Antalya Siyaset

Antalya’da Sıcak ve Nemden Bunalanlar Konyaaltı Sahili’ne Akın Etti

Antalya’da Sıcak ve Nemden Bunalanlar Konyaaltı Sahili’ne Akın Etti
04 Temmuz 2024 - 14:21

ANTALYA- Antalya’da sıcak ve nemli havadan bunalan vatandaşlar, serinlemek için Konyaaltı Sahili’ne akın etti. Hava sıcaklığının 30 derece, nem oranının ise yüzde 78 olduğu kentte, sahil kenarı hafta içi olmasına rağmen yoğun kalabalıkla dikkat çekti.

Konyaaltı Sahili’nde Yoğunluk

Antalya’nın ünlü Konyaaltı Sahili, sıcak hava dalgası nedeniyle serinlemek isteyen yerli ve yabancı tatilcilerle doldu. Bazı tatilciler güneşlenirken, diğerleri denize girerek veya deniz sörfü yaparak serinlemeyi tercih etti. Çocuklar ve gençler ise kayalıklardan denize atlayarak eğlendi. Park ve ağaçlık alanlarda oturan vatandaşlar da vardı.

Tatilcilerin Görüşleri

Ankaralı olup 30 yıldır Antalya’da yaşayan Solmaz Bekdemir, sahilin güzelliğini vurguladı: “Antalya çok güzel ama nem var. Sabah saatlerinde, arkadaşımla birlikte serinleyebilmek için denize geliyoruz, yüzüp geri gidiyoruz. Konyaaltı Sahili çok güzel o yüzden haftada iki veya üç kere geliyoruz.”

İstanbul’dan Antalya’ya ailesiyle tatile gelen Adem Akbaş da memnuniyetini dile getirdi: “İstanbul’dan geleli bir ay oldu. Deniz çok güzel, sahili de mükemmel. Bizim için güzel bir tatil oldu.”

Antalya Siyaset, Haber Hibya Haber Ajansı haber servisi ile çalışmaktadır. Sitemizde yer alan haberlerin kaynak gösterilmeden alınması yayınlanması yasaktır.