Antalya Siyaset

AKP’li Tayyar: “Bu Maaşlar Geçinmeye Yetmez!”

AKP’li Tayyar: “Bu Maaşlar Geçinmeye Yetmez!”
04 Temmuz 2024 - 12:32

AKP’li Şamil Tayyar, “Çok açık, bu asgari ücret de yetmez, bu emekli maaşları da yetmez.” dedi.

AKP’nin asgari ücret ve emekli maaşlarına yaptığı zamların yetersizliği büyük tepki çekti. AKP’li Şamil Tayyar, partisinin ekonomi politikalarını sert bir dille eleştirerek, “Bu asgari ücret de yetmez, bu emekli maaşları da yetmez. Buna halel getirmeye kimsenin hakkı yoktur” dedi.

Tayyar’dan Sert Eleştiriler

Şamil Tayyar, AKP’nin ekonomi yönetimine yönelik eleştirilerini dile getirerek, “Önceleri bazı arkadaşlarımız ‘eti az yiyin, domatesi az alın’ diyorlardı. Şimdi ise ‘neyinize yetmiyor’ dercesine emekliler ve asgari ücretlilerle dalga geçiyoruz. Ateş düştüğü yeri yakar. En ideal program uygulansa bile, bu süreçte hayat pahalılığı karşısında bunalan geniş kitlelerin ruh halini anlamaya çalışmak, empati yapmak gerekir. Azıcık nezaket. Neden daha fazla artış yapılamadığını izah etmek ayrı, ‘size yeter, az değil’ demek ayrıdır” ifadelerini kullandı.

Yetersiz Zamların Sonuçları

Asgari ücretin ve emekli maaş zammının vatandaşa yetmeyeceğini belirten Tayyar, “Yanımızdakilerin her işi için ayrı maaş verirken, ‘biri yeter, ikincisine ne gerek var’ demeyip 17 bin lira asgari ücret, 10 bin lira emekli maaşı üzerinden ‘size yeter’ diyerek duyar kasmak, olmadı. AK Parti bu değil. AK Parti herkesin ama özellikle yoksulların, mazlumların, mağdurların partisidir. Buna halel getirmeye kimsenin hakkı yoktur. Yoksa bu ah aheste aheste çıkar” şeklinde konuştu.

Arınç’tan da Uyarılar

AKP kurucularından Bülent Arınç da partisinin kimliğinin erozyona uğradığını belirterek, “AK Parti’yi AK Parti yapan şeyler adaletli olmaktır, haksız kazanca karşı olmaktır, yolsuzluğa, yoksulluğa karşı olmaktır. AK Parti olarak kendi kimliğimizin içinde yaşamak mecburiyetindeyiz. Biz birilerinden daha fazla milliyetçi, ülkücü, ulusalcı olamayız. Bizim kimliğimiz belirlenmiş, hala tüzüğümüzde, programımızda bunlar var. Buralarda bir erozyon görüldü” ifadelerini kullandı.

Antalya Siyaset, Haber Hibya Haber Ajansı haber servisi ile çalışmaktadır. Sitemizde yer alan haberlerin kaynak gösterilmeden alınması yayınlanması yasaktır.