Antalya Siyaset

Başkan Tugay, İtalya Evi’ni ziyaret etti

Başkan Tugay, İtalya Evi’ni ziyaret etti
11 Temmuz 2024 - 18:05

Tarihi ve kültürel ortaklıkları bulunan Türkiye ve İtalya arasındaki iş birliklerinin önemine değinen Başkan Tugay, “İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak sizlerin de yardımlarını talep ederek Türkiye ile ve özellikle İzmir ve İtalya arasında kültürel, sosyal, ticari ilişkileri artırmayı ve daha fazla iş birliği içinde çalışmayı öneriyorum. Önümüzdeki 5 yıl boyunca bu konuda çalışmalar yürüteceğiz. İzmir’in her tarafında ortak etkinlikler düzenlediğimiz bir dönem olmasını çok isterim” diye konuştu.

İtalya ve İtalyanların özel insanlar olduğunu belirten Başkan Tugay, “Türkiye ve İtalya, Akdeniz kıyısında olan ülkelerden ikisi. Paylaştıkları doğal ekosistem açısından çok ortak noktası olan iki ülke. Aynı zamanda Türkiye’nin, İzmir’in ve İtalya’nın tarihine baktığımızda, benzer medeniyetleri yaşayan iki bölge olması yakın tarihte de İzmir’de İtalyan ticaret insanlarının, sanayicilerin önemli faaliyetler göstermiş olması, ülkelerimizi ve şehirlerimizi birbirine yakınlaştıran faktörler” ifadelerini kullandı.

İtalya’nın İzmir Konsolosu Daniele Bianchi de Casa İtalya’nın Türkiye ve İtalya arasında bir köprü olduğunu ve İzmir’in uğrak merkezi olmasını arzu ettiklerini belirtti. Bianchi, Casa İtalya’da yer alan birimleri Başkan Tugay’a tanıttı. Ziyaretin ardından İzmir ve İtalya arasında yapılacak iş birlikleri konuşuldu.

Hibya Haber Ajansı

Antalya Siyaset, Haber Hibya Haber Ajansı haber servisi ile çalışmaktadır. Sitemizde yer alan haberlerin kaynak gösterilmeden alınması yayınlanması yasaktır.