Antalya Siyaset

6. IPC Istanbul Piyano Yarışması Finalleri yapıldı

6. IPC Istanbul Piyano Yarışması Finalleri yapıldı
09 Haziran 2024 - 13:10

2024 Uluslararası Piyano Yarışması (İnternational Piano Comtetition) IPC finalistleri bugün gelecekleri için yarıştı. Yarışma, genç yetenekleri teşvik etmeyi amaçlayan ve dünya çapında büyük ilgi gören bir organizasyon. Bu yılki yarışma, farklı yaş gruplarına yönelik beş kategoride düzenlendi. Her kategoride jüri, teknik beceri, sanatsal yorumlama ve sahne performansı kriterlerine göre değerlendirme yaptı.

Uzun ve titiz bir eleme sürecinden geçerek belirlenen finalistler, bugün Yeditepe Ünv. Güzel Sanatlar Fakültesi Konser Salonu’nda yarıştı. Yarışmada başarılı olan piyanistler, uluslararası alanda kariyer yapma fırsatı elde edecek. Bu yılki finalistler, dünya çapında müzik otoriteleri tarafından büyük takdir topladı.

Yarışmaya A,B,C,D,E,F kategorileri,  6-18 yaş arası resmi-özel okullarda eğitim gören öğrenciler ve bu şartları taşıyan tüm yabancı ülke öğrencileri katıldı.

Canlı final performanslarının sahnelendiği yarışmada, jüri üyeleri Prof. Gülden Gökşen, Elena Çekiç, Orçun Orçunsel, Georgios Filadelfefs ve Ahmet Levent Atlıer, altı ayrı yaş kategorisinde 166 yarışmacı arasından seçimlerini yaptı.

A (6/7 yaş) kategorisinde Nehir Mercan Biber ve Mina Kılıç 1. olurken,  Nil Gülşen, Aysima Karahasan, Tuna Kasap, Zeynep İnci Sağlam ve Selen Esentürk, Mihrimah Yağcı, Rüya Sarıca 2. Can Barış Sakal, Beren Zerrin Yılmaz, Nurayım Zhumabek ve Elif Bilge Gürer 3. oldu.

Hibya Haber Ajansı

Antalya Siyaset, Haber Hibya Haber Ajansı haber servisi ile çalışmaktadır. Sitemizde yer alan haberlerin kaynak gösterilmeden alınması yayınlanması yasaktır.