Antalya Siyaset

“Çin’de Deniz Ekolojik Çevresinin Korunması” başlıklı Beyaz Kitap yayımlandı

“Çin’de Deniz Ekolojik Çevresinin Korunması” başlıklı Beyaz Kitap yayımlandı
11 Temmuz 2024 - 12:04

Çin Devlet Konseyi Basın Ofisi bugün "Çin’de Deniz Ekolojik Çevresinin Korunması" başlıklı Beyaz Kitap yayımladı.

Beyaz Kitap'ta Çin'in deniz ekolojisi ve çevresine yönelik koruma anlayışı, pratiği ve başarıları sistematik bir şekilde anlatıldı. Çin'in ekolojik koruma için kırmızı çizgiyi en erken koyan ülkelerden biri olduğuna işaret edilen Beyaz Kitap'ta, deniz koruma bölgeleri sisteminin standart hale getirildiği, deniz ekolojisi koruması ve restorasyonu konusunda büyük projelerin hayata geçirildiği, ekoloji sisteminin çeşitliliği, istikrarı ve sürdürülebilirliğinin gözle görülür boyutta arttığı belirtildi.

Beyaz Kitap'ta 2012 yılının başından bu yana, Çin'in ilgili uluslararası örgütlere deniz ekolojisi korumasını öngören 800'den fazla önerge sunduğu, 50'den fazla ülke ve uluslararası örgütle "Kuşak ve Yol" iş birliği sözleşmesi imzaladığı, BM 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Gündemi gibi bir dizi önemli küresel iş birliği sürecine bağlı kaldığı kaydedildi.

Hibya Haber Ajansı

Antalya Siyaset, Haber Hibya Haber Ajansı haber servisi ile çalışmaktadır. Sitemizde yer alan haberlerin kaynak gösterilmeden alınması yayınlanması yasaktır.