Antalya Siyaset

Turizmde FTI Krizi ve Antalya Havalimanı Gecikmeleri

Turizmde FTI Krizi ve Antalya Havalimanı Gecikmeleri
07 Temmuz 2024 - 12:01

POYD Başkanı Saatçioğlu: “Antalya’daki Gecikmeler Turizmcileri Zor Durumda Bırakıyor”

ANTALYA – Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Hakan Saatçioğlu, Antalya’daki gecikmelerin ve şehirdeki yoğun trafiğin turizm sektörüne olumsuz etki edeceğini vurguladı. 30 Haziran 2024 tarihi itibarıyla Antalya’ya gelen 6 milyon 200 bin ziyaretçinin otel doluluk oranlarına yansımadığını belirten Saatçioğlu, bu durumun sebeplerini araştırdıklarını söyledi.

“Antalya’ya 30 Haziran İtibarıyla 6 Milyon 200 Bin Kişi Giriş Yaptı”

Saatçioğlu, erken rezervasyon döneminde büyük bir beklentiye girdiklerini ancak gelen ziyaretçi sayısına göre otellere yansımadığını belirtti. “Pandemiden sonra Antalya’da yaklaşık 108 bin konut satıldı. Bu konut alanlarının birçoğu vatandaşlık için başvuruda bulundu ve tatil amaçlı buralara geliyorlar. Dolayısıyla, bu kişiler de turist olarak sayılıyor,” dedi.

“FTI’nın İflası Büyük Bir Soru İşareti Yarattı”

FTI tur operatörünün kendi iflası için büyük bir kayıp olduğunu belirten Saatçioğlu, “FTI, özellikle kış aylarında Antalya’ya çok sayıda rezervasyon sağlıyordu. Şimdi yerini kimin alacağını bilemiyoruz,” ifadelerini kullandı.

“Gecikmeler, Yoğun Trafiğin Yaşanıyor Olması Turizmcileri Çok Zor Durumda Bırakıyor”

Antalya Havalimanı’ndaki gecikmelerin ve yoğun trafiğin turizmcileri zor durumda bıraktığını kaydeden Saatçioğlu, “Misafirler, dört teslimattan sonra hemen odalarına yerleşmek istiyor. Bu gecikmeler ve trafikte yaşanan sorunların sabırlarını zorluyor. Yetkililerin bu sorunları çözmek yerine çözülmesi gerekiyor,” dedi. Kuledeki yetenekli oyuncuların etkinlikleriyle tanınan Saatçioğlu, daha büyük sorunlarla karşılaşabileceklerini belirtti.

Antalya Siyaset, Haber Hibya Haber Ajansı haber servisi ile çalışmaktadır. Sitemizde yer alan haberlerin kaynak gösterilmeden alınması yayınlanması yasaktır.