Tüylü Mikrofon adlı Youtube kanalı, farklı etkinliklerinde sokaktaki vatandaşa mikrofon tuttu. Vatandaşın sözleri ise gündeme oturdu. Sosyal medyada viral oldu.

“Kitap okumak istiyorum ama okuyamıyorum” diyen sözleriyle dikkat çeken vatandaş, “Geçim derdinden kendimi geliştiremiyorum. Ben kendimi geliştiremezsem, yarın öbür gün çocuğum olacak, o da kendini geliştiremeyecek” diye adeta veryansın etti.

“KÖPEK GİBİ ÇALIŞIYORUM…ET YİYEMİYORUM”

“Ben o kadar kendimden kısmama rağmen et yiyemiyorum, et. Et nedir ya? Karnımı doyuramıyorum. Kardeşim ben çalışıyorum” diye belirten vatandaş, “Ben 2015 model bir arabaya bineceğim, güzel bir evde oturacağım, eğer dört tane çocuğum varsa 3+1 eve geçebileceğim ben. Bu hakkı sen bana vereceksin. Köpek gibi çalışıyorum senin için. Eğer vermiyorsan sen de yaşamayacaksın o zaman. Eğer ben yaşamıyorsam sen de yaşamayacaksın o zaman…” sözleri ile adeta isyan etti.

Vatandaş, “Benim annem, ben 6 yaşımdan beri temizliğe gidiyor. Hala gidiyor geçinebilelim diye. 55 yaşında benim annem, psikolojisi bozulmuş, en ufak bir olayda kadın hiçbir şeyi kaldıramıyor. Biz bu duruma gelmişiz” diye de ekledi

Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=1n37SPpHj0k