Sosyal Medya

Siyaset

Canan Kaftancıoğlu: “Bununda hesabı sorulacak mı?”

Berat Albayrak’ın eşine sosyal medyadan alçakça hakaret eden tutuklandı. Bunun üzerine sosyal medyadan photıshop ile siyasi liderleri ve terör örgütleri ile bir arada gösteren montaj resim paylaşan AKP Meclis üyesi Hamza Gönen de tutuklanacak mı? diye soruldu.

Ekleme Tarihi:

-

Berat Albayrak’ın eşine sosyal medyadan alçakça hakaret eden tutuklandı. Bunun üzerine sosyal medyadan photoshop ile siyasi liderleri ve terör örgütleri ile bir arada gösteren montaj resim paylaşan AKP Meclis üyesi Hamza Gönen de tutuklanacak mı? diye soruldu.

Hazine Bakanı Albayrak’ın doğum yapan eşine sosyal medya üzerinden hakaret eden kişi tutuklandı. Tüm siyasiler ve toplumun geniş bir kesimi bu paylaşımı lanetlerken, İstanbul Küçükçekmece’nin AKP’li belediye meclis üyesi Hamza Gönenç, photoshop yöntemi ile siyasi liderleri ve terör örgütü elebaşını bir arada gösteren fotoğraf ile hakarette bulundu.

Gönen’in hazırlayıp yayınladığı fotomontajda, muhalefet liderleri, terör örgütü ele başlarıyla yan yana gösteriliyordu. Bu çirkinliğe tepkiler dinmedi. Dün bütün gün bu hareketi yapan gönen hakkında da;  “Hukuk herkese eşit mesafede olmalı. Sosyal medyada hakaret eden, AKP’li de olsa hesabı sorulmalı” yorumları yapıldı…

Ülke gündeminde uzunca bir zamandır siyasetçilere ve aile bireylerine yönelik saldırılar tartışılıyor. Daha öncede Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’a yönelik saldırının ardından gözaltına alınan kişi de 1 günde serbest bırakıldı. Şimdi de henüz bebeğini doğuran Esra Albayrak’a cinsiyetçi saldırı yöneltildi.

Siyaset Albayrak’a yönelik saldırıyı tartışı dururken bu kez İstanbul Küçükçekmece Belediyesi’nin AKP’li üyesi Hamza Gönenç’in paylaşımı sosyal medyada yer aldı. . Gönenç’in paylaşımında fotoğrafın üzerine de “Ya Rabbi bunları ve sevenlerini ahirette de ayırma” yazdı.

Hamza Gönenç

AKP’li meclis üyesinin çirkin paylaşımı sosyal medya kullanıcılarının gündemine oturdu. Sosyal medyada bir çok kullanıcı,  “Bu alçaklığın peşini de bırakmayın. Parti ayrımı yapmadan, hakarete uğrayan ‘bizden-sizden’ ayırımı yapmadan her hakaret için gereğini yapın” çağrıları yapıldı.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ise Gönenç hakkında yasal süreci başlatacaklarını ifade etti:

“Siyasi etik ahlak diye yeşil yeşil gezenlerin Meclis üyeleri hakkında ne yapacaklarını merak ediyorum. Buyurun hep birlikte takip edelim… Yasal süreç elbette başlatılacak ancak dikkat çekmek istediğim asıl husus terör örgütü üyeleriyle fotoğraftaki siyasetçileri sadece fotoşopla yan yana getirebilirsiniz. Anlatabildim mi?”

AKP’li Hamza Gönenç, CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi liderleri ile birlikte Canan Kaftancıoğlu, Ekrem İmamoğlu ve Selahattin Demirtaş’ı Fethullah Gülen ve Abdullah Öcalan’la aynı karede fotoğrafa montajladı.

İYİ PARTİ KONUYU YARGIYA TAŞIDI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in photoshopla eklendiği fotoğrafa ilişkin İYİ Parti’den suç duyurusu geldi. İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu,

“İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı olarak, AKP Küçükçekmece Meclis Üyesi şahıs hakkında hukuki süreci başlattık. O iğrenç paylaşımı, bu şahsa prim vermemek için paylaşmıyorum fakat Genel Başkanımıza yönelik bu iğrenç ve alçak saldırılara karşı gereken neyse yapılacak!” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Ersin Beyaz da “Esra Albayrak’a yapılan ahlaksız saldırı olması gerektiği gibi hemen her kesim tarafından lanetlendi. Bu ahlaksız için de aynı duyarlılık gösterilmeli; AKP ve Küçükçekmece belediye meclisinden atılmalıdır” dedi.

Siyaset

Kılıçdaroğlu’dan şok iddia: Telefonlarım dinleniyor!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, AKP hükümeti tarafından telefonlarının dinledndiğini belirtirken, Türk Silahlı Kuvvetleri envanterinin Katar sermayesi ile ortak BMC tarafından donatılmasını ‘ihanet’ olarak niteledi. Kılıçdaroğlu’na göre Erdoğan sıradan bir insan değil ve ABD planı olan Büyük Ortadoğu Projesi’nin (BOP) özel olarak görevlendirdiği bir kişi. İşte o açıklamalar…

Yayımlandı:

on

kılıçdaroğlu 4 aralık akşam 1

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı canlı yayında Habertürk’e verilen cezadan, Erdoğan’ın siyasi ilişkilerine kadar önemli iddialarda bulundu.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, AKP hükümeti tarafından telefonlarının dinledndiğini belirtirken, Türk Silahlı Kuvvetleri envanterinin Katar sermayesi ile ortak BMC tarafından donatılmasını ‘ihanet’ olarak niteledi. Kılıçdaroğlu’na göre Erdoğan sıradan bir insan değil ve ABD planı olan Büyük Ortadoğu Projesi’nin (BOP) özel olarak görevlendirdiği bir kişi. İşte o açıklamalar…

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

 • Hayatın her tarafına bakınca çok sorunlu bir süreci yaşadığımızı hepimiz biliyoruz ve görüyoruz. Hangi açıdan bakarsanız bakın giderek artan ve derinleşen bir sorun var. Bu sorunlardan nasıl kurtulabiliriz bunun çözümünü defalarca söyledik. Kurultayımızda ikinci yüzyıla çağrı beyannamesinde yolları belirlemiştik.
 • Eleştiriye tahammül edemedikleri için ben eleştiri yaptığım zaman çullanma politikaları başlıyor.
 • Gittiğim yerler, gezdiğim yerler, konuştuğum kişiler belli, benim telefonlarımın dinlendiğini gayet iyi biliyorum. Korumalar da ellerinden gelen çabayı gösteriyorlar. Benden rahatsız olanlar var tabii.
 • Eğer çıkarı ya da tehdidi yeraltı dünyasından sağlayarak susturabiliriz diye bir arayışa giriyorsa orada demokrasi ve insan hakları bitmiştir. “Aksi bir şey duymak istemiyorum, aksi bir şey söyleyeni susturacağız” diye düşünüyorlar. Ama bu bizi korkutmaz. Bir tane Kemal Kılıçdaroğlu yok ki. CHP’de binlerce Kılıçdaroğlu var.
 • Eğer bir yerde ülkenin çıkarı varsa, kişilerin hayatı çok önemli değildir. Bizim hayatımız çok önemli değildir. Önemli olan bu ülkede herkesin huzur içinde yaşamasıdır. Bu sadece benim için değil CHP’ye oy vermeyen kişiler için de geçerli bir şey olması lazım.
kılıçdaroğlu 4 aralık akşam 3

“RTÜK’ün işlevi ‘özgür medyayı nasıl susturabiliriz’ olmuş, bu kurumlar artık tetikçiliğe dönmüş.”

‘RTÜK’ÜN İŞLEVİ TETİKÇİLİK!’

 • Gazeteciler korkudan yazı yazamıyorlar o noktaya geldik, televizyonlar program yapamıyorlar. RTÜK, Basın İlan Kurumu var. RTÜK’ün işlevi ‘özgür medyayı nasıl susturabiliriz’ olmuş, bu kurumlar artık tetikçiliğe dönmüş.
 • Yargı bu kadar hırpalanmaz bu kadar çürütülmez. Yargıyı perişan ettiniz. Son atamalardan müthiş bir rahatsızlık var. Vicdan sahibi olan bunu görüyor. Siyasi görüşü olarak şöyledir veya böyledir ama bir de insanda vicdan dediğimiz bir kavram var.
 • Davalar hiç önemli değil ben bu davaları kazanırım. AİHM’de bir davayı kazandım 13 bin avro da Hazine bana ödeyecek daha ödemedi. Soru şu, niye 13 bin avroyu hazine bana ödemek zorunda kalıyor?

‘ERDOĞAN SIRADAN BİR İNSAN DEĞİL’

 • Geçen salı söylediğimin neresi yanlış? Kozmik odayı kim açtı, sen talimat verdin.
 • Tazminat davası açmasının nedeni şu; doğru olduğunu o da biliyor aslında. Mahkum ettirirsem mahkemelerde vatandaş diyecek ki bak Kılıçdaroğlu doğruları söylemedi tazminata mahkum oldu. Vatandaş da bu ülkede adalet olmadığını biliyor.
 • Ben Erdoğan’ın bugün hala Büyük Ortadoğu Projesi’nin eş başkanlığını yaptığına inanan birisiyim ben. Erdoğan sıradan bir insan değil.

HABERTÜRK’E CEZA VE TANK PALETİN FABRİKASININ KATAR’A SATILMASI

 • O konuşmada rahatsız edici cümle düzeltildi zaten, kaldı ki kendisi düzeltti. Moderatör de düzeltmesini istedi. Yanlış anlaşıldıysam özür dilerim dedi ve bitti aslında. Kastettiği tank palet fabrikasının bedava verilmesiydi.
 • Tank Palet Fabrikası’nın Katar ordusuna peşkeş çekilmesini ben vatana ihanet olarak görürüm. Biri çıkıp desin ki, “Şu ülkede de bir tank fabrikası şu ülkeye verilmiştir”. Dünyada örneği yoktur. Niye biz bu fabrikayı veriyoruz? Buna asıl karşı çıkması gereken o dönemin Genel Kurmay Başkanı’dır. Kimse korkudan konuşamıyor. Kim konuşuyor, biz konuşuyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin çıkarları adına konuşuyoruz.
 • Orduya ihanet eden sensin, bir ülkenin Genel Kurmay Başkanı’nı alıp hapse attılar. Bu yanlıştır diye kim söyledi? Ben kendisini 30 Ağustos’ta ziyaret ettim. Korkularından ziyaret edemiyorlardı. Bu iş sıradan bir iş değildir. Türkiye’nin tank üretmemesi için her şeyi yapıyorlar. Türkiye’nin güçlü olmaması için her şeyi yapıyorlar.
kılıçdaroğlu 4 aralık akşam 2

“Tank Palet Fabrikası’nın Katar ordusuna peşkeş çekilmesini ben vatana ihanet olarak görürüm.”

‘SEÇİMLER DEMOKRASİDEN YANA OLANLARLA OTORİTER REJİMDEN YANA OLANLAR ARASINDA’

 • Sırtını saraya dayayanları tarih asla affetmeyecek. Herkes kendi camiasının çıkarlarını savunmak zorundadır. Tüm çıkarların üzerinde Türkiye Cumhuriyeti çıkarları vardır. Siz hem kendi çıkarlarınızı hem Türkiye’nin çıkarlarını korumuyorsunuz sarayın çıkarlarını koruyorsunuz, bu olmaz.
 • Ben önümüzdeki seçimleri bir parti seçimi olarak görmüyorum. Önümüzdeki seçimler demokrasiden yana olanlarla otoriter rejimden yana olanların seçimi aslında, bu kadar net. Tabloya da böyle bakmamız lazım. Güçlendirilmiş parlamenter rejimde “güçlendirilmiş” kelimesine dikkat etmek lazım. Eskinin hatalarını kabul ederek bir daha bu ülkeden iktidar krizi başka krizler çıkmasın diye yeni bir anayasayla, parlamentosu güçlendirilmiş, demokrasisi, yönetim organları güçlendirilmiş bir yapıyı savunuyoruz.
kılıçdaroğlu 4 aralık akşam 4

Doktorlara danışacağız, kararı benim vermem yanlış olur. Doktorlar olmamızı isterlerse oluruz benim bir önyargım yok.

