim gündeminin tartışılmaya başladığı günlerde, Avrasya Araştırma’nın sahibi Kemal Özkiraz 30 büyükşehirde yaptıkları son seçim anketini paylaştı. İşte sonuçlar!

Ekleme Tarihi:

-

ekim avrasya anket 2

Avrasya adlı araştırma şirketinin büyükşehirlerde yaptığı erken seçim anketine göre, Türkiye siyasetinde yakın dönemde çok büyük değişimler yaşanacak.

Erken seçim gündeminin tartışılmaya başladığı günlerde, Avrasya Araştırma’nın sahibi Kemal Özkiraz 30 büyükşehirde yaptıkları son seçim anketini paylaştı. İşte sonuçlar!

Avrasya Araştırma’nın anketi 9-13 Ekim tarihleri arasında mobil hatlar üzerinden SMS yönlendirmeli şekilde yapıldı. Anket toplamda 30 büyükşehir ve 100 ilçeden vatandaşların katılımıyla gerçekleşti.

Türkiye’nin en beğenilen ve icraatleri takdir toplayan belediye başkanı ise Antalya Büyükşehir Belediyesi başkanı Muhittin Böcek oldu. Antalyalıların yüzde 60.8’i Muhittin Böcek’in bir an önce iyileşerek görevine devam etmesini ve bir sonraki seçimlerde de yeniden başkan olarak seçilmesini istiyor.

böcek en sevilen

Türkiye’nin en beğenilen ve icraatleri takdir toplayan belediye başkanı ise Antalya Büyükşehir Belediyesi başkanı Muhittin Böcek oldu.

CUMHUR İTTİFAKI HIZLA GÜÇ KAYBEDİYOR

Anket sonuçlarına göre; İstanbul, Ankara ve İzmir halkı genel anlamda mevcut belediye başkanlarının hizmetlerinden memnunlar. İstanbul’un yüzde 58.1’i Ekrem İmamoğlu’nu belediye başkanı olarak görmeye devam etmek isterken; bu oran Ankara’da Mansur Yavaş için yüzde 57.3 ve İzmir’de Tunç Soyer için yüzde 58.4 seviyesinde.

Yarın milletvekilliği seçimi olsa hangi partiye oy verirsiniz sorusunun da sorulduğu ankette siyasi partiler oy oranı Ekim 2020 şu şekilde:

AK Parti: 27.9

CHP: 25.1

İYİ Parti: 10.2

MHP: 6.9

HDP: 6.4

DEVA Partisi: 1.9

Gelecek Partisi: 1.7

Saadet Partisi: 0.6

Diğer: 0.7

KARARSIZLAR: 11.2

Oy vermeyeceğim: 7.4

ekim avrasya anket 4

Erken seçim gündeminin tartışılmaya başladığı günlerde, Avrasya Araştırma’nın sahibi Kemal Özkiraz 30 büyükşehirde yaptıkları son seçim anketini paylaştı. İşte sonuçlar!

VATANDAŞ SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN ŞİKAYETÇİ

Vatandaşlara yerel yönetimlerin koronavirüs salgınındaki belediyeciliklerinden memnun olup olmadıkları da soruldu. Buna göre Millet İttifakı‘nın seçimlerde kazandığı ilçe belediyelerinde yaşayan halkın yüzde 53’ü belediyenin icraatlerinden memnunken, AKP’nin başını çektiği Cumhur İttifakı ilçe belediyeleri için bu oran yüzde 50’yi bulmadı.

Öte yandan koronavirüs vaka sayılarını gizlediği ve açıklamadığı yönündeki iddialarla karşı karşıya olan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca‘ya halkın güveni epey düşük seviyede.

ekim avrasya anket 1

İstanbul, Ankara ve İzmir halkı genel anlamda mevcut belediye başkanlarının hizmetlerinden memnunlar.

Ankete katılan vatandaşların yüzde 56.9’u Fahrettin Koca‘nın gerçekleri söylemediğini düşünürken, yalnızca yüzde 24.1’i resmi açıklamalara güveniyor.

