Sosyal Medya

Teknoloji

Görünmez kameralı telefon geliyor! Geri sayım başladı…

Çinli telefon devi Xiaomi, 10’uncu yıl kutlamalarına hazırlanırken efsane bir ürünle piyasaları sarsmaya hazırlanıyor.

Ekleme Tarihi:

-

Xiaomi 2

Çinli telefon devi Xiaomi, 10’uncu yıl kutlamalarına hazırlanırken efsane bir ürünle piyasaları sarsmaya hazırlanıyor.

İlk kez bir telefonda kullanılacak olan ekran altı kamera teknolojisi ile telefon üzerinde kamerayı görmek mümkün olmayacak.

Bu sayede hem etkili çekimler yapılabilecek hem de ekranda daha fazla yer açılmış olacak.

Display Supply Chain Consultants’ın (DSCC) kurucusu Ross Young, yakında tanıtılacak Xiaomi Mi 10 Ultra‘nın ekran altı kamera teknolojisine sahip ilk akıllı telefon olacağını söyledi. Cihazın ön kamerası camın altına gizlenecek ve böylece ekranda herhangi bir çentik veya delik olmayacak.

Mobil sektörün güvenilir haber kaynaklarından biri olarak kabul edilen Ice Universe, kısa süre önce bir tweet atarak Mi 10 Ultra’nın dünyayı şok edecek bir telefon olacağını açıkça belirtmişti. Ross Young da cihazın ekran altı kameraya sahip ilk telefon olacağını bu tweet’in altına yanıt olarak yazdı.

xiaomi 1

Görünmez kameralı telefon geliyor! Geri sayım başladı…

ÖNDE GELEN BİLİŞİM TEKELLERİ TAKLİDE GİDECEK

Young ayrıca akıllı telefonun daha çok bu teknolojiyi “dünyaya göstermeyi” amaçladığını ve bu nedenle sınırlı miktarda üretileceğini belirtti. Xiaomi, 2019’un Haziran ayında ekran altı kameralı prototip bir cihaz göstermişti. Oppo, Samsung ve diğer üreticilerin de benzer teknoloji üzerinde çalıştıkları biliniyor.

Reklam
Bir yorum bırakın

You must be logged in to post a commentLogin

Yorum Yap

Sağlık

E-nabız şifresi nasıl alınır? E-nabız giriş!

Grip aşısı vurulabilecek kişiler çok sınırlı. Hal böyle olunca da E-nabız sistemi giriş yapmak, sonrasında da sistemde isminizin olup olmadığını kontrol etmek gerekiyor.

Yayımlandı:

on

grip aşısı e nabız

E-Nabız sistemine giriş yapmak için e-nabız şifresi nasıl alınır diye soran milyonlarca insan, grip aşısı sorgulaması yapmak istiyor.

E-Nabız grip aşısı sorgulaması yapmak için milyonlarca vatandaş arayışını sürdürüyor. Grip aşısı vurulabilecek kişiler çok sınırlı. Hal böyle olunca da E-nabız sistemi giriş yapmak, sonrasında da sistemde isminizin olup olmadığını kontrol etmek gerekiyor.

E-Nabız sistemi giriş ve kayıt olma işlemlerinin detayları haberimizde… Peki E-Nabız sistemi üzerinden grip aşısı sorgulaması, grip aşısı olabilir miyim sorusunun cevabına nasıl erişiliyor? İşte yanıtı…

Grip aşısı olma şartlarını karşılayanlar, Charlson Risk Skoru’ndan aldıkları puana göre değerlendiriliyorlar. E-Nabız sistemi üzerinden grip aşısı olabileceklerin listesi yayınlandı.

Tüm bu bilgileri öğrenebilmek için E-nabız kayıt olmak ve e-nabız grip aşısı sorgulama yapmak gerekecek.

E-NABIZ GİRİŞ YAPMAK İÇİN…

e-Nabız sistemine, E-Devlet üzerinden E-Devlet şifresi, E-İmza veya Mobil İmzanızı kullanarak T.C. numaranız ile sisteme giriş yapabilirsiniz.

E-devlet şifresi almak için PTT’ye başvurabilirsiniz. Öte yandan E-devlet şifresi olmayanlar aile hekimlerine telefon kayıtlarını yaptırarak T.C. kimlik numarası üzerinden de giriş yapabiliyor.