KORONAVİRÜS AŞISI

 • Doktorlara danışacağız, kararı benim vermem yanlış olur. Doktorlar olmamızı isterlerse oluruz benim bir önyargım yok. Şu bir gerçek, kovid sürecini asla yönetemediler. Bizim belediye başkanlarımızın elini kolunu bağlamak istediler. Yardım paralarına el koydular.
 • Bakın Adana’da sedye üzerinde bile yer yok diyorlar. Zeydan Karalar sahra hastanesi yaptı oraya, hemen gidip kapısına mühür vurdular. CHP’li belediye olduğu için. Şimdi sedye üzerinde yer yok.
 • Şu anda bankalarda bulunan mevduatın yüzde 56’sı dolar. Düşünebiliyor musunuz Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan vatandaşlar birikimi olanlar Türk Lirası’na değil Amerikan Doları’na güveniyorlar. Niçin? Yerli ve milli hükümetimiz bunu böyle yaptığı için, süreci buraya getirdiği için.
 • Hiç kimsenin umutsuzluğa kapılma hakkı yok. Biz bu sorunları aşabiliriz, aşma gücümüz, potansiyelimiz var.

Okumaya Devam Et

Siyaset

CHP, Çin’e karşı ABD ile işbirliği yapacak!

CHP ABD Temsilciği, CIA’in desteklediği iddia edilen Dünya Uygur Kongresi ile iletişime geçerek, “Uygurlu aktivistlerle Çin’in uyguladığı politikalara karşı iş birliği yapılmaya başlandığını’ açıkladı.

Yayımlandı:

on

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), ABD’nin Çin’de Uygurlara zulmedildiği iddiasına destek vererek bu konuda Çin’e karşı ABD ile işbirliği yapacaklarını duyurdu.

CHP ABD Temsilciği, CIA’in desteklediği iddia edilen Dünya Uygur Kongresi ile iletişime geçerek, “Uygurlu aktivistlerle Çin’in uyguladığı politikalara karşı iş birliği yapılmaya başlandığını’ açıkladı.

CHP ABD Temsilcisi Yurter Özcan, Rushan Abbas ve Almanya merkezli Dünya Uygur Kongresi genel müfettişi Abdülhakim İdris ile önemli görüşmeler gerçekleştirdi. Buna göre CHP, ABD ve Dünya Uygur Kongresi; Çin’e karşı ortak mücadele yürütecekler.

“Uygurların, dini ve etnik bağları, Türkiye’nin Çin ile yakın ticari bağları sebebiyle Türklerin daha aktif bir rol oynayacağını” ifade eden Yurter Özcan, Çin’in Müslümanlara ayrımcılık yaptığını ve Çin’deki insan hakları ihlallerine karşı ABD ile birlikte hareket edilmesi gerektiğini ifade etti.

Özcan şöyle konuştu:

“Uygur Türkleri’nin seslerinin hem Türkiye’de, hem de ABD’deki toplantılarımız sırasında duyulmasını sağlayacağız. Çin üzerinde daha olumlu bir etkiye sahip olmak için, lobi yapmak ve Çin ile ilişkilerini güçlendirmeye çalışmak açısından da Türkiye’ye önemli bir ortak olarak değer veriyorlar.

Türkiye’nin durumu ve Çin’de nasıl kötü muamele gördüklerini iletmek için bir kanal olarak hizmet edeceğini umuyorlar. Onlar adına sadece batılı müttefiklerimiz ile değil, Çin’e de lobi yapmamızı istiyorlar.”

uygurlar chp abd 2

Dünya Uygur Kongresi’nin ismi uzun süredir El-Kaide terör örgütü ve ABD’nin istihbarat birimleri ile birlikte anılıyor.

İkili görüşmelerde Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na teşekkür eden Rushan Abbas, Türk hükümetinin her adımını desteklediklerini ve Uygurlar için Türkiye’nin önemli adımlar attığını CHP heyetiyle paylaştı.

Söz konusu gelişme özellikle muhalefete yakın medyada “CHP, Uygurlulara yönelik Çin baskılarına ABD’de dikkat çekecek”, “CHP, ABD’li Uygur aktivistleriyle birlikte çalışacak”, “ABD’de CHP ile Uygurlar arasında işbirliği” başlıkları ile haberleştirilse de Dünya Uygur Kongresi’nin ismi uzun süredir El-Kaide terör örgütü ve ABD’nin istihbarat birimleri ile birlikte anılıyor.

