Sosyal Medya

Gündem

Karantinadaki Antalyalı belediye başkanlarının son durumu ne?

Koronavirüsün karantinaya hapsettiği Antalyalı belediye başkanlarının son durumu ne? Muhittin Böcek hasta mı? Semih Esen ve Mehmet Ali Yılmaz karantinada mı?

Ekleme Tarihi:

-

belediye başkanları korona 1

Koronavirüsün karantinaya hapsettiği Antalyalı belediye başkanlarının son durumu ne? Muhittin Böcek hasta mı? Semih Esen ve Mehmet Ali Yılmaz karantinada mı?

Gazipaşa ve Konyaaltı’ndan tedirgin eden haberler…

Koronavirüsün turizm kenti Antalya’da neredeyse sıfırlandığı bir noktaya gelinip de tedbirlerin unutulması sonrası, hastalık yayılım hızı müthiş bir oranda artınca bir çok belediye başkanı dahil binlerce Antalyalı hastalığın pençesine düştü.

Koronavirüs salgınının tüm dünyayı esir almasıyla birlikte Türkiye hastalığın en başından itibaren çok sıkı önlemler almış, Antalya’da ise hastalık yok denecek kadar düşük bir seviyede tutulmuştu.

Sonrasında uzun süren karantina ve tedbirlerin vatandaşlar tarafından esnetilmesi ve hükümetin de karanti sürecini daha fazla devam ettirip halka ekonomik destekte bulunmak zorunda kalmamak adına “yeni normal olarak adlandırılan bir süreç tarif etmişti.

Antalya’nın gelirinin büyük kısmı turizm kaynaklı. Hal böyle olunca iç ve dış turiste ilk açılan kent Antalya oldu. Özellikle Kurban Bayramı döneminde onbinlerce yerli turistin akın ettiği kentte o tarihten itibaren hastalığın seyri arta bileceği en hızlı şekilde artma halinde.

Türkiye’nin tüm bölgelerinde ama özellikle Batı Anadolu ve Güneydoğu bölgesinde halk koronavirüs karşısında adeta kaderine terk edilmiş durumda. Antalya’da da kentte yoğun bakım hastaları yoğun bakım ünitelerini doldururken her gün 100’ün üzerinde yeni vaka tespit ediliyor.

belediye başkanları korona 2

Antalya Büyükşehir Belediye başkanı Muhittin Böcek, hastanede koronavirüs tedavisi görüyor.

KORONAVİRÜS 3 ANTALYALI BAŞKANI ESİR ALDI

Antalya Büyükşehir Belediyesi meclisi aylardır yapılmamasının ardından geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi. Temmuz sonu Ağustos başı aralığında bir araya gelen başta belediye başkanları olmak üzere meclis üyeleri, büyük risk almış oldular.

Öyle ki toplantılardan 1 gün sonra Antalya Büyükşehir Belediye başkanı CHP’li Muhittin Böcek’in koronavirüs testi pozitif çıktı. Böcek’in toplantı öncesinde ve sonrasında yakın temasta olduğu bir çok kişi de potansiyel koronavirüs hastası olarak teste tabi tutuldular.

Bu kişilerden Antalya Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Böcek’ten hastalık kapmış olabileceğini ve bunun yaymaması gerektiğini düşünerek kendi kendini karantinaya aldı. Yılmaz’a yapılan ilk covid-19 testinin sonucu negatif olarak belirlendi.

belediye başkanları korona 4

Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, babası ile birlikte COVID-19’a yakalandı.

ALANYA BELEDİYESİ’NE KORONA GÖLGESİ DÜŞTÜ

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’ de bu süreçte koronavirüs hastalığına yakalandı. Yücel’in babasının da koronavirüs testinin pozitif çıkmasının ardından hastalığın babasından mı geçtiği sorusu akıllardaki yerini koruyor.

Başkan Yücel, koronavirüs tedavisi görmek üzere hastaneye kaldırıldı.

belediye başkanları 3

Konyaaltı Belediye başkanı Semih Esen, her ihtimale karşı kendisini evinde karantinaya aldı.

