Sosyal Medya

Siyaset

Erken genel seçim startı verildi: İlk adım Gelecek Partisi’nden!

Ekonomik ve siyasal kriz yaşandığı iddialarının gündemde olduğu Türkiye siyasetinde hareketli günler başlıyor. Erken seçim hareketliliğde ilk adım Gelecek Partisi’nden geldi.

Ekleme Tarihi:

-

gelecek 1

Ekonomik ve siyasal kriz yaşandığı iddialarının gündemde olduğu Türkiye siyasetinde hareketli günler başlıyor. Erken seçim hareketliliğde ilk adım Gelecek Partisi’nden geldi.

Erken seçim olasılığının çokça dillendirildiği ve özellikle koronavirüs pandemisi öncesi bu yaz içinde bile bir seçim olabileceği yorumları yapılmış olan Türkiye siyasetinde hareketli günler başladı. Erken seçime hazırlıklar kapsamında ilk hamle ise Gelecek Partisi’nden geldi.

Gelecek Partisi lider Ahmet Davutoğlu, seçim hazırlıkları kapsamında büyük parti kongresini toplayacaklarını açıkladı.

Davutoğlu, Karadeniz’de bulunan doğalgaz rezervi ile ilgili olarak hükümete teşekkür ederek başladığı konuşmasını Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ı eleştiri yağmuruna tutarak devam ettirdi.

Albayrak’ın “maaşı dolarla mı alıyorsunuz” sözlerine tepki gösteren Davutoğlu, “Enflasyon bir canavar gibi milletin cebini kemiriyor, sonra bu bakan çıkıp diyor ki dolarla ne işimiz var. Dolarla işin var Sayın Bakan! Kamu borçlarının hepsi dolarla. Milli bir iktisat derken Türkiye’yi hem dolara mahkûm ettiniz.” şeklinde konuştu.

gelecek 3

ERDOĞAN’IN EMRİ İLE HAREKET EDECEK OLAN ÖZEL POLİS GÜCÜNÜ ELEŞTİRDİ

ERDOĞAN’IN EMRİ İLE HAREKET EDECEK OLAN ÖZEL POLİS GÜCÜNÜ ELEŞTİRDİ

Gelecek Partisi Genel başkanı Davutoğlu, hali hazırda zaten yeterince emniyet güçlerine bağlı birim olduğunu ve direkt olarak Erdoğan’a bağlı olan bir polis birliğinin kurulmasının nedenlerinin açıklanması gerektiğini savundu.

Davutoğlu, “Tabi ki devletin devletin güvenliği ve milletin huzuru için her türlü tedbir alınacak ama devletin mimarisi bozulamaz. Anayasal çerçevede emniyet genel birliğine yasal anlamda verilen yetkilerin dışında hiyerarşisi açık ve net olmayan yapılar ortaya koyduğunuz zaman milletin var olan sisteme olan güvenini sarsarsınız.” dedi.

gelecek 2

“GELECEK PARTİSİ SEÇİMİN BELİRLEYİCİ GÜCÜ OLACAKTIR”

“GELECEK PARTİSİ SEÇİMİN BELİRLEYİCİ GÜCÜ OLACAKTIR”

Erken seçimlere şartlar ne olursa olsun hazır olduklarını ve hızla bu sürece girmek adına büyük kongrelerini toplayacaklarını açıklayan Gelecek Partisi lideri, partisinin 81 ilde de örgütlenmesi için yalnızca 1 aylık bir sürenin yeterli olacağını iddia etti.

Parti örgütüne ve yöneticilerine güveninin tam olduğunu belirten Ahmet Davutoğlu, seçimin sonuçlarını belirleyecek olanın Gelecek Partisi’nin alacağı oylar olacağını söyledi.

 

Ekonomi

Konyaaltı Belediye başkanı Esen, Böcek’in durumunu açıkladı!

