Sosyal Medya

Siyaset

Meral Akşener, ‘Bize düşmanlık edenler dahil kimseye düşman değiliz’

Ankara’da gerçekleştirilen İYİ Parti Üye Katılım Programında Genel Başkan Meral Akşener Partiye katılan yeni üyelerin rozetlerini taktı. Akşener gündemle ilgili değerlendirmelerde de bulundu.

Ekleme Tarihi:

-

Meral Akşener

İYİ Parti’nin Üye Katılım Programında açıklamalarda bulunan Meral Akşener, Biz, kimseye düşman değiliz. Bize düşmanlık edenler dahil kimseye düşman değiliz. Biz sadece eleştirmeyiz çözüm önerisi de sunarız. Alıp uygulamak onların elinde dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin Üye Katılımı Programında bir konuşma yaptı. konuşmasında “Eğer o ciğerleri biliyorsak, ciğerleri ur olanlar çok dikkat etmelidir. Burada ciğerinde ur olan yoktur. “ ifadelerini kullandı.

Konuşmasının devamında İYİ Parti’nin kuruluşundan buyana vatandaşın sorunlarını ve sıkıntılarını dile getirmeye çalıştıklarını ifade ederek ”Bize düşmanlık edenler dahil kimseye düşman değiliz. Biz sadece eleştirmeyiz çözüm önerisi de sunarız. Alıp uygulamak onların elinde.” şeklinde konuştu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Parti Üye Katılım Programında konuşmasına şöyle devam etti:

“Biz normal, rahat bir zamanda bir siyasi parti kurmadık. Yıkılmaz armada olarak nitelenen bir iktidar karşında, kaşınızı kaldırsanız suç olarak nitelendiği bir Türkiye’de bir siyasi parti kurduk, hep birlikte kurduk ve pek çok şeye göğüs gerdik.

Kimimizin çocuğu işten atıldı, kimimizin eşi başka yere sürüldü, Kimimiz esnaftı; müfettişin biri gitti, biri geldi. Kraldan çok kralcı olanlar, ellerinde kocaman sopayla, İYİ Parti’nin teşkilatlanması için çalışan herkesin kafasına indirdiler. Ama sizler Türkiye’nin her yerinde aynı iradeyi gösterdiniz.

En hızlı, en çabuk, imece usulü ile teşkilatlanıp seçime girmeye hak kazanmış bir partiyi 6 ayda bu hale getirdiler. Bunu, ben ölünceye kadar anlatacağım. Bu, bir cesurlar öyküsüdür.”

İYİ Parti Başkanı Akşener, Parti içerisindeki yaşanan olaylarla ilgili üstü kapalı konuşmasına şöyle devam etti;
“Bu hikaye, 20-25 yıl sonra üzerine master ve doktora tezleri yazılacak bir hikayedir. Ben her zaman Allah razı olsun derim çünkü bunu kalben söylüyorum. Her biriniz cesur ve iyi insanlarsınız. Evlerimiz basıldı, çoluk çocuğumuz işsiz kaldı ama hepsine direnildi. 28 Şubat’ın Meral Akşener’ine kafir dendi ve o kafir sözünü sahada kullanmaya kalktılar, Allah’tan korkmadılar.
28 Şubat’ın Meral Akşener’ine gelen ölüm tehdidine ne kadar doğru oldu diyen gazetecimsi insanlar oldu. Benim bunu hak ettiğimi yazanlar söyleyenler oldu. Biz 40 kişiyiz bu siyasette, herkes birbirinin ciğerini bilir. Eğer o ciğerleri biliyorsak, ciğerleri ur olanlar çok dikkat etmelidir. Burada ciğerinde ur olan yoktur. Bizim içimizde ciğerinde ur olan yoktur.”

“KAYNAKLARIMIZI İSRAF YAPMADAN HARCIYORUZ”

“Şimdi iyi zamanımız. Seçime girildi, milletimiz bize teveccüh gösterdi, Meclis’te grup da kuruldu. Milletimizin vergileriyle, devletimizin verdiği parayla teşkilatımızı yönettiğimiz, son derece tutumlu şekilde bir sistem kurduğumuz bir siyasi parti. Genelde siyasi partilerin devletten aldıkları paranın nasıl kullanıldığından çok nereye kullanıldığı önemlidir. Biz, hukuki bir zorluk olmayacağı gibi hayra harcıyoruz. Biz o paranın 4’te birini il ve ilçe teşkilatlarına yolluyoruz. Çünkü o para teşkilatlardaki kardeşlerime helaldir. Onlar ceplerinden para harcadılar ya da birilerinden borç aldılar. İtibardan tasarruf olmaz deyip büyük harcamalar olmadığı, israf yapmadan yapılan harcamanın ne kadar erdemli olduğunu gösteren bir kaynak harcama metodu uyguluyoruz. İtibardan tasarruf olmaz diyen arkadaşların partimizin ekonomik tutumunu incelemelerini istiyorum.”