KONYAALTI BELEDİYE BAŞKANI SEMİH ESEN KARANTİNADA…

Konyaaltı Belediye başkanı Semih Esen de geçtiğimiz günlerde kendini karantinaya almıştı. Esen’in özel kalem müdürünün bir ziyaretçisi koronavirüs hastalığına yakalandığını açıklamıştı.

Bu durum üzerine her ihtimali değerlendiren özel kalem müdürünün kendisini karantinaya almasının ardından, Konyaaltı Belediyesi başkanı Semih Esen de kendisini evinde izole etme kararı aldı.

Reklam
Bir yorum bırakın

You must be logged in to post a commentLogin

Yorum Yap

Gündem

EKPSS 2020 ne zaman olacak? EKPSS hakkında detaylı bilgi!

Engelli memur adaylarının katılacağı EKPSS ve Ortaöğretim KPSS için geri sayım başladı. İki sınava da kısa süre kala EKPSS sınavı ne zaman olacak? sorusu sorulmaya başlandı. İşte tüm detaylar…

Yayımlandı:

on

ekpss 2020 ne zaman

ÖSYM KPSS Önlisans sınavının tamamlanmasının ardından şimdi de EKPSS ve Lise mezunlarının katılacağı Ortaöğretim KPSS sınavı heyecanı başladı!

Engelli memur adaylarının katılacağı EKPSS ve Ortaöğretim KPSS için geri sayım başladı. İki sınava da kısa süre kala EKPSS sınavı ne zaman olacak? sorusu sorulmaya başlandı. İşte tüm detaylar…

EKPSS Sınavı daha önce farklı bir tarihte yapılacağı duyurulmuş ve ötelenmişti. EKPSS 2020 Sınavı ne zaman yapılacak sorusu da yanıt buldu.

EKPSS 2020 NE ZAMAN OLACAK?

EKPSS 15 Kasım 2020 tarihinde yapılacak. Sınav 10:15’te başlayacak.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Millî Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun görüş ve önerileri doğrultusunda sınav ile ilgili olarak aşağıdaki kararlar alınmıştır:

Görme engelliler için grafik ve şekilli soruların sorulmamasına,

İsteyen görme engellilere büyük punto (16 veya 18 punto) ile basılmış soru kitapçığı verilmesi durumunda genel engelliler gibi testleri cevaplayabileceklerine,

İsteyen görme engellilere ise okuyucu ve işaretleyici yardımı verecek görevli atanarak, görme dezavantajlarının önüne geçilebileceğine ancak, bu durumda başkasının okuduğunu anlamanın güçlüğünden doğan bir dezavantaj olmaması için sınav süresinin 2/3’ü kadar ek süre verilmesine karar verilmiştir.

ORTAÖĞRETİM KPSS 2020 NE ZAMAN YAPILACAK?

KPSS Ortaöğretim 2020 sınavı 22 Kasım 2020 tarihinde gerçekleştirilecek.

Okumaya Devam Et

Gündem

Antalya’da kasım ayına girerken deniz keyfi sürüyor

Antalya’nın Konyaaltı ve Lara sahilleri, yaz ortasını aratmadı. Binlerce kişinin doldurduğu sahillerde sosyal mesafe ve maske kuralları da hiçe sayıldı.

Yayımlandı:

on

konyaaltı 25 ekim 2020 1

Antalya’da bugün hava sıcaklığının öğle saatlerinde 31 dereceleri bulmasıyla yerli ve yabancı turistler dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili’ni doldurdular.

Antalya’nın Konyaaltı ve Lara sahilleri, yaz ortasını aratmadı. Binlerce kişinin doldurduğu sahillerde sosyal mesafe ve maske kuralları da hiçe sayıldı.

Tüm Türkiye’de hava sıcaklıkları hızla düşerken Antalya’da hava sıcaklığı 25 Ekim 2020 bugün 30 dereceyi geçti. Nem oranının da bir hayli yüksek olduğu Antalya’da serinlemek isteyen Antalyalılar ve turistler sahillere akın etti.

Özellikle Rus ve Ukrayna kökenli vatandaşların yoğun olarak yaşadığı Hurma ve Liman mahallelerine yakın sahil şeridinde insan kalabalığı yaşandı.