Başkan Semih Esen, “Buna seviniyor, bundan mutlu oluyoruz. Çok kısa zaman içerisinde O’nun da inşallah görevinin başına geçeceğine inanıyorum. Biz beraber yürüyor, biz birlikte yapıyoruz. Birlikten kuvvet doğar” dedi.

Yayımlandı:

on

semih esen muhtarlar 1

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nde buluştuğu Konyaaltı’ndaki 39 mahallenin muhtarına bazı projelerin müjdesini verdi.

Konyaaltı Belediyesi başkan yardımcılarının da katıldığı toplantıda konuşan Başkan Semih Esen, muhtarların toplumun önderi olduğunu ve zor şartlarda görev yaptığını belirterek, seçimle iş başına gelen demokrasi zincirinin ilk halkası muhtarların bu özel gününü kutladı.

Göreve geldiği gün halka açık bir yönetim tarzı sergileyeceklerinin sözünü verdiklerini ifade eden Semih Esen, zaman zaman yaptıkları muhtarlar toplantısı ve mahalle buluşmaları ile bunu ortaya koyduklarını söyledi.

BAŞKAN BÖCEK’DE OLUMLU GELİŞMELER VAR

Konuşmasında, uzun süredir hastanede tedavi gören Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile ilgili de olumlu gelişmelerin olduğunu ifade eden Başkan Semih Esen, “Buna seviniyor, bundan mutlu oluyoruz. Çok kısa zaman içerisinde O’nun da inşallah görevinin başına geçeceğine inanıyorum. Biz beraber yürüyor, biz birlikte yapıyoruz. Birlikten kuvvet doğar” dedi.
Konyaaltı Muhtarlar Derneği Başkanı Faruk Kıldıran ise Muhtarlar Günü’nü kutlayan ve kendilerine her daim destek olan Başkan Semih Esen’e teşekkür etti. Konuşmalarından ardından Başkan Esen, Konyaaltı’na katkılarından dolayı muhtarlara plaket verdi.

semih esen muhtarlar 2

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nde buluştuğu Konyaaltı’ndaki 39 mahallenin muhtarına bazı projelerin müjdesini verdi.

100 BELEDİYE ARASINDA 4’ÜNCÜ

Muhtarlarla sürekli iletişim halinde olduklarını belirten Başkan Esen, mahalle ve köylerin ihtiyaçlarını ortak belirleyip, hizmetleri birlikte hayata geçirmeye devam ettiklerini söyledi.

Esen, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Çalışmalarımızın yaşam bulması ve halkımıza doğru hizmet sunabilmemiz için bizim en önemli yoldaşlarımız muhtarlarımız. Belediye Başkanı olduğum ilk günden bu yana muhtarlarımızla temaslarda bulunuyor, iletilen sorun ve ihtiyaçları tespit ederek çözüm üretmeye çalışıyoruz. Bu çalışmalarımızı destekleyen anket sonucunu sizlerle paylaşmak istiyorum. Pandemi sürecinde Akdeniz bölgesinde 100 belediye arasında yapılan memnuniyet araştırmasında 4’üncü olduk. Biz bu sonuçtan anket yayınlandıktan sonra haberdar olduk.”

GÜRSU VE ULUÇ MAHALLELERİNE MÜJDE

Gürsu ve Uluç mahallelerini ilgilendiren bir çalışmanın müjdesini veren Başkan Semih Esen, Kadı Konakları’ndan başlayıp Bekir Kumbul köprüsü olarak bilinen Boğaçayı Köprüsü’ne kadar inen yeşil park projesinin hazırlığını yaptıklarını söyledi.

2,2 kilometre uzunluğunda olan projenin yürüyüş yolu ve yeşil park olarak planlandığını dile getiren Esen, Büyükşehir Belediyesi’yle hazırladıkları bu projede son aşamaya gelindiğini kaydetti.

Öğretmenevleri Mahallesi’nde yer alan HayatPark’ta çalışmaların yüzde 70’inin bittiğini belirten Semih Esen, tamamlanan ön kısımdaki alanın da yakın zamanda halkın hizmetine açılacağını ifade etti.