“CHP’YE, AKP’YE, İYİ PARTİ’YE OY VEREN ESNAFIN DURUMU FACİA”

“Millet bizi çağırıyor diyoruz ya gerçekten millet bizi çağırıyor. Biz acılı günlük hayat dinliyoruz. Konya’dan bizi arayanlar var. İşsizler var, anneler var, EBA’dan dert yananlar var. Aksaray’dan Yozgat’tan, Nevşehir’den arayanlar var. Yani İç Anadolu’nun yüzde 70-75 AKP’ye oy verenler arıyorlar. Esnaflar arıyor diyor ki derdimizi söyleyin. Şu anda sadece yaptığımız iş vatandaşların derdini dinlemek, kürsü araçlığı ile grupta, il ve ilçe teşkilatları aracılığı ile yerel basında ses duyurmaktır. Bir süredir manevi değerler üzerinden bir itibar kaybettirme var. İYİ Parti bunu yıkmaya başladı. Artık insanlar birbirlerinin gözlerinin içine bakıyor. CHP’ye, AKP’ye, İYİ Parti’ye oy veren esnafın durumu facia. Vatandaş bunu fark etmiş durumda. Bizim yapmaya çalıştığımız şey seçmenin velinimet olduğunu göstermek. Bunu ağalara ve muhtarlara öğretiyoruz.”

“DÜN BAĞIRIP ÇAĞIRANLAR, BUGÜN MEMLEKET MASASI KURULSUN DİYORLAR”

“İlçeye gidiyorum oraya ilk kez bir parti genel başkanı gelmiş. Diyorum ki siyaset rekabet işidir benden sonra diğer ağalar da gelir dedim. Bir vatandaş dedi ki abla gelmezler. O kadar korumayla buraya sığamazlar. Dedim o zaman daha alt kademe ağalar gelir. Dedi ki abla onlar da gelmez onlar dert dinlemeyi unuttular. Biz eğer o zor dönemde partimizi kurmamış olsaydık, bugün siyasette rekabet ortamının olması mümkün olabilir miydi? Biz, farklı bir siyasi partiyiz. Biz, kimseye düşman değiliz. Bize düşmanlık edenler dahil kimseye düşman değiliz. Biz sadece eleştirmeyiz çözüm önerisi de sunarız. Alıp uygulamak onların elinde. Bugün buraya gelirken basını taradım. İlginç bir şekilde hem sosyal medyada hem de basında memleket masası var. Memleket masasının kurulup kurulmayacağını soruyorlar. Memleket masası İYİ Parti’nin teklifi. Nedir memleket masası? Bütün siyasi partiler otursun, sorunları konuşalım, çözüm önerileri getirelim, herkes kazansın, Türkiye kazansın. Dün bağırıp çağıranlar, bugün memleket masası kurulsun diyorlar.

İYİ Parti her konuda fikri olan ve bunları paylaşan bir siyasi parti olamaya devam edecek. Biz milletimize hizmet etmek için bu partiyi kurduk. Göreceksiniz iktidar olacağız, memleketi yöneteceğiz, milleti refaha taşıyacağız.”

Akşener’in konuşmasının ardından, yeni üyelerin rozetleri Genel Başkan tarafından takıldı. (YENİÇAĞ)

Siyaset

Davutoğlu itiraf etti: Sorumlusu biziz…

Bir gencin Türkiye’nin geleceğine baktığında karanlık bir tablo ve çıkışsızlık gördüğünü söylemesi üzerine konuşan Davutoğlu, “Eğer siz bugün geleceğe karamsarlıkla bakıyorsanız bunun sorumlusu sizler değilsiniz, başta ülkeyi yönetmekte olanlar olmak üzere hepimiziz” dedi.

Yayımlandı:

on

davutoğlu itiraf 5 aralık 1

Eski AKP’li başbakan ve Gelecek Partisi’nin kurucu Genel başkanı olan Ahmet Davutoğlu, gençlerin bugün Türkiye’de karamsarlık dolu olmasının sebebinin kendileri olduğunu ifade etti.

