Antalya Siyaset

CHP’li Belediyeler Harekete Geçti: ‘Emekli Halk Kart’ duyurusunun detayları belli oldu!

CHP’li Belediyeler Harekete Geçti: ‘Emekli Halk Kart’ duyurusunun detayları belli oldu!
06 Temmuz 2024 - 12:14

Emekli Halk Kart: Emeklilere Destek Geliyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer, CHP’li belediyelerde başlatılan ‘Emekli Halk Kart’ uygulamasının ayrıntılarını açıkladı. Taşcıer, “Kasaptan alışveriş yapabilecekler, nakit desteği olacak. Doğalgaz ve suda indirimler olacak” dedi. Bu yeni uygulama, emeklilerin yaşam Maliyetlerini düşürmek ve refahlarını artırmak amacıyla hayata geçiriliyor.

Uygulamanın Detayları

CHP’li belediyeler tarafından başlatılan ‘Emekli Halk Kart’ uygulaması, emeklilere çeşitli olanaklar sunuyor. Bu kart ile emekliler, anlaşmalı kasalardan alışveriş yapabilecek, doğalgaz ve su faturalarında indirimden yararlanabilecek ve nakit destek alabilecekler. Taşcıer, bu durumdaki emeklilerin günlük yıkım hızlandıracağını ve ekonomik yüklerini hafifleteceğini belirtti.

Her Şehirde Olacak mı?

Taşcıer, ”Ortaklaştırma yönünde bir eğilimimiz olacak. Çünkü biz CHP’li belediyelere giden her vatandaşın aynı hizmeti alabileceğini göstermek istiyoruz. O nedenle onunda alt yapısını oluşturuyoruz. İstanbulda oturan bir vatandaş Ankara’ya geldiğinde de o emekli kartı kullanabilsin istiyoruz. Hangi Belediyemiz örnek olmuşsa diğer belediyelerede örnek olsun istiyoruz.” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Antalya Siyaset, Haber Hibya Haber Ajansı haber servisi ile çalışmaktadır. Sitemizde yer alan haberlerin kaynak gösterilmeden alınması yayınlanması yasaktır.