Antalya Siyaset

CHP Genel Başkanı Özgür Özel: ‘Belli ki Cumhur İttifakı İle Sorunları Var’

CHP Genel Başkanı Özgür Özel: ‘Belli ki Cumhur İttifakı İle Sorunları Var’
13 Haziran 2024 - 12:42

CHP Lideri Özel: Bahçelinin Açıklamalarına Cevap Verdi: ‘Suç Ortağını Bize İtmesin’

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İstanbul’da basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Özel, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP Genel Merkezi’ni ziyaret etmesi ve Erdoğan’ın, Ankara’da sokak ortasında öldürülen Ülkü Ocakları eski Başkanı Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş ile görüşmesinin ardından MHP lideri Devlet Bahçeli’nin yayımladığı mesaja ilişkin soruları da yanıtladı.

Bahçeli’nin Mesajına Tepki

Özel, Bahçeli’nin yazılı açıklamasına ilişkin şunları söyledi: “Belli ki Cumhur İttifakı’nda sorunlar var. O yüzden bir metinde hem bir kopuş, hem bir sadakat, hem bir bağlılık, hem bir sitem, hem bir umut, hem bir tehdit barındırmış. Bunların hiçbiriyle meşgul değiliz. Çünkü şöyle bir yaklaşım var; Bahçeli eğer ittifakından memnun değilse bizim ittifakımıza katılabilir. Bizim ittifakımızın adı Türkiye İttifakı.”

CHP’nin İttifak Durumu

Özel, CHP’nin son seçimde herhangi bir siyasi partiyle ittifak yapmadığını ve tek başına son 47 yılın en yüksek oyunu alarak Türkiye’nin birinci partisi olduğunu vurguladı. “O yüzden de ittifak ortağımız olmadığı için de kavga edecek kimse yok yanımızda. Kimseyle tartışmamız, gerginliğimiz yok,” dedi. Cumhur İttifakı’ndaki sorunların kendilerinin sorunu olmadığını belirtti.

İttifak Konusunda Açıklamalar

Özel, “Bahçeli eğer ittifakından memnun değilse bizim ittifakımıza katılabilir,” dedi ve ekledi: “Bizim ittifakımızda bir genel başkan yardımcımızın eşini Sayıştay’a seçtirmek için ricacı olmayız. Biz en düşük emekli maaşının asgari ücret olması için konuşuruz. Bununla ilgili mücadele veririz. Mesela biz, Papa seçimine dönmüş Yargıtay seçimini kilitleyip, sonra da bize yakın bir yüksek yargıcı Yargıtay Başsavcısı yapmak için pazarlık etmeyiz. Biz, bütün asgari ücretlilerin enflasyona ezilmemesi için mücadele ederiz.”

Erken Seçim Sorusuna Yanıt

Özel, “Bahçeli’nin çıkışıyla bir erken seçim gündeme gelir mi?” sorusuna, “O sayın Bahçeli’nin uzmanlık alanıdır, kendisine sorun. Eğer bir erken seçim çağrısı yaparsa değerlendiririz,” yanıtını verdi.

Antalya Siyaset, Haber Hibya Haber Ajansı haber servisi ile çalışmaktadır. Sitemizde yer alan haberlerin kaynak gösterilmeden alınması yayınlanması yasaktır.