Yine aynı ankete göre vatandaşların yüzde 56.9’u koronavirüse karşı tedbirlerin arttırılması gerektiğini düşünürken, 15 günlük sokağa çıkma yasağının ise yeterince destek görmediği anlaşıldı. Koronavirüs salgınının yayılmasını önlemek amacıyla 15 günlük sokağa çıkma yasağını destekleyenlerin oranı yüzde 35.6’da kaldı.

Gündem

CHP’li eski vekil Eren Erdem koronavirüse yakalandı!

CHP PM üyesi Eren Erdem, en son yaptırdığı koronavirüs testine ilişkin sosyal medyadan yaptığı açıklamada koronavirüse yakalandığının kesinleştiğini ve kendi evinde karantinaya alındığını duyurdu.

Yayımlandı:

on

eren erdem koronavirüs

Eski CHP milletvekili ve CHP Parti Meclisi(PM) üyesi olarak görev yapan ve bir dönem hapiste yatan Eren Erdem’in koronavirüs testinin pozitif çıktığı ve karantinaya alındığı açıklandı.

CHP PM üyesi Eren Erdem, en son yaptırdığı koronavirüs testine ilişkin sosyal medyadan yaptığı açıklamada koronavirüse yakalandığının kesinleştiğini ve kendi evinde karantinaya alındığını duyurdu.

Genel sağlık durumunun iyi olduğunu açıklayan Eren Erdem, sosyal mesafe ve maske kurallarına mutlak suretle uyulması gerektiğini yeniden hatırlattı.

EREN ERDEM KORONAVİRÜS TESTİ AÇIKLAMASI

“Dün yaptırdığım Covid-19 testi sonucunda az önce “pozitif” olduğumu öğrendim. Genel sağlık durumum iyidir. Evimde izoleyim. Herkese dikkatli olması; maske ve mesafe kuralına uyması çağrısı yapıyorum.”

Okumaya Devam Et

Siyaset

CHP İl Başkanı Nusret Bayar, Antalya’da Haremlik-Selamlık Eğitim Kabul edilemez

Antalya’nın en seçkin okullarından Antalya Anadolu Lisesi’nde, yüz yüze eğitimin aşamalı olarak başlaması ile birlikte 12. Sınıf öğrencileri için hazırlanan ders programı; kız öğrenciler ve erkek öğrencilerin ayrı günler ve sınıflarda eğitim görecekleri şekilde düzenlenmiştir, 

Yayımlandı:

on

CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, Antalya Anadolu Lisesinde yüzyüze eğitim ile ilgili uygulamaya tepki gösterdi. Adeta Haremlik-Selamlık bir eğitim verilmeye çalışılıyor ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Nusret Bayar, Anadolu Lisesinde yüzyüze eğitime Kız öğrencilerin ayrı erkek öğrencilerin ayrı günlerde eğitim yapılmasına tepki gösterdi.

İl Başkanı Nusret Bayar; ”Antalya’nın en seçkin okullarından Antalya Anadolu Lisesi’nde, yüz yüze eğitimin aşamalı olarak başlaması ile birlikte 12. Sınıf öğrencileri için hazırlanan ders programı; kız öğrenciler ve erkek öğrencilerin ayrı günler ve sınıflarda eğitim görecekleri şekilde düzenlenmiştir, 

Pazartesi ve Salı günleri erkek öğrencilerin, Perşembe ve Cuma günleri ise kız öğrencilerin eğitim gördüğü ‘Haremlik – Selamlık’ benzeri bu uygulamadan rahatsız olan öğrenci ve veliler; okul müdürü Hasan Akın’a konu hakkındaki şikayetlerini dile getirseler de okul yönetimi tarafından bu şikayetler dikkate alınmamıştır’‘ dedi.

İfadelerini şöyle sürdüren CHP İl Başkanı Nusret Bayar;

‘Müdür yardımcıları ve öğretmenler dururken öğrencileri sınıflandırma görevini okul memurları mı yapmaktadır?

