Antalya Siyaset

CHP-MHP Arasında Yüksek Gerilim Hattı

CHP-MHP Arasında Yüksek Gerilim Hattı
13 Haziran 2024 - 21:45

CHP ve MHP Arasında Söz Savaşları: Gerilim Tırmanıyor

CHP ve MHP arasında yaşanan söz düellosu, siyasetin gündemini belirlemeye devam ediyor. CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Ensar Aytekin’in ardından, CHP Sözcüsü Deniz Yücel de MHP’li Semih Yalçın ve İzzet Ulvi Yönter’e sert tepki gösterdi.

Devlet Bahçeli’nin Sözleriyle Başlayan Gerilim

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “AKP-CHP ittifakı, MHP’nin samimi dileği ve temennisidir” sözleri üzerine CHP Genel Başkanı Özgür Özel, normalleşme dönemi hakkında konuştu. Özel, MHP Genel Başkan Yardımcıları Semih Yalçın ve İzzet Ulvi Yönter’e yönelik eleştirilerde bulunarak, “Normalleşmeden en çok onlar korkuyor. Çünkü normalleşen Türkiye’de kimse başkentin göbeğinde Ülkü Ocakları Başkanı’nın cenazesini sahipsiz bırakmaz” ifadelerini kullandı.

Yalçın ve Yönter’in Yanıtları

Özgür Özel’in açıklamalarına karşılık, Semih Yalçın, “Haddini bilmeden bize saldırmaya devam edersen, sana kemali memnuniyetle haddini bildirmekten çekinmeyiz” dedi. İzzet Ulvi Yönter ise, “Bizim korkumuz olmaz, korkan senin gibi olsun” açıklamasında bulundu.

CHP’den Gelen Tepkiler

Ensar Aytekin: MHP’li Yalçın ve Yönter’e yönelik eleştirilerini sürdüren Aytekin, “Koltuk milliyetçilerini uyarıyoruz. Konuşurken dikkat edin. Kendi foseptiğinizden gelen kokular, dava partisi diye bilinen MHP’yi bir kriminal vaka odağına çevirmiş, halis duyguyla düşüncesini taşıyan ülkücüleri zan altında bırakmıştır. Bu sözde tehditleri bize sıralayanlar, evladı gördükleri, Sinan Ateş’e neler yapmazlar?” dedi.

Ali Mahir Başarır: Başarır, Yalçın’a verdiği videolu yanıtta, “Genel Başkanımızı bırak tehdit etmeyi, adını bile ağzına alırken bir değil, bin kez düşün Semih Yalçın” diyerek tepkisini dile getirdi.

Deniz Yücel: Yücel, Yalçın ve Yönter’in CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e yönelik paylaşımlarını eleştirerek, “Milliyetçi Hareket Partisi’nin sırtında yük, yüz karası iki isim… Herkesin yaka silktiği… Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’e ve partimize dil uzatarak siyaset sahnesinde tutunmaya çalışmaktan başka becerileri yok! Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’in Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan ile görüşmelerini, gözden düşen sevgili edasıyla takip edip, duygusal ve hamasi açıklamalar yapan, Sinan Ateş davasının ucunun kendilerine dokunacağından korkan, korktukça saçmayalan insanlarsınız! Kirli, karanlık ve gereksizsiniz…” ifadelerini kullandı.

CHP ile MHP arasındaki bu gerilimli süreç, iki parti arasındaki siyasi tansiyonu daha da yükseltmiş durumda. Tarafların birbirine yönelik sert eleştirileri, siyasi arenada tartışmaların daha da derinleşmesine neden oluyor. Bu söz savaşlarının, önümüzdeki dönemde de devam etmesi bekleniyor.

Antalya Siyaset, Haber Hibya Haber Ajansı haber servisi ile çalışmaktadır. Sitemizde yer alan haberlerin kaynak gösterilmeden alınması yayınlanması yasaktır.