Antalya Siyaset

Denize sürüklenen yüzücü 36 saat sonra 80 km açıkta kurtarıldı

Denize sürüklenen yüzücü 36 saat sonra 80 km açıkta kurtarıldı
11 Temmuz 2024 - 10:33

Sahil güvenlik Perşembe günü yaptığı açıklamada, lastik bir halka ile yüzen 21 yaşındaki Çin vatandaşının Pazartesi günü saat 7.30 sularında bir arkadaşıyla birlikte Shirahama Ohama plajında yüzmekte olduğunu söyledi.

Yetkililer, arkadaşının aynı akşam Shizuoka bölgesinin merkezindeki plajda alarm vermesinin ardından bir arama kurtarma operasyonu başlattı.

İsmi açıklanmayan kadın, kurtarma ekiplerine denize sürüklendiğini ve lastik bir halka ile yüzdüğü için sahile geri dönemediğini söyledi.

Yetkili, kadının nihayet Çarşamba günü sabah 7.48'de bir kargo gemisi tarafından Chiba'nın Boso yarımadasının güney ucu açıklarında yüzerken görüldüğünü söyledi.

Yakındaki daha küçük bir tankerin iki mürettebatı telsizle irtibata geçti ve onu kurtarmak için denize atladı.

Yetkili, "Sahil ile kurtarma noktası arasında düz bir çizgide 80 km var … ancak daha da uzun bir mesafe sürüklendiği varsayılıyor" dedi.

Kadın kurtarıldıktan sonra hastaneye götürüldü ancak akli dengesinin yerinde olması ve su kaybının hayati tehlike arz etmemesi nedeniyle hastaneye yatırılmasına gerek duyulmadı.

 

Hibya Haