Sosyal Medya

Siyaset

CHP bölünüyor mu? Açıklama Baykal’dan geldi!

CHP’den aralarında milletvekilleri ve fikir önderlerinin de bulunduğu kritik bir toplamın ayrılarak “Halk Parti” adında yeni bir parti kuracakları iddiası siyaseti karıştırdı.

Ekleme Tarihi:

-

halk parti kuruluyor

Cumhuriyet Halk Partisi’nin muhalefeti toparlama çabaları sürerken parti içerisinden bölünme sesleri yükseldi. Konunun muhattabı olan Aslı Baykal konuştu.

CHP’den aralarında milletvekilleri ve fikir önderlerinin de bulunduğu kritik bir toplamın ayrılarak “Halk Parti” adında yeni bir parti kuracakları iddiası siyaseti karıştırdı.

CHP’den ayrılarak kurulacağı konuşulan Halk Parti’nin genel başkanı olması beklenen Aslı Baykal, iddialara açıklık getirdi.

CHP Antalya milletvekili ve CHP eski genel başkanı Deniz Baykal’ın kızı olan Aslı Baykal, Halk Parti çıkışını kesin bir dille reddederken; partide çok sayıda memnuniyetsiz kişi ve grupların olduğunu ancak bunun yeni bir parti kurmak için şuanda bir gerekçe oluşturmadığını ifade etti.

Gündem

CHP’li eski vekil Eren Erdem koronavirüse yakalandı!

CHP PM üyesi Eren Erdem, en son yaptırdığı koronavirüs testine ilişkin sosyal medyadan yaptığı açıklamada koronavirüse yakalandığının kesinleştiğini ve kendi evinde karantinaya alındığını duyurdu.

Yayımlandı:

on

eren erdem koronavirüs

Eski CHP milletvekili ve CHP Parti Meclisi(PM) üyesi olarak görev yapan ve bir dönem hapiste yatan Eren Erdem’in koronavirüs testinin pozitif çıktığı ve karantinaya alındığı açıklandı.

CHP PM üyesi Eren Erdem, en son yaptırdığı koronavirüs testine ilişkin sosyal medyadan yaptığı açıklamada koronavirüse yakalandığının kesinleştiğini ve kendi evinde karantinaya alındığını duyurdu.

Genel sağlık durumunun iyi olduğunu açıklayan Eren Erdem, sosyal mesafe ve maske kurallarına mutlak suretle uyulması gerektiğini yeniden hatırlattı.

EREN ERDEM KORONAVİRÜS TESTİ AÇIKLAMASI

“Dün yaptırdığım Covid-19 testi sonucunda az önce “pozitif” olduğumu öğrendim. Genel sağlık durumum iyidir. Evimde izoleyim. Herkese dikkatli olması; maske ve mesafe kuralına uyması çağrısı yapıyorum.”

Okumaya Devam Et

Siyaset

CHP İl Başkanı Nusret Bayar, Antalya’da Haremlik-Selamlık Eğitim Kabul edilemez

Antalya’nın en seçkin okullarından Antalya Anadolu Lisesi’nde, yüz yüze eğitimin aşamalı olarak başlaması ile birlikte 12. Sınıf öğrencileri için hazırlanan ders programı; kız öğrenciler ve erkek öğrencilerin ayrı günler ve sınıflarda eğitim görecekleri şekilde düzenlenmiştir, 

Yayımlandı:

on

CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, Antalya Anadolu Lisesinde yüzyüze eğitim ile ilgili uygulamaya tepki gösterdi. Adeta Haremlik-Selamlık bir eğitim verilmeye çalışılıyor ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Nusret Bayar, Anadolu Lisesinde yüzyüze eğitime Kız öğrencilerin ayrı erkek öğrencilerin ayrı günlerde eğitim yapılmasına tepki gösterdi.

İl Başkanı Nusret Bayar; ”Antalya’nın en seçkin okullarından Antalya Anadolu Lisesi’nde, yüz yüze eğitimin aşamalı olarak başlaması ile birlikte 12. Sınıf öğrencileri için hazırlanan ders programı; kız öğrenciler ve erkek öğrencilerin ayrı günler ve sınıflarda eğitim görecekleri şekilde düzenlenmiştir, 

Pazartesi ve Salı günleri erkek öğrencilerin, Perşembe ve Cuma günleri ise kız öğrencilerin eğitim gördüğü ‘Haremlik – Selamlık’ benzeri bu uygulamadan rahatsız olan öğrenci ve veliler; okul müdürü Hasan Akın’a konu hakkındaki şikayetlerini dile getirseler de okul yönetimi tarafından bu şikayetler dikkate alınmamıştır’‘ dedi.

