Antalya Siyaset

Başkan Özer: 15 kreşin daha temelini atıyoruz

Başkan Özer: 15 kreşin daha temelini atıyoruz
10 Temmuz 2024 - 9:25

Esenyurt Belediyesi, bünyesindeki kreşlerde eğitim alan minikler için mezuniyet töreni düzenledi. Törene katılan Belediye Başkanı Ahmet Özer, karnelerini vererek miniklerle birlikte kep attı. 

Sosyal belediyecilik anlayışı ile çocuklara daha iyi imkanlar sunulması gerektiğinin altını çizen Başkan Özer, şunları aktardı:

“Aileler çocuklarına bu kadar değer verirken sistem çocuklarımızı altmış kişilik sınıflarda okumaya mahkum ediyor. Çocukları altmış kişilik sınıflarda okumaya mahkum etmek; o çocukların kapasitelerinin üçte ikisini heba etmek demektir. Bu sadece o çocuklara değil, ülkenin geleceğine de haksızlıktır. İşte burada sosyal devletin eksikliğini görüyoruz. Bu anlamda yaptığımız hizmetlerden biri de çocuklarımızın geleceğine sahip çıkmaktır, onlara eğitime ilk adımı atacakları kreşler açmaktır. Bu sene bitmeden 15 kreşin daha temelini atıyoruz.”

Hibya Haber Ajansı

Antalya Siyaset, Haber Hibya Haber Ajansı haber servisi ile çalışmaktadır. Sitemizde yer alan haberlerin kaynak gösterilmeden alınması yayınlanması yasaktır.