Sosyal Medya

Teknoloji

Galaxy S21 ne zaman çıkacak? Galaxy S21 özellikleri!

Galaxy S21 ne zaman çıkacak? Galaxy S21 özellikleri! son dönemde cep telefonu meraklıları ve Samsung severlerin en çok merak ettiği sorulardan…

Ekleme Tarihi:

-

galaxy s21 4

Galaxy S21 ne zaman çıkacak? Galaxy S21 özellikleri! son dönemde cep telefonu meraklıları ve Samsung severlerin en çok merak ettiği sorulardan…

Samsung’un uzun yıllardır kendine has bir takipçi ve kullanıcı kitlesi var. Bu kullanıcıların şimdilerde en çok araştırdığı konu Galaxy S21  özellikleri…

Peki Samsung kamerada devrim olarak duyurduğu yeni teknolojisini bu telefonda kullanacak mı? Galaxy s21 Ne zaman çıkacak? İşte tüm ayrıntılar…

Öncelikle kamera detayı ile başlamak gerekirse yeni modelde, 108 MP çözünürlüğünde arka kamera sensörü bulunacağı ifade ediliyor.

Söz konusu bu sensör, açıklanan bilgilere göre Galaxy S20 modelinde yer alan sensör ile benzerlik gösterecek. Samsung’un yeni bir kamera sensörü kullanmak yerine, S20’deki sensörü geliştirerek S21’de kullanacağı ifade ediliyor.

Nitekim HM1 sensörünün güncellenmiş şekli gündeme gelecek gibi görünüyor.

galaxy s21 1

Galaxy S21 ne zaman çıkacak?

GEÇMİŞ MODELLERİN KRONİK KAMERA SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

Yeni kamera setinde en çok odaklanma sorununun çözülmesi ve yeni video özellikleri sunulması üzerine çalışmalar gerçekleştirildiği de ortaya çıkan diğer detaylardan oluyor.

Sızdırılan Galaxy S21 özellikleri arasında Exynos 1000 detayına da dikkat çekiliyor. Exynos 1000 mobil işlemcisinin, Qualcomm Snapdragon 875 gücünde olacağı belirtiliyor. Bunların dışında 5 nm üretim sürecinden çıkmış bir mobil işlemci olacağa benziyor.

Galaxy S21 Ultra modelinin ise 60W hızlı şarj teknolojisine destek sunacağı iddia ediliyor. Anlaşılan o ki batarya konusunda önemli bir gelişme olmasa da hızlı şarj konusunda dikkat çeken gelişmeler gündeme gelebilir.

galaxy s21 2

Samsung Galaxy S21 kronik kamera sorununu çözecek!

YENİ NESİL PARMAK OKUYUCU FARK YARATACAK

Son olarak belirtmek gerekirse Qualcomm’un yeni 3D Sonic Max isimli ekrandan parmak izi okuma sensörünün, Galaxy S21 modelinde yer alacağı ifade ediliyor. Yeni 3D Sonic Max sensörü, Galaxy S20 modelinde kullanılana göre çok daha büyük ve çok daha hızlı olacak.

Son olarak belirtmek gerekirse, Galaxy S21 özellikleri olarak yeni bilgiler ortaya çıkıyor olsa da Samsung’un yeni S serisi modelinde Galaxy S30 ismini kullanması da gündemde olabilir.

Bu konuda çeşitli tartışmalar olduğunu da ifade etmek gerekiyor. İlerleyen günlerde bu konuda yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam edecektir.

Reklam
Bir yorum bırakın

You must be logged in to post a commentLogin

Yorum Yap

Sağlık

E-nabız şifresi nasıl alınır? E-nabız giriş!

Grip aşısı vurulabilecek kişiler çok sınırlı. Hal böyle olunca da E-nabız sistemi giriş yapmak, sonrasında da sistemde isminizin olup olmadığını kontrol etmek gerekiyor.

Yayımlandı:

on

grip aşısı e nabız

E-Nabız sistemine giriş yapmak için e-nabız şifresi nasıl alınır diye soran milyonlarca insan, grip aşısı sorgulaması yapmak istiyor.

E-Nabız grip aşısı sorgulaması yapmak için milyonlarca vatandaş arayışını sürdürüyor. Grip aşısı vurulabilecek kişiler çok sınırlı. Hal böyle olunca da E-nabız sistemi giriş yapmak, sonrasında da sistemde isminizin olup olmadığını kontrol etmek gerekiyor.

E-Nabız sistemi giriş ve kayıt olma işlemlerinin detayları haberimizde… Peki E-Nabız sistemi üzerinden grip aşısı sorgulaması, grip aşısı olabilir miyim sorusunun cevabına nasıl erişiliyor? İşte yanıtı…

Grip aşısı olma şartlarını karşılayanlar, Charlson Risk Skoru’ndan aldıkları puana göre değerlendiriliyorlar. E-Nabız sistemi üzerinden grip aşısı olabileceklerin listesi yayınlandı.