Bir gencin Türkiye’nin geleceğine baktığında karanlık bir tablo ve çıkışsızlık gördüğünü söylemesi üzerine konuşan Davutoğlu, “Eğer siz bugün geleceğe karamsarlıkla bakıyorsanız bunun sorumlusu sizler değilsiniz, başta ülkeyi yönetmekte olanlar olmak üzere hepimiziz” dedi.

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, Muş’ta gençlerle buluştu. Gençlerin sorularını yanıtlayan Ahmet Davutoğlu, gelecek kaygısı yaşadıklarını belirten gençlere itiraf niteliğinde açıklamalarda bulundu.

Davutoğlu şu ifadeleri kullandı:

“Eğer siz bugün geleceğe karamsarlıkla bakıyorsanız bunun sorumlusu sizler değilsiniz, başta ülkeyi yönetmekte olanlar olmak üzere hepimiziz. 5 sene önce ben buralara Başbakan olarak geldiğimde daha ümit vardı. Geleceğe dönük beklenti vardı.”

“BIDEN GELDİ DİYE REFORMCU OLDULAR”

Son dönemde hukukta, demokraside ve ekonomide reformlar yapılacağını açıklayan Erdoğan’ın sözlerine dair konuşan Davutoğlu, şöyle dedi:

“Özgürlüğü dışarıdan birilerinin biçtiği gibi giyenler, dışarıdan birileri ‘çıkar o elbiseyi dediğinde de çıkarırlar. Son gülerde üzülerek izliyorum, geçmişte beraber bu konuları konuştuğumuz arkadaşların tutumunu.

Trump iş başındayken otoriterliğin felsefesini, kitabını yazıyorlardı neredeyse, Biden geldi diye bir anda reformlar ekolüne geri döndüler. Bu kavramları içselleştirmemiş insanlar. Kendileri güç sahibi değilken özgürlük ve demokrasi isterler, kendileri güç sahibi olduklarında da başkalarının özgürlüklerini demokrasilerin kısıtlarlar.”

BÖLÜCÜLÜK SUÇLAMASI

Milliyetçi Hareket Partisi genel başkan yardımcısı Semih Yalçın’ın Gelecek Partisi’ni bölücülük ve vatana ihanet ile suçlamasına dair de konuşan Davutoğlu, ‘Esas bölücülük budur’ dedi ve ekledi:

“Dil en temel insan haklarından biridir. İnsan onurunun bir parçasıdır. Her dil saygındır. Bölücülük, insanları dilleri, dinleri, inançlarına göre ayrımcılığa tabi tutmaktır. O ayrımcılık başladı mı bölücülük, kaçınılmaz. Esas bölücülük budur.”

Okumaya Devam Et

Siyaset

Erdoğan Tank-Palet hakkında ilk kez konuştu! – CANLI YAYIN TIKLA İZLE!

AKP’li cumhurbaşkanı Erdoğan, bunun bir satış işlemi değil işletme devri olduğunu söylerken, Türkiye’nin ilk yerli ve milli helikopter motorunun da müjdesini verdi. İşte Erdoğan’dan çarpıcı açıklamalar!

Yayımlandı:

on

erdoğan kızgın 5 aralık 1

AKP Genel başkanı ve cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya’daki Tank-Palet Fabrikası’nın Katar ortaklı BMC’ye satılması hakkında açıklamalarda bulundu.

AKP’li cumhurbaşkanı Erdoğan, bunun bir satış işlemi değil işletme devri olduğunu söylerken, Türkiye’nin ilk yerli ve milli helikopter motorunun da müjdesini verdi. İşte Erdoğan’dan çarpıcı açıklamalar!

Erdoğan’ın tele konferans yoluyla katıldığı açılış ve  tank-palet fabrikası açıklamaları sırasında bir de skandal bir olay yaşandı. Açık unutulan mikrofona “Töreni sabote edenlere hakkımı helal etmiyorum” diye bir ses gelmesi bir yana Hulusi Akar’ın Erdoğan ile konuşan konuşmacıyı sık sık dürttüğü görüldü. İşte detaylar!

Erdoğan, ” Tank palet fabrikasının satışı gibi bir durum söz konusu değildir. Fabrikanın devri sürecinde ve sonrasında çalışan personelin özlük haklarında herhangi bir kısıtlamanın yanı sıra iyileştirmeye gitmiştir” dedi.

İşte Erdoğan’ın açıklamalarından önemli başlıklar:

  • “Arifiye’deki fabrika arazisi binası dahil her şeyi ile bedeli 250 milyon doları ancak bulan tesistir. Bu fabrikaya 20 milyar dolar diyen ömründe fabrika görmemiştir ne anlama geldiğini bilmiyordur. Neresinden tutsanız elinizde kalacak bir iftira ile karşı karşıyayız. Yapılan işin adı işletme devridir”
  • “Hayatlarında fabrika nedir, üretim nedir, proje nedir, ülke ve millet için çalışmak nedir, özelleştirme, işletme nedir bilmeyenlerin Türkiye’nin önünü tıkamasına izin vermeyeceğiz. “
  • “Her ne kadar birileri Tank Paleti Fabrikası üzerinden ülkemizin savunma sanayiini baltalamaya çalışsa da biz bu hedeften asla vazgeçmeyeceğiz.”
  • “Bu projeler ile savunma sanayinde yeni bir döneme giriyoruz. Motor geliştirme projesi kapsamında yapılacak yatırımlar ve kazanılacak kabiliyetlerle TEİ kendi alanında ülkemizde rol model haline dönüşecektir.”
  • “Mülkiyeti MSB’ye bağlı kalmak üzere bir Türk şirketi olan BMC’ye 25 yıllığına işletme devri yapılan fabrikanın Katarlı yatırımcılara satımı gibi bir durum kesinlikle söz konusu değildir.”

Okumaya Devam Et

Siyaset

‘Olağanüstü bir gücünüz var, birleşin!’

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’nde yaptığı kadın kolları toplantısında ‘YaşamHak’ projesinin tanıtımını gerçekleştirdi. Kılıçdaroğlu, kadınları siyasete davet ederken tüm kadınların ilkeler çerçevesinde birlik olması çağrısında bulundu.

Yayımlandı:

on

kadınlar birleşin 5 aralık 1

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin kadın kolları toplantısında kadınlara çağrı yaparak ‘Olağanüstü bir gücünüz var, birleşin!’ dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’nde yaptığı kadın kolları toplantısında ‘YaşamHak’ projesinin tanıtımını gerçekleştirdi. Kılıçdaroğlu, kadınları siyasete davet ederken tüm kadınların ilkeler çerçevesinde birlik olması çağrısında bulundu.

CHP Kadın Kolları toplantısında Türkiye gündemine ve Türkiye’de kadın hakları ihlallerine dair açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, “Daha çok görünür olmanızı istiyorum, onun için yapacağınız ilk şey Siyasi partiler yasasının değişmesi için çaba harcamaktır” şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun konuşması şu şekilde:

  • Kılıçdaroğlu’nun CHP Kadın Kolları önemli bir projeye imza atıyor. Yaşama hakkına herkesin saygı göstermesi lazım. Kadına yönelik şiddetin artması hepimizin bu alana dikkat etmesi gerektiğini zorunlu kılıyor. Hepimizin ortak tavır takınması gerekiyor.
  • Asıl temel çözüm kadınların birlikteliğinde. Siyasette çok daha güçlü bir şekilde var olmalarında. Ben bütün kadınların belli bir hedef ilkesinde birleşmelerini istiyorum. Kadının siyasette çok daha güçlü var olmasıdır temel çözüm. Siyasette ağırlıklı olarak var olmalıdır. Bu ülkede nüfusun yarısından fazlası kadın. Parlamentoya bakıyorsunuz, buralarda kadının gücü ne kadar? Kadın buralarda arzu ettğimiz ölçüde var olabiliyor mu?
  • Bütün kadın kardeşlerimden beklentim var. Ben sizin hakkınızı savunuyorum, daha çok görünür olmanızı istiyorum, onun için yapacağınız ilk şey Siyasi partiler yasasının değişmesi için çaba harcamaktır. Şunu yapmak zorundasınız, siyasi partiler yasasına cinsiyet kotasını getirmeyen partiye karşı duracağız.
  • Gücünüzün farkında olun, olağanüstü bir gücünüz var. Kadınlar birleştikleri takdirde deviremeyeceğiniz iktidar yoktur.
  • Siz kadınlar şiddetten mağdursanız, istismardan mağdursanız yapacağınız bir şey var bu mağduriyetlere yol açan siyasi anlayışı bir kenara bırakacaksınız. Siyasi partiler yasasına cinsiyet kotası getirilmesi lazım. Elinizden alınan hakların iadesini isteyeceksiniz.

Okumaya Devam Et

GÜNCEL HABERLER

Ana Sayfa - Gizlilik Politikası - Künye
Copyright © 2020 Antalya Siyaset Gazetesi | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.