Antalya Siyaset

CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Bakan, Ali Yerlikaya İle Görüştü.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Bakan, Ali Yerlikaya İle Görüştü.
10 Haziran 2024 - 16:25

CHP’li Murat Bakan, Görüşmenin Ayrıntılarını Vermedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Bakan, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile gerçekleştirilen görüşmenin içeriğine ilişkin bilgiler verdi. Bakan, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, önceki İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yönelik sert eleştirilerde bulundu.

ANTALYASİYASET- CHP Genel Başkan Yardımcısı ve CHP’nin Gölge Kabinesi’nin İçişleri Bakanlığından Sorumlusu Murat Bakan, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile İçişleri Bakanlığı’nda bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmenin ardından kısa bir açıklama yapan Murat Bakan, görüşmenin ayrıntılarına dair bilgi vermekten kaçındı.

Yeni Dönem Vurgusu

Murat Bakan, görüşme sonrasında yaptıklarını bildirdi, yeni bir döneme girdiklerini belirtti, “İstişare ile birlikte çözebileceğimiz sorunları çözebilmemiz gerekiyor. Geçmişin yanlıştı, olmamasıydı. İktidarla çatlamanın kesiştiği nokta ülkenin sorunlarıdır. Biz çözüm üretemediğimiz noktalarda itiraz etmeye devam ediyoruz” dedi.

Sert Eleştiriler

Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yönelik eleştirilerde bulunan Bakan, “Önceki bakanın tarzını bile anmak istemiyorum. Biz o dönemde burada siyasi parti genel başkanları kavga etmeye, basın açıklamasına katılabilirler. Doğru bir şey değil. Savaşan ülkeler bile asgari diplomasi yürütüyor. Dolayısıyla bir ülkenin iktidarla desteğinin arasında bir iletişim kanalının olması kadar doğal bir şey olamaz. İletişim olur bu müzakeredir ama yer geldiğinde en çetin mücadelede verilir” yaşam kullanıldı.

Görüşme İçeriği Paylaşılmadı

Bakan, “Ayhan Bora Kaplan raporunda Emniyet’te yaşananlar gündeme geldi mi?” Sorunun üzerine görüşmenin şu an paylaşmayı doğru bulmadığını söyledi.

Sosyal Medya Paylaşımı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, görüşmeye ilişkin bir fotoğraf sosyal medya hesabından paylaştı ancak görüşmenin ayrıntılarına ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı.

Antalya Siyaset, Haber Hibya Haber Ajansı haber servisi ile çalışmaktadır. Sitemizde yer alan haberlerin kaynak gösterilmeden alınması yayınlanması yasaktır.