İfadelerini şöyle sürdüren CHP İl Başkanı Nusret Bayar;

‘Müdür yardımcıları ve öğretmenler dururken öğrencileri sınıflandırma görevini okul memurları mı yapmaktadır?

Örneğin; 12-F öğrencilerinin, 16 kız ve 16 erkekten oluşan 2 farklı gruba ayrılması tamamen tesadüf müdür?

Şayet öyleyse; öğrenci kaydı yapılırken de kız ve erkek öğrencileri ayrı ayrı gruplandırılarak bu durumun oluşmasına zemin hazırlamış olmaz mısınız?

Antalya Anadolu Lisesi velilerimizin tercih ettiği bir okuldur, bir çok başarıya imza atmış bu lisemizde velilerimizin itirazlarını dikkate almayan bir anlayış hakim.

”Adeta haremlik-selamlık bir eğitim vermeye çalışıyorlar” dedi.

Antalya Anadolu Lisesi; eğitim ve öğretimdeki başarılarıyla devamlı gündeme gelen, mezunları ülkemizde ve dünyanın çeşitli yerlerinde önemli görevlerde bulunan, öğrencilerin okumak, velilerin çocuklarını okutmak istediği bir okuldur.

Böylesi bir eğitim kurumunun; laik ve karma eğitime karşı, asalara göre suç teşkil eden bir durumla basında ve kamuoyunda yer alması oldukça üzücüdür. Bu anlayış ve uygulama, okul yönetiminin basiretsizliği, liyakatsizliği ve siyaseten görevlendirildiğinin bir göstergesidir!

Eğitimde reform adı altında 18 yıldır gerçekleşen değişim, ne yazık ki eğitim sistemini oyuncağa çevirmiştir. Dolayısıyla bu değişimler; bu ülkenin istikbalini, çocuklarının geleceğini düşünen yurttaşlarımızı oldukça korkutmuş vaziyettedir!

Hiç şüphe yok ki Cumhuriyet Halk Partisi olarak ilk seçimlerde iktidara geleceğiz.
İktidara geldiğimizde ise; eğitimde liyakat sahibi kadrolarla, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, çağdaş eğitimin ışığında, akıl ve bilimi rehber edinen nesillerin yetişmesi için mücadele edeceğiz!

Okumaya Devam Et

Siyaset

İYİ Partili Buğra Kavuncu Hakkında Soruşturma Açıldı

FETÖ’cü tartışmaları ile başlayan İYİ Parti İl Başkanı Buğra Kavuncu sosyal medya hesabından hakkında soruşturma başlatıldığını duyurarak, Yüce Türk yargısına yardımcı olmak ve iftiralara cevap vermek için hazırım ded.

Yayımlandı:

on

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın FETÖ’cü iması ile başlayan tartışmaların ışığında İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavunca sosyal medya hesabından hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu.

İYİ Parti Milletvekili Ümit Özdağ CNN Türk Ahmet Hakanın Programında İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Hakkında FETÖ’cü imasında bulunmuştu. Tartışmaların ardından Buğra Kavuncu Ümit Özdağ’ı mahkemeye vermişti.

Bu gün sosyal medya üzerinden bir paylaşımda bulunan İYİ Partili Buğra Kavuncu, hakkında İatanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldığı bilgisini verdi.

İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, Yüce Türk yargısına yardımcı olmak ve iftiralara cevap vermek için hazırım” şeklinde paylaşımda bulundu.


Buğra Kavuncu’nun yaptığı açıklamalar şu şekilde:

”Geçen hafta yaptığımız suç duyurusunda, Savcılık makamına verilemeyecek bir hesabımız olmadığını belirtmiştik. Bu doğrultuda İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkımda soruşturma başlatıldığını memnuniyetle öğrendim.

Bu sabah avukatlarım, Savcılık makamına ifade vermek üzere hazır olduğumu ve davet beklediğimi de bildirdiler.

Yüce Türk yargısına yardımcı olmak ve iftiralara cevap vermek için hazırım” dedi.

Okumaya Devam Et

GÜNCEL HABERLER