Antalya Siyaset

Antalya’nın İhracatında Büyük Artış Oldu: 17 Firma İlk 1000’de

Antalya’nın İhracatında Büyük Artış Oldu: 17 Firma İlk 1000’de
11 Haziran 2024 - 12:57

Turizm Firmaları ile birlikte %35 artış göstererek 5 milyar 227 milyon dolara ulaştı.

ANTALYA – Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) geleneksel olarak açıkladığı ‘Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçı Araştırması’ sonuçlarına göre, Antalya’dan 17 firma bu prestijli listede yer aldı.

Antalya’nın İhracat Başarısı

2022 yılında 15 firma ilk 1000 ihracatçı arasında yer alırken, 2023 yılında iki yeni firma daha bu listeye katıldı. Böylece, Antalya’dan listeye giren firma sayısı 17’ye çıktı. Antalya markalarının toplam ihracatı, geçen yıla göre %35 artış göstererek 5 milyar 227 milyon dolara ulaştı.

Hizmet İhracatında da Öne Çıkıyoruz

Bu yıl, ilk 1000’de yer alan 52 hizmet ihracatçısı firmanın 11’i Antalya’da bulunuyor. Bu durum, Antalya’nın sadece mal ihracatında değil, hizmet ihracatında da önemli bir yer tuttuğunu gösteriyor.

Yüksek Katma Değer ve Teknoloji Odaklı Çalışmalar

İhracat alanında elde edilen bu önemli başarı, Türkiye’nin ekonomik gücünü artırmakla kalmıyor, aynı zamanda sektördeki lider konumunu da pekiştiriyor. Yüksek katma değerli üretim ve teknoloji odaklı çalışmalarla kazanılan bu başarı, Antalya’ya ve Türkiye’ye gurur veriyor.

Tüm Firmalarımızı Tebrik Ediyoruz

Antalya’nın ve ülkemizin ekonomisine katkı sağlayan ve bizleri gururlandıran tüm firmalarımızı başarılarından dolayı tebrik ediyoruz. Önümüzdeki yıllarda bu başarının diğer sektörlerde de yaygınlaşmasını diliyoruz.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Antalya Siyaset, Haber Hibya Haber Ajansı haber servisi ile çalışmaktadır. Sitemizde yer alan haberlerin kaynak gösterilmeden alınması yayınlanması yasaktır.