Örneğin; 12-F öğrencilerinin, 16 kız ve 16 erkekten oluşan 2 farklı gruba ayrılması tamamen tesadüf müdür?

Şayet öyleyse; öğrenci kaydı yapılırken de kız ve erkek öğrencileri ayrı ayrı gruplandırılarak bu durumun oluşmasına zemin hazırlamış olmaz mısınız?

Antalya Anadolu Lisesi velilerimizin tercih ettiği bir okuldur, bir çok başarıya imza atmış bu lisemizde velilerimizin itirazlarını dikkate almayan bir anlayış hakim.

”Adeta haremlik-selamlık bir eğitim vermeye çalışıyorlar” dedi.

Antalya Anadolu Lisesi; eğitim ve öğretimdeki başarılarıyla devamlı gündeme gelen, mezunları ülkemizde ve dünyanın çeşitli yerlerinde önemli görevlerde bulunan, öğrencilerin okumak, velilerin çocuklarını okutmak istediği bir okuldur.

Böylesi bir eğitim kurumunun; laik ve karma eğitime karşı, asalara göre suç teşkil eden bir durumla basında ve kamuoyunda yer alması oldukça üzücüdür. Bu anlayış ve uygulama, okul yönetiminin basiretsizliği, liyakatsizliği ve siyaseten görevlendirildiğinin bir göstergesidir!

Eğitimde reform adı altında 18 yıldır gerçekleşen değişim, ne yazık ki eğitim sistemini oyuncağa çevirmiştir. Dolayısıyla bu değişimler; bu ülkenin istikbalini, çocuklarının geleceğini düşünen yurttaşlarımızı oldukça korkutmuş vaziyettedir!

Hiç şüphe yok ki Cumhuriyet Halk Partisi olarak ilk seçimlerde iktidara geleceğiz.
İktidara geldiğimizde ise; eğitimde liyakat sahibi kadrolarla, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, çağdaş eğitimin ışığında, akıl ve bilimi rehber edinen nesillerin yetişmesi için mücadele edeceğiz!

Okumaya Devam Et

Siyaset

İYİ Partili Buğra Kavuncu Hakkında Soruşturma Açıldı

FETÖ’cü tartışmaları ile başlayan İYİ Parti İl Başkanı Buğra Kavuncu sosyal medya hesabından hakkında soruşturma başlatıldığını duyurarak, Yüce Türk yargısına yardımcı olmak ve iftiralara cevap vermek için hazırım ded.

Yayımlandı:

on

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın FETÖ’cü iması ile başlayan tartışmaların ışığında İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavunca sosyal medya hesabından hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu.

İYİ Parti Milletvekili Ümit Özdağ CNN Türk Ahmet Hakanın Programında İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Hakkında FETÖ’cü imasında bulunmuştu. Tartışmaların ardından Buğra Kavuncu Ümit Özdağ’ı mahkemeye vermişti.

Bu gün sosyal medya üzerinden bir paylaşımda bulunan İYİ Partili Buğra Kavuncu, hakkında İatanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldığı bilgisini verdi.

İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, Yüce Türk yargısına yardımcı olmak ve iftiralara cevap vermek için hazırım” şeklinde paylaşımda bulundu.


Buğra Kavuncu’nun yaptığı açıklamalar şu şekilde:

”Geçen hafta yaptığımız suç duyurusunda, Savcılık makamına verilemeyecek bir hesabımız olmadığını belirtmiştik. Bu doğrultuda İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkımda soruşturma başlatıldığını memnuniyetle öğrendim.

Bu sabah avukatlarım, Savcılık makamına ifade vermek üzere hazır olduğumu ve davet beklediğimi de bildirdiler.

Yüce Türk yargısına yardımcı olmak ve iftiralara cevap vermek için hazırım” dedi.

Okumaya Devam Et

GÜNCEL HABERLER