Sosyal Medya

Siyaset

Meral Akşener grup toplantısında konuşuyor – CANLI

İYİ Parti Grup toplantısında konuşan Meral Akşener, gündeme dair değerlendirmelerde bulunuyor.

Ekleme Tarihi:

-

" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen>

SON DAKİKA! İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, grup toplantısında konuşuyor.

İYİ Parti Grup toplantısında konuşan Meral Akşener, gündeme dair değerlendirmelerde bulunuyor.

Dünya’ya yüz yıldır soykırım yalanı anlatan Ermenistan gerçek yüzünü gösterdi.

Ermenistan savaş meydanından arkasına bakmadan korkarak kaçarken sivilleri katletti. Vicdan hafızamıza bir kıyım daha eklediler.

Daha bir yaşındaki Medine anasının koynunda can verdi. Biz bunları daha önce Hocalı’da görmüştük. O nedenle dünyanın sessiz kalamsına da şaşırmadık.

Biz yine kendi acımızla baş başayız. Yalancılar, zalimler duysun diye söylüyoruz; Tanrı Türk’e yar olsun, Azerbaycan var olsun. Şehitlerimize ve Azerbaycan’a baş sağlığı diliyorum.

Ermenistan’a silah veren Rusya, ateşkes masasında bulunamaz. ABD, Rusya ve Fransa Ermenistan’a her türlü yardımı yapıyor. Sayın Erdoğan’ı uyarmak istiyorum.

Bulunduğun makam tespit değil gerekeni yapma makamıdır. Türkiye’nin diplomasisini harekete geçirin, Azerbaycan’ı masada yalnız bırakmayın.

TÜRKİYE GÜÇLÜ OLMAK ZORUNDA

Türkiye ekonomisiyle, siyasetiyle, ordusuyla güçlü olmak; sağlam durmak zorundadır. Ancak bugünkü iktidar şahsi ikbal derdine düşmüş durumda ve bu vizyona sahip değiller.

Milletin hazinesinden devletin kurumlarına kadar el atmadıkları hiç bir değer kalmadı. Anayasayı korumakla vatandaşımızın hak ve hukukunu korumakla güvenli anayasa mahkemesi tartışmaya açıldı.

Erdoğan bir çok kez örneğini gördüğümüz üzere meclis adım atarsa ben de desteklerim dedi.

Son olarak AYM üyesi birisi çıktı, iktidara istediği imkanı tanıyıp üzerine tüy dikti. Karşılıklı sosyal medyadan mesaj verenler, Türkiye’ye ne kadar zarar verdiklerinin farkında değiller.

Türk Devletinin temel taşlarıyla oynamaktan yorulmadınız. Yargıdan elinizi çekin, biz iktidar olacağız ve o ellerin hepsi oralardan çekilecek.

DERDİNİZ MEMLEKETİN FAYDASI DEĞİL, HUKUK DÜZENİ…

AYM’yi tartışacağımıza halktan gizlenen koronavirüs tablosunu tartışalım, uzaktan eğitimdeki beceriksizliği ve tabletsiz kalıp mağdur olan öğrencileri tartışalım.

AYM’yi tartışacağımıza şiddet gören, tacize tecavüze uğrayan çocuklarımızı tartışalım. AYM’yi tartışacağımıza işsiz gençlerimizi ve 8 liraya dayanan doları tartışalım.

Ama siz bunları konuşmak istemezsiniz, çünkü sizin derdiniz memleket değil bizzat hukukun kendisi.

Yoksa sizin kendi atadığınız kişilerle derdinizin olmasını nasıl açıklayacağız… Ama sizin derdiniz hukuk. Madem hukuksal düzenden rahatsızsınız, o zaman çıkıp diyin ki demokrasi hukuk adalet yok diyin. Tek adam olmak istiyorum, Erdoğan tarzı kabile demokrasisini tartışalım diyin.

