Antalya Siyaset

CHP Lideri Özgür Özel: ‘Siz O Çığlığı Duymuyorsunuz’

CHP Lideri Özgür Özel: ‘Siz O Çığlığı Duymuyorsunuz’
03 Temmuz 2024 - 13:07

Özel’den açıklamalar: Sinan Ateş davası ve yoksulluk üzerinden iktidar ortağı olan AKP ve MHP’ye sert tepki gösterdi.

CHP lideri Özgür Özel, memur ve emeklinin zam oranlarının belli olmasının ardından açıklamalarda bulundu. Özel, “Bu maaşlar ile geçinmek mümkün değildir” dedi.

Sinan Ateş ve Yoksulluk Eleştirisi

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TÜİK’in açıkladığı enflasyon verileriyle emekli ve memurun zam oranının belli olmasının ardından yaptığı açıklamalarda Sinan Ateş davası ve yoksulluk üzerinden iktidar ortağı olan AKP ve MHP’ye sert tepki gösterdi. Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli’yi Sinan Ateş cinayeti ve yoksulluğun konuşulmasını istememekle suçladı.

Özel, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Biriniz yoksulluk konuşulmasın istiyorsunuz, öbürünüz de Sinan Ateş. Biz bütün CHP olarak bu konuyu takip ediyoruz. Ama siz o çığlığı duymuyorsunuz. Başkentin ortasında Ülkü Ocakları’nın eski Genel Başkanının cenazesi ortada duruyor. Ortağınız ‘elleme’ dedi diye ellemiyorsunuz” ifadelerini kullandı.

Enflasyon ve Zam Tepkisi

TÜİK’in haziran ayı enflasyon oranını açıklamasıyla emekli ve memurun zam oranının belli olmasına ilişkin de konuşan Özel, “Bu maaşlar ile geçinmek mümkün değildir” dedi. Özel’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

 • “Türkiye’nin dört bir yanı yoksulluktan perişan olmuşken bu kadar duyarsız olunmaz.”
 • “Biriniz yoksulluk konuşulmasın istiyorsunuz, öbürünüz de Sinan Ateş. Biz bütün CHP olarak takip ediyoruz. Ama siz o çığlığı duymuyorsunuz.”
 • “Başkentin ortasında Ülkü Ocakları’nın eski Genel Başkanının cenazesi ortada duruyor. Ortağınız ‘elleme’ dedi diye ellemiyorsunuz. Oraya adalet götürmüyorsunuz. Muhalefeti suni gündem yaratmakla suçluyorsunuz. Sinan Ateş suni gündemse, yoksulluk işsizlik suni gündemse, nedir sizin gündeminiz?”

Özel ayrıca enflasyon verilerine ve asgari ücretin erimesine de değinerek, “TÜİK verilerine göre bile asgari ücret şu ana kadar 3 bin 850 lira erimiş durumda” dedi ve hükümeti eleştirdi. “Vatandaşın gündemi neyse benim gündemim o. Erdoğan’a dertleri de söyledim reçeteyi de verdim” ifadeleriyle konuşmasını sonlandırdı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Antalya Siyaset, Haber Hibya Haber Ajansı haber servisi ile çalışmaktadır. Sitemizde yer alan haberlerin kaynak gösterilmeden alınması yayınlanması yasaktır.