Antalya Siyaset

ABD’de enflasyon düşünce hisse senetleri yüksek düzeylerde işlem görüyor

ABD’de enflasyon düşünce hisse senetleri yüksek düzeylerde işlem görüyor
11 Temmuz 2024 - 16:49

S&P 500 ve Dow Jones Endüstriyel Ortalaması düz çizginin hemen üzerinde seyretti. Nasdaq Composite yüzde 0,1 değer kazandı.

Tüketici fiyat endeksi geçen ay Mayıs ayına göre yüzde 0,1 düşerek yıllık enflasyon oranını yüzde 3'e indirdi. Dow Jones anketine katılan ekonomistler aylık yüzde 0,1 artış ve yıllık yüzde 3,1 oran bekliyorlardı. Gıda ve enerji hariç çekirdek TÜFE yıllık yüzde 3,3 ile ekonomistlerin beklentilerinin de altında gerçekleşti.

CME FedWatch aracı, TÜFE verilerinin ardından Fed fonları vadeli işlemlerine dayanarak Eylül ayında faiz indirimi ihtimalinin yüzde 80'in üzerine çıktığını bildirdi. Yatırımcılar hala Fed'in bu ayın sonundaki toplantısında faiz indirimine gitmeyeceğini düşünüyor.

Wall Street kazançlı bir seans geçiriyor. S&P 500 Çarşamba günü yüzde 1 değer kazanarak ilk kez 5.600'ün üzerinde kapanırken, Nasdaq Composite yüzde 1,18 ilerleyerek rekor kapanışa ulaştı. 30 hisseli Dow 429.39 puan ya da yüzde 1.09 değer kazandı.
 

Hibya Haber Ajansı

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Antalya Siyaset, Haber Hibya Haber Ajansı haber servisi ile çalışmaktadır. Sitemizde yer alan haberlerin kaynak gösterilmeden alınması yayınlanması yasaktır.