Türkiye’nin farklı kentlerinden sağanak yağış ve kar haberleri gelirken, Antalya’da yaz sıcaklıkları yaşanıyor. Antalya’da Kasım ayına günler kala deniz keyfi yapmak isteyenler, yüzlerce kilometre ötedeki şehirlerden pazar gününü geçirmek için geldiler.

Öte yandan Konyaaltı Sahili’nde denizde ve kumsalda çöpler ve farklı pislikler görüldü. Yiyecek içecek paketleri ve şişelerin yoğun olarak görüldüğü sahilde çok sayıda çöp kovası olmasına rağmen vatandaşlar pisliklerini olduğu yerde bırakıyorlar.

antalya sağanak 25 ekim 2

Tüm Türkiye’de hava sıcaklıkları hızla düşerken Antalya’da hava sıcaklığı 25 Ekim 2020 bugün 30 dereceyi geçti.

ANTALYA 26 EKİM 2020 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU!

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün paylaştığı verilere göre ise Antalya’da hava sıcaklıkları bir kaç derece birden düşmeye hazırlanıyor. İşte Antalya’da 5 günlük hava durumu…

ANTALYA 26 EKİM 2020 PAZARTESİ HAVA DURUMU PARÇALI BULUTLU 28 DERECE

ANTALYA 27 EKİM 2020 SALI HAVA DURUMU AZ BULUTLU 29 DERECE

ANTALYA 28 EKİM 2020 ÇARŞAMBA HAVA DURUMU GÜNEŞLİ 24 DERECE

ANTALYA 29 EKİM 2020 PERŞEMBE HAVA DURUMU PARÇALI GÜNEŞLİ SAĞANAK YAĞIŞ 23 DERECE

ANTALYA 30 EKİM 2020 CUMA HAVA DURUMU PARÇALI BULUTLU 24 DERECE

Okumaya Devam Et

Gündem

KPSS Önlisans soruları ve cevapları 2020! KPSS Sonuçları açıklandı mı?

KPSS Önlisans soruları ve cevapları 2020 henüz yayınlanmadı. KPSS Önlisans 2020 soru kitapçığı ve cevap anahtarı, yayınlandıktan sonra yaklaşık 10 gün boyunca adayların erişimine açık olacak.

Yayımlandı:

on

kpss önlisans 2020 25 Ekim

KPSS Önlisans soru kitapçığındaki sorular sosyal medyada tartışılırken KPSS 2020 sonuçları ne zaman açıklanacağı belli oldu.

KPSS Önlisans soruları ve cevapları 2020 henüz yayınlanmadı. KPSS Önlisans 2020 soru kitapçığı ve cevap anahtarı, yayınlandıktan sonra yaklaşık 10 gün boyunca adayların erişimine açık olacak.

KPSS Önlisans 2020 başvuruları 21 Ağustos-2 Eylül 2020 tarihleri arasında ÖSYM sınav merkezlerinden ve internet üzerinden yapılmıştı.

KPSS ÖN LİSANS SONUÇLARI NE ZAMAN YAYINLANACAK?

KPSS ön lisans sonuçları 26 Kasım’da erişime açılacak.

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numarası ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden veya mobil uygulamalarından öğrenebilecekler.

KPSS Önlisans soruları ve cevapları erişime açılacakken, 25 Ekim 2020 bugün yapılan sınav sonrasında çok sayıda adayın heyecanlı bekleyişleri başladı.

KPSS Önlisans 2020 sınavına giren adayların sonuçlarının açıklanmasıyla memur olma hayalleri gerçek olacak.

Sınavda adaylara Genel Yetenek ve Genel Kültür soruları soruldu. 60 genel kültür, 60 genel yetenek olmak üzere 120 sorudan oluşan KPSS önlisans sınavın süresi 130 dakikaydı.

KPSS ÖNLİSANS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM 2020 sınav takviminde yer alan bilgiye göre, KPSS önlisans sonuçları 26 Kasım 2020 tarihinde açıklanacak.

Okumaya Devam Et

GÜNCEL HABERLER