UNCALI’YA DÜNYA STANDARTLARINDA KREŞ

Konyaaltı Belediyesi olarak 3 kreşe sahip olduklarını ve yeni bir kreş için de hazırlıkları tamamladıklarını dile getiren Başkan Esen, bu kreşin dünya standartlarında olacağını söyledi.

Uncalı Mahallesi’ne planlanan kreş hakkında bilgi veren Başkan Esen, “Uncalı Mahallemizde 5 dönüm alan üzerine birçok mahallenin çok kısa zamanda ulaşabileceği bir noktada, Antalya’da olmayan bir kreş yapacağız. Tüm yaş grupları için dünya standartlarına uygun, son derece modern kreş için çalışmalara başladık” diye konuştu.

Okumaya Devam Et

Gündem

Hastane açıkladı: Muhittin Böcek’in durumu kritik!

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 19 Ekim 2020 Pazartesi (bugün) tarihli Muhittin Böcek son durum açıklamasında Böcek’in son durumu tüm Türkiye’den ‘Türkiye Seninle Muhittin Böcek’ diyen milyonlarla paylaşıldı.

Yayımlandı:

on

böcek 19 ekim 1

Muhittin Böcek’in 19 Ekim Pazartesi son durumu açıklandı. Sevenlerinin iyi haberini alamadığı Muhittin Böcek tüm çabalara rağmen uyandırılamazken durumunun kritik olduğu da duyuruldu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 19 Ekim 2020 Pazartesi (bugün) tarihli Muhittin Böcek son durum açıklamasında Böcek’in son durumu tüm Türkiye’den ‘Türkiye Seninle Muhittin Böcek’ diyen milyonlarla paylaşıldı.

Makina desteğini giderek azaltma çalışmalarının yapıldığı ve durumunun stabil olup, halen ciddiyetini koruduğu belirtildi.

Antalya siyaset haberleri… Antalya Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesaplarından yaptığı 19 Ekim 2020 Pazartesi tarihli açıklamada, başkan Muhittin Böcek’in uzun çabalara rağmen uyandırılamadığı ve bağlı olduğu makinanın verdiği desteğin giderek azaltılmaya çalışıldığı belirtildi. Böcek’in yoğun bakımdaki durumunda da en ufak bir değişim olmadı.

Antalya Büyükşehir Belediye başkanı Muhittin Böcek’in sağlık durumunun kritik eşikte olduğu duyuruldu.

SON DAKİKA KRİTİK MUHİTTİN BÖCEK 19 EKİM 2020 PAZARTESİ AÇIKLAMASI!

“Antalya Büyükşehir Belediye başkanımız sayın Muhittin Böcek’in yoğun bakımdaki takip ve tedavisi devam etmektedir. Verilen mekanik destekler aşamalı olarak azaltılmaya çalışılmaktadır. Son bir kaç gün içerisinde olumlu gelişmeler olmakla birlikte, durumu kritikliğini korumaktadır.”

böcek 19 ekim 4

Muhittin Böcek’in 19 Ekim Pazartesi son durumu açıklandı. Sevenlerinin iyi haberini alamadığı Muhittin Böcek tüm çabalara rağmen uyandırılamazken durumunun kritik olduğu da duyuruldu.

MUHİTTİN BÖCEK KİMDİR, NERELİDİR, SİYASİ KARİYERİ?

Muhittin Böcek, 58 yaşında Antalyalı, Türk siyasetçi. 2019 yılından bu yana Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürütmektedir.

1962’de Konyaaltı, Antalya’da doğdu. Aslen Yörük’tür. İlk, orta ve lise eğitimini Antalya’da tamamladıktan sonra zirai üretim ve ulaşım sektörlerinde çalıştı. Halkla İlişkiler ve İktisat alanında yüksek öğrenimini tamamladı. Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi alanında yüksek lisans yaptı.