E-NABIZ GİRİŞ EKRANI SORGULAMA YAPMAK İÇİN TIKLAYIN!

E-NABIZ ŞİFREMİ UNUTTUM, NE YAPMAM GEREK?

e-Nabız’ a giriş yaptığınızda, Anasayfada Sağ üst köşede profil fotoğrafının altında yer alan “Profil Düzenle” veya “PROFİLİ TAMAMLA” butonuna tıkladığınızda gelen ekrandan şifre değişikliği yapılabilir.

Okumaya Devam Et

Ekonomi

Erdoğan: Herkes playstation ister ama herkes alamaz

Bilal Erdoğan yükselen döviz kurları yanında, birden fazla vergi başlığı ile teknolojik ürünlerde görülen fahiş fiyatlara dair yaptığı açıklamasında “Herkes playstation’ı olsun ister, ama herkesin alabileceği şeyler değil.” dedi.

Yayımlandı:

on

bilal ps5

AKP Genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, ek gümrük vergisi dahil bir çok vergi kalemi ile ABD’den bile daha pahalıya alınan teknolojik ürünler ile ilgili açıklama yaptı.

Bilal Erdoğan yükselen döviz kurları yanında, birden fazla vergi başlığı ile teknolojik ürünlerde görülen fahiş fiyatlara dair yaptığı açıklamasında “Herkes playstation’ı olsun ister, ama herkesin alabileceği şeyler değil.” dedi.

Bilal Erdoğan cep telefonunda mesajlaşma uygulaması olarak Bip ve Signal kullandığını, Whatsapp kullanmak istemediği ve daha çok SMS ile haberleştiğini söyledi.

Teknolojik ürünlerin fiyatlarının ABD’nin de üzerinde olduğu ve bu sorunun ne zaman çözüme kavuşturulacağı sorulan Erdoğan, “Herkes playstation’ı olsun ister, ama herkesin alabileceği şeyler değil.” diyerek yakın vadede vergi indirimi gibi bir konunun hükümetin gündeminde olmadığını aktardı.

Akıllı telefonların artık herkesin elinde olduğunu ve çok uygun fiyatlara tabletlerin de bulunabildiğini ifade eden Bilal Erdoğan, Milli Eğitim’in tablet kampanyası vardı. Evimize bulaşık makinesi geldiğini hatırlıyorum, büyük olaydı. Şimdi bulaşık, çamaşır makinesi değil başka şeyler…Burada püf nokta bizim ortaya teknolojik ürün koyabilmemiz.” dedi.

Okumaya Devam Et

Teknoloji

Marsa seyahat başlıyor! Tarih verildi…

Mars’a seyahatin başlatılması için dünya çapında bazı özel şirketler çalışmalarını hızlandırdı. Bunlardan en önemlisi ise Elon Musk’ın sahibi olduğu SpaceX.

Yayımlandı:

on

elon musk space x

Dünyanın en zengin ikinci kişisi ve SpaceX adlı uzay araştırmaları şirketinin CEO’su Elon Musk, Mars’a seyahatin başlayacağı tarihi paylaştı.

Mars’a seyahatin başlatılması için dünya çapında bazı özel şirketler çalışmalarını hızlandırdı. Bunlardan en önemlisi ise Elon Musk’ın sahibi olduğu SpaceX.

Mars’a insanlı seyahat içinde Çin Uzay Ajansı, NASA ve Avrupa Uzay Ajansı(ESA) büyük çaplı bütçeler ayırarak kapsamlı projeler yürütüyorlar.

Ancak resmi uzay ajanslarından daha ilerde olan SpaceX, Mars’a gidilebilecek ilk tarihi açıklayarak uzay yarışını önde götürüyor.

Şirketin CEO’su Elon Musk, Mars’a gidilmesi için başlattıkları çalışmanın sonuna geldiklerini duyurdu. Elon Musk, Starship adlı uzay taşıma sisteminin Mars’a ilk uçuşu 2024 yılında gerçekleştireceğini duyurdu.

Öte yandan bu ilk uçuş insansız olacak. Starship’in Mars uçuşu başarılı olursa, ilk insanlı uçuş için de hazırlıklar başlayacak. Öte yandan Starship ile 2023 yılında insanlı uçuşlar yapılmaya başlanması planlanıyor.

ELON MUSK KİMDİR, SERVETİ VE DİĞERLERİ!

Okumaya Devam Et

GÜNCEL HABERLER