Okumaya Devam Et

Siyaset

Kılıçdaroğlu: Yönetim kadro işidir, ortada kadro yok! – CANLI YAYIN TIKLA İZLE!

T24’ten Murat Sabuncu’nun canlı yayın konuğu olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisine sorulan soruları yanıtlıyor. Kılıçdaroğlu, devletin tek adama bağlanmasının devlet yönetimini sekteye uğrattığını savunurken, basına yönelik hükümet baskısının sona ermesi çağrısında bulundu.

Yayımlandı:

on

kılıçdaroğlu canlı 4 aralık sabah 1

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) lideri Kemal Kılıçdaroğlu, T24 canlı yayınında Türkiye gündemine dair kritik başlıklarda partisinin görüşlerini açıklıyor.

T24’ten Murat Sabuncu’nun canlı yayın konuğu olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisine sorulan soruları yanıtlıyor. Kılıçdaroğlu, devletin tek adama bağlanmasının devlet yönetimini sekteye uğrattığını savunurken, basına yönelik hükümet baskısının sona ermesi çağrısında bulundu.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından önemli satır başları:

 • Hayatın her tarafına bakınca çok sorunlu bir süreci yaşadığımızı hepimiz biliyoruz ve görüyoruz. Hangi açıdan bakarsanız bakın giderek artan ve derinleşen bir sorun var. Bu sorunlardan nasıl kurtulabiliriz bunun çözümünü defalarca söyledik. Kurultayımızda ikinci yüzyıla çağrı beyannamesinde yolları belirlemiştik.
 • Eleştiriye tahammül edemedikleri için ben eleştiri yaptığım zaman çullanma politikaları başlıyor.
 • Türkiye Cumhuriyeti devletinin şu an yönetildiğini söylersek böyle bir durum yok. Yönetim kadro işidir, ortada kadro yok.
 • Gittiğim yerler, gezdiğim yerler, konuştuğum kişiler belli, benim telefonlarımın dinlendiğini gayet iyi biliyorum. Korumalar da ellerinden gelen çabayı gösteriyorlar. Benden rahatsız olanlar var tabii.
 • Eğer çıkarı ya da tehdidi yeraltı dünyasından sağlayarak susturabiliriz diye bir arayışa giriyorsa orada demokrasi ve insan hakları bitmiştir. “Aksi bir şey duymak istemiyorum, aksi bir şey söyleyeni susturacağız” diye düşünüyorlar. Ama bu bizi korkutmaz. Bir tane Kemal Kılıçdaroğlu yok ki. CHP’de binlerce Kılıçdaroğlu var.
 • Eğer bir yerde ülkenin çıkarı varsa, kişilerin hayatı çok önemli değildir. Bizim hayatımız çok önemli değildir. Önemli olan bu ülkede herkesin huzur içinde yaşamasıdır. Bu sadece benim için değil CHP’ye oy vermeyen kişiler için de geçerli bir şey olması lazım.
 • Gazeteciler korkudan yazı yazamıyorlar o noktaya geldik, televizyonlar program yapamıyorlar. RTÜK, Basın İlan Kurumu var. Özgür medyayı nasıl susturabiliriz… Bu kurumlar artık kurum olmaktan çıkmışlar.
 • RTÜK’ün işlevi ‘özgür medyayı nasıl susturabiliriz’ olmuş, bu kurumlar artık tetikçiliğe dönmüş.
 • Yargı bu kadar hırpalanmaz bu kadar çürütülmez. Yargıyı perişan ettiniz. Son atamalardan müthiş bir rahatsızlık var. Vicdan sahibi olan bunu görüyor. Siyasi görüşü olarak şöyledir veya böyledir ama bir de insanda vicdan dediğimiz bir kavram var.

AYRINTILAR GELİYOR…

Okumaya Devam Et

GÜNCEL HABERLER

Ana Sayfa - Gizlilik Politikası - Künye
Copyright © 2020 Antalya Siyaset Gazetesi | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.