1994-1999 yılları arasında Anavatan Partisi Merkez İlçe Başkanlığı görevinde bulundu. 1999 yerel seçimlerinde Anavatan Partisi’nden Konyaaltı Belediye Başkanı seçildi.

2004 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday olarak aynı göreve yeniden seçildi ve 2019 yılına kadar Konyaaltı Belediye Başkanlığı görevini yürüttü.

Bu süre zarfında dört dönem boyunca Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanlığı, Batı Antalya Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği (BATAB) Başkanlığı, Konyaaltı Turizm Eğitim ve Kültür Vakfı (KONTEV) Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Konyaaltı Kent Konseyi Başkanlığı görevlerini yürüttü.

20 yıllık siyasi hayatını anlattığı “Ben Bu Şehre Aşığım” adlı kitabını yazdı.

31 Mart 2019 tarihinde düzenlenen yerel seçimlerde Millet İttifakı’nın adayı olarak Cumhuriyet Halk Partisi’nden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçildi.

COVID-19 pandemisi sırasında koronavirüse yakalandı ve 8 Eylül 2020 tarihinde yoğun bakıma alındı.

Okumaya Devam Et

Gündem

Kepez Belediye başkanı Hakan Tütüncü, taksicilerin yanında

Antalyalı taksiciler, başkan Hakan Tütüncü’ye taleplerini sıraladı. Ek bina da isteyen Antalya Havalimanı taksicilerinin talebi, anında karşılanarak 15 Kasım 2020’da inşaata başlanacağı ifade edildi.

Yayımlandı:

on

tütüncü taksi havalimanı 1

Antalya’nın Kepez ilçesi belediye başkanı Hakan Tütüncü, Antalya Havalimanı taksicilerinin Antalya’yı ilk elden tanıtanlar olduğunu söyleyerek belediyelerin taksicileri desteklemesi gerektiğini belirtti.

Antalyalı taksiciler, başkan Hakan Tütüncü’ye taleplerini sıraladı. Ek bina da isteyen Antalya Havalimanı taksicilerinin talebi, anında karşılanarak 15 Kasım 2020’da inşaata başlanacağı ifade edildi.

Başta Kepez’deki taksicilerin sorunlarına çözüm getirmek için ellerinden gelenin fazlasını yaptıklarını söyleyen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalyalı taksicilerin belediyelerin yardımcı olması ile koronavirüs dönemini atlattıklarını anlattı.

Antalya’ya her yıl gelen milyonlarca yerli ve yabancı turistin, kentte ilk karşılaştıkları insanlar olan ve kentin tanıtımını sağlayan taksicilerin mutlaka el üstünde tutulması gerektiğini söyleyen Hakan Tütüncü, şöyle konuştu:

Şehir hakkındaki ilk imajın oluştuğu en güçlü yerlerden birisi burası diyebilirim. Dolayısıyla bizde yerel yönetimler olarak buraya çok büyük bir destek ve katkı sağlamak gibi bir sorumluluğumuz olduğu düşüncesindeyiz. Bugün esnafımızla birlikte onların taleplerini değerlendirdik. Onların talepleri ile ilgili geçmişte yaptığımız gibi yine çalışmalar yapacağız. Onun müjdesini verdik. İnşallah onların bereketli bir kazanç dönemi içerisinde olmalarını diliyorum. Allah onlara hayırlı kazançlar versin. Taksici esnafımıza başarılar diliyorum ve her zaman onların yanındayız.

tütüncü taksi havalimanı 2

Antalya’nın Kepez ilçesi belediye başkanı Hakan Tütüncü, Antalya Havalimanı taksicilerinin Antalya’yı ilk elden tanıtanlar olduğunu söyleyerek belediyelerin taksicileri desteklemesi gerektiğini belirtti.

Antalya Havalimanı’nda bulunan taksi işletmelerinin kullandığı mevcut bina ve asfalt yol çalışması da daha önce Kepez Belediyesi tarafından inşa edilmişti.

Okumaya Devam Et

GÜNCEL HABERLER