Tüm bu bilgileri öğrenebilmek için E-nabız kayıt olmak ve e-nabız grip aşısı sorgulama yapmak gerekecek.

E-NABIZ GİRİŞ YAPMAK İÇİN…

e-Nabız sistemine, E-Devlet üzerinden E-Devlet şifresi, E-İmza veya Mobil İmzanızı kullanarak T.C. numaranız ile sisteme giriş yapabilirsiniz.

E-devlet şifresi almak için PTT’ye başvurabilirsiniz. Öte yandan E-devlet şifresi olmayanlar aile hekimlerine telefon kayıtlarını yaptırarak T.C. kimlik numarası üzerinden de giriş yapabiliyor.

E-NABIZ GİRİŞ EKRANI SORGULAMA YAPMAK İÇİN TIKLAYIN!

E-NABIZ ŞİFREMİ UNUTTUM, NE YAPMAM GEREK?

e-Nabız’ a giriş yaptığınızda, Anasayfada Sağ üst köşede profil fotoğrafının altında yer alan “Profil Düzenle” veya “PROFİLİ TAMAMLA” butonuna tıkladığınızda gelen ekrandan şifre değişikliği yapılabilir.

Okumaya Devam Et

Ekonomi

Erdoğan: Herkes playstation ister ama herkes alamaz

Bilal Erdoğan yükselen döviz kurları yanında, birden fazla vergi başlığı ile teknolojik ürünlerde görülen fahiş fiyatlara dair yaptığı açıklamasında “Herkes playstation’ı olsun ister, ama herkesin alabileceği şeyler değil.” dedi.

Yayımlandı:

on

bilal ps5

AKP Genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, ek gümrük vergisi dahil bir çok vergi kalemi ile ABD’den bile daha pahalıya alınan teknolojik ürünler ile ilgili açıklama yaptı.

Bilal Erdoğan yükselen döviz kurları yanında, birden fazla vergi başlığı ile teknolojik ürünlerde görülen fahiş fiyatlara dair yaptığı açıklamasında “Herkes playstation’ı olsun ister, ama herkesin alabileceği şeyler değil.” dedi.

Bilal Erdoğan cep telefonunda mesajlaşma uygulaması olarak Bip ve Signal kullandığını, Whatsapp kullanmak istemediği ve daha çok SMS ile haberleştiğini söyledi.

Teknolojik ürünlerin fiyatlarının ABD’nin de üzerinde olduğu ve bu sorunun ne zaman çözüme kavuşturulacağı sorulan Erdoğan, “Herkes playstation’ı olsun ister, ama herkesin alabileceği şeyler değil.” diyerek yakın vadede vergi indirimi gibi bir konunun hükümetin gündeminde olmadığını aktardı.

Akıllı telefonların artık herkesin elinde olduğunu ve çok uygun fiyatlara tabletlerin de bulunabildiğini ifade eden Bilal Erdoğan, Milli Eğitim’in tablet kampanyası vardı. Evimize bulaşık makinesi geldiğini hatırlıyorum, büyük olaydı. Şimdi bulaşık, çamaşır makinesi değil başka şeyler…Burada püf nokta bizim ortaya teknolojik ürün koyabilmemiz.” dedi.

Okumaya Devam Et

Teknoloji

Marsa seyahat başlıyor! Tarih verildi…

Mars’a seyahatin başlatılması için dünya çapında bazı özel şirketler çalışmalarını hızlandırdı. Bunlardan en önemlisi ise Elon Musk’ın sahibi olduğu SpaceX.

Yayımlandı:

on

elon musk space x

Dünyanın en zengin ikinci kişisi ve SpaceX adlı uzay araştırmaları şirketinin CEO’su Elon Musk, Mars’a seyahatin başlayacağı tarihi paylaştı.

Mars’a seyahatin başlatılması için dünya çapında bazı özel şirketler çalışmalarını hızlandırdı. Bunlardan en önemlisi ise Elon Musk’ın sahibi olduğu SpaceX.

Mars’a insanlı seyahat içinde Çin Uzay Ajansı, NASA ve Avrupa Uzay Ajansı(ESA) büyük çaplı bütçeler ayırarak kapsamlı projeler yürütüyorlar.

Ancak resmi uzay ajanslarından daha ilerde olan SpaceX, Mars’a gidilebilecek ilk tarihi açıklayarak uzay yarışını önde götürüyor.

Şirketin CEO’su Elon Musk, Mars’a gidilmesi için başlattıkları çalışmanın sonuna geldiklerini duyurdu. Elon Musk, Starship adlı uzay taşıma sisteminin Mars’a ilk uçuşu 2024 yılında gerçekleştireceğini duyurdu.

Öte yandan bu ilk uçuş insansız olacak. Starship’in Mars uçuşu başarılı olursa, ilk insanlı uçuş için de hazırlıklar başlayacak. Öte yandan Starship ile 2023 yılında insanlı uçuşlar yapılmaya başlanması planlanıyor.

ELON MUSK KİMDİR, SERVETİ VE DİĞERLERİ!

Okumaya Devam Et

GÜNCEL HABERLER