“YANDAŞA MİLYONLAR DAĞIT, İŞSİZ KALAN VATANDAŞA SABIR DİLE”

Birilerini kullanmayı bırakın. Burası kabile devleti değil diyerek küçük ortağına iş yaptırmak hukuk devletine yakışmaz.

Devlet yönetiyorsanız adil olmak boynunuzun borcudur. Devlet yönetenler siyasette, yargıda, ekonomide adil olmaldır. Adil olursanız milletin hakkını korursunuz, aksi halde hazinesinin yağmalanmasına neden olursunuz.

Eşe dosta, yandaşa milyonları dağıt; dar gelirliye Sabır… Askıda ekmek uygulaması geleneğimizde olan uygulama, ancak öyle parti logosuyla değil fırında isimsiz yapılması gereken bir uygulama.

Hem ekonomi uçuyor diyip hem de askıda ekmek kampanyası başlatıyorsanız biriniz yalan söylüyorsunuz. Ya damat bakan yalan söylüyor, ya da askıda ekmek kampanyası başlatan…

MİLLETİN GAZINI ALMANIZ ARTIK SIKTI

Erdoğan, cumartesi geminin güvertesine çıktı. 85 Milyar metreküplük doğalgaz keşfini haber verdi. Ama artık sıktı be kardeşim, sıkıştıkça gaz bulup zor durumdaki milletin gazını almanız artık sıktı.

Bir yandan doğalgaz bulduk diyorsunuz, diğer yandan faturalara fahiş zamlar getiriyorsunuz.

Siz ancak gemi üzerinden poz veriyorsunuz. Türkiye’nin gençlerin ihtiyaçlarına dair plana ihtiyacı var, geçinemeyenlere dair çözümlere ihtiyacı var. Ama bunları umursamayan iktidar hazineyi yandaşlara peşkeş çekmeye devam ediyor.

2021 bütçesinin özeti, şu şarkıdaki sözler gibi… “Bu yıl bize gülmek haram belki seneye…”

Erdoğan, cumhuriyete de her fırsatta saldırmaktan çekinmiyor. Erdoğan cumhuriyetin faşist yöntemlerle tesis edildiğini dün belirtti. Hadi oradan Erdoğan, Hitler görse bugün yaptıklarınızı ben bunu nasıl akıl edemedim diye düşünürdü.

Kalkmış, yıkılmış bir ülkeden Türkiye Cumhuriyeti’ni ortaya koymuş iradeye saygısızlık ediyorsun. Biz neyi yaptık, neyi yapamadık demiyorlar.

UZAKTAN EĞİTİM EN ÇOK DAR GELİRLİYİ VURDU

Koronavirüs döneminde eğitimdeki eşitsizlikler daha da ortaya çıkmış durumda. MEB, bir buçuk milyon diyor ama yaklaşık 6 milyon öğrenci televizyonsuz, tabletsiz, internetsiz. Bazı yerleşimlerde internete bağlanmak da mümkün değil.

Uzaktan eğitim, en çok dar gelirli ailelerin evlatlarını vurdu. Bir yandan bakıcılar tutan her imkanı olanların çocukları ile diğer yandan işsiz kalan ailenin çocuğu. O laf ettiğin cumhuriyet bu eşitsizliği ortadan kaldırmıştı.

Ey sayın Erdoğan, sen de saraylarda saray sefa olamazdın eğer cumhuriyet olmasaydı. İşçisin sen işçi kal, bunu bugün gerçek kılan sensin sen…

Meşhur FATİH Projesi’ne milyarlarca lira harcadılar. Yüz yıllık eğitim projesinden geriye evlerde çekmecelere atılmış tabletler, zengin olan yandaşlar kaldı.

YANDAŞ ŞİRKETLER TABLET DAĞITAMAZ MIYDI?

Boş kasasını doldurmuş olduğunuz yandaş firmalar, zorluk çeken ailelere derman olarak tablet sağlayamaz mıydı? Unutmayın ki bu vurdumduymazlıkla bir neslin ve bu ülkenin geleceğini karartıyorsunuz.

İktidarın yandaş seviciliği yüzünden olan aziz öğretmenimize ve dar gelirliye oldu. Uzaktan eğitim vermek için tepeye çıkarak bağlantıya ulaşmak isteyen Aziz öğretmen, tepede kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi. Ruhu şad olsun.

Öğretmenlerin 3600 ek gösterge sözü vermesine rağmen yapmadı. El üstünde tutulmaları gerekirken ısrarla mağdur edilen öğretmenlerimiz var.

Devletin televizyonu vergileriyle ayakta tuttuğu milletinin sesini kıssa da biz buna izin vermeyeceğiz.

Siyaset

İşte şok anket! Cumhur İttifakı yüzde 45’i geçemiyor!

Aksoy Araştırma adlı anket şirketinin en güncel olarak düzenlediği seçim anketinden AKP-MHP bloğunu sarsan sonuçlar elde edildi. Buna göre Cumhur İttifakı’nın seçim kazanması neredeyse imkansız!

Yayımlandı:

on

AKP’nin başını çektiği ve MHP, Vatan Partisi, BBP’nin de içerisinde olduğu Cumhur İttifakı’nın seçim kazanmak için bir partinin daha desteğine ihtiyacı var.

Aksoy Araştırma adlı anket şirketinin en güncel olarak düzenlediği seçim anketinden AKP-MHP bloğunu sarsan sonuçlar elde edildi. Buna göre Cumhur İttifakı’nın seçim kazanması neredeyse imkansız!

Son yapılan erken seçim anketlerine göre, AKP-MHP bloğu olarak tanımlanan Cumhur İttifakı’nın yüzde 45’e ancak ulaşabildiği görülüyor.

Aksoy Araştırma Şirketi Başkanı Ertan Aksoy canlı yayında Cumhur İttifakı’nın oylarınının düşüşte olduğunu açıkladı. AKP ve MHP’nin oylarının yüzde 45’i bile bulmadığını belirten Aksoy, Cumhur İttifakı’nın 3. bir ortağa ihtiyaç duyduğunu söyledi.

Katıldığı bir televizyon programında Türkiye’nin gündemine dair sıcak başlıklarda kritik değerlendirmelerde bulunan Aksoy Araştırma başkanı Ertan Ersoy, AKP’nin güncel oy oranının yüzde 36’da kaldığını ve destekçisi MHP’nin ise yüzde 9 oy alarak baraj altı kalacağını ifade etti.

AKP öncülüğündeki Cumhur İttifakı bileşenlerinin tamamının oy oranı düşme eğiliminde. İttifakın olası seçimlerde iktidarını yeniden tesis edebilmesi için İYİ Parti ya da HDP gibi bir destekçiye daha ihtiyaç duyacağı ifade ediliyor.

Söz konusu tıkanma, Türkiye’de siyasetin partilerden çıkıp iki ittifak arasına daraldığını adeta gözler önüne seriyor. Pek çok ulusal ve uluslararası yorumcuya göre bu durum Türkiye’de kalıcı bir demokrasi ve fikir özgürlüğü kısıtlaması sorununa yol açıyor.

Okumaya Devam Et

Siyaset

Şok iddia! Erdoğan devreye girmezse AKP ile MHP kopuyor!

Perinçek’in gazetesi Aydınlık’ta ortaya konan duruma göre, AKP ile MHP arasındaki bağ eğer AKP’li cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan araya girmez ve AKP’yi bir kampa sokmazsa tamamen dağılabilir. Söz konusu iddia, Vatan Partisi’nden Cumhur İttikafı’na uyarı olarak yorumlandı.

Yayımlandı:

on

akp mhp kampa giriyor 1

AKP’nin son dönem ‘küçük ortaklarından’ Doğu Perinçek’in liderliğindeki Vatan Partisi’nin gazetesi Aydınlık’ta AKP ile MHP arasındaki ilişkilerin kopma noktasına geldiği iddia edildi.

Perinçek’in gazetesi Aydınlık’ta ortaya konan duruma göre, AKP ile MHP arasındaki bağ eğer AKP’li cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan araya girmez ve AKP’yi bir kampa sokmazsa tamamen dağılabilir. Söz konusu iddia, Vatan Partisi’nden Cumhur İttikafı’na uyarı olarak yorumlandı.

Aydınlık Gazetesi yazarlarından İsmail Özçelik, önce eski Hazine ve Maliye Bakanı ve Erdoğan’ın damadı olan Berat Albayrak’ın ‘affedilmesi’ ve ardından Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyesi Bülent Arınç’ın istifası sonrasında AKP içinde bazı hiziplerin telaşa kapıldıkları ve bu adımları MHP’nin AKP içerisine müdahalesi olarak gördüklerini yazdı.

AKP Genel başkanı Erdoğan’a tüm partiyi ve özelliikle AKP kadrolarını bir kampa alarak olan biten her şeyi anlatmasının parti açısından daha olumlu olacağını ifade eden Özçelik, Ankara’da her gün farklı partilerden kişi ve grupların arasında yüzlerce görüşme yapıldığını öne sürdü.

ANKARA’DA SULAR DURULMUYOR

İsmail Özçelik şöyle yazdı:

Ankara kulisleri çok hareketli. Ekonomide alınan kararlar Sonrasında yaşananlar… Biden’a yakın çevrelerin; Türkiye mesaisi… İç politikadaki gelişmeler… Herkes ne olduğunu anlamaya çalışıyor.

Alaattin Çakıcı’nın çıkışı; Bahçeli’nin bilgisi dahilinde mi, değil mi? Bülent Arınç’ın, Cemil Çiçek’in açıklamaları. İhsan Aslan’ın sözleri… Eş zamanlı mı, tesadüf mü?

Çakıcı ve diğerleri; Birbiriyle bağlantılı mı? Bunlar konuşuluyor. Biz gazeteciler korona salgınına rağmen haber peşindeyiz. Neler olduğunu anlamaya çalışıyoruz.

“ERDOĞAN OLMAZSA CUMHUR İTTİFAKI DAĞILIR” İDDİASI

AKP ve MHP arasında ilişkilerin çok bıçak sırtı olduğunu iddia eden İsmail Özçelik, Erdoğan’ın müdahalesi olmadan Cumhur İttifakı’nın dağılabileceğini söyledi. Aydınlık’ta yayınlanan yazı şöyle devam ediyor:

Bazı sıkıntılar olduğu anlaşılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan; pazar günü durumu toparlamaya çalışsa da genel kanı, “sorun yaşandığı” şeklinde. Ankara kulislerinde; “Öncü mü, artçı mı?” sorusunun yanıtı tartışılıyor. Bülent Arınç’ın istifası sonrası; “MHP istifadan memnun. Krizi tırmandırmayacak.

Kriz aşıldı” değerlendirmesi yapılıyor. Önce Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak sonra eski Meclis Başkanı Bülent Arınç. Peş peşe yaşanan istifalar Ak Parti’de tedirginlik yaratmış. Özellikle Anadolu’dan gelen milletvekilleri gelişmelerden habersiz. Bu nedenle de şaşkınlar. İl, ilçe örgütlerinde de benzer bir durumdan söz ediliyor.

Kendi aralarında konuşmalarına bakılırsa partinin bir kampa ihtiyacı var. Erdoğan’ın devreye girmesi zorunlu gibi…

Okumaya Devam Et

Siyaset

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan konuştu: Bir kez daha sabır ve acı reçete…

AKP’li cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüsle ilgili kişisel önlemler alınmazsa daha radikal ve acı verici önlemlere başvurmalarının an meselesi olduğuınu ifade etti. Erdoğan, Türkiye’nin kronik sorunları ve parlamenter sistem hakkında da konuştu.

Yayımlandı:

on

erdoğan 25 kasım konuşma 1

AKP Genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gündeme dair önemli açıklamalar yaptığı grup konuşmasında Türkiye’nin hiç bir sorunu olmadığını iddia etti.

AKP’li cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüsle ilgili kişisel önlemler alınmazsa daha radikal ve acı verici önlemlere başvurmalarının an meselesi olduğuınu ifade etti. Erdoğan, Türkiye’nin kronik sorunları ve parlamenter sistem hakkında da konuştu.

AKP Genel başkanı Erdoğan’ın açıklamaları şu şekilde:

  • Salgının seyrini bir an önce aşağıya çekmemiz gerekiyor. Aldığımız tedbirlerin yol açtığı sıkıntıların farkındayız. Salgının seyrinin önüne geçemezsek daha can acıtı tedbirler uygulamak zorunda kalabiliriz. TMM diye ifade ettiğimiz tedbirlere ne kadar sıkı riayet edersek diğer tedbirlere o kadar az gerek olur.
  • İlk aşılamayı önümüzdeki ay başlatacağız. Kendi aşımızla ilgili de önemli bir yere geldik. En geç nisanda kendi geliştirdiğimiz aşıyı da uygulama seviyesine getirmiş olmayı planlıyoruz. Kendi geliştirdiğimiz aşıyı da en uygun şartlarda inşallah tüm insanlığın hizmetine sunmak düşüncesindeyiz.
  • Bizim kimsenin hiçbir ülkenin toprağında egemenliğinde gözümüz yoktur. Terör tehdidinin bertaraf edilmesi bölgesel ihtilafların önlenmesi için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. DEAŞ ile göğüs göğüse çarpışan tek NATO ülkesi biziz.
  • Barış Pınarı Harekat bölgesinde sızma girişiminde bulan 17 terörist öldürüldü.
  • Bu bir saldırıdır. Bunun deniz hukukunda yeri yok. Bu geminin kaptanı Yunan. Sivil personeli taciz ettiler. Bu yaşananlar hepsi kameralar ile kaydedildi. Gerekli yerlere gönderilecek.
  • Sayın Putin’le Karabağ sürecinde ne gibi adımlar atabileceğimizi görüştük, bölgede barışı egemen kılmanın adımını attık.
  • Ne Kürt sorunu ya? 2015 yılında ‘bu ülkede Kürt sorunu yoktur, varsa çözeceğiz’ dedim. Allah’a şükür çözdük. Niye kayyum atanıyor diyorlar. Paraları dağa gönderiyorlardı. Kayyumlarla buralardaki düzenlemeleri yaptık, 15-20 yıl önce o bölgeye gidenler şimdi tanıyamıyor. Bambaşka bir Diyarbakır var.
  • Hala parlamenter sistemi savunanlar var. Türkiye yıllarda bu sistemi denedi, koalisyonlarla bu hale geldi.
  • Hani yeminli Türkiye düşmanlarını anladık, peki yıllarca bu mücadeleyi verdiğimiz kimilerinin de aynı trene binmesine ne demeli. Neymiş filanca filanca hala hapisteymiş. E bunları ödüllendirecek halimiz yok. (Arınç’ın) Bu teröristlerden birinin yazdığı kitabı herkesin okumasını istemesi beni rencide etmiştir.
  • Yargı mensuplarına sesleniyorum. 138. maddeyi eze eze kullananlara karşı gereğini niye yapmıyorsunuz, gereken adımları niyet atmıyorsunuz. Size birilerinin talimat verme hakkı var mı?

Okumaya Devam Et

GÜNCEL HABERLER

Ana Sayfa - Gizlilik Politikası - Künye
Copyright © 2020 Antalya Siyaset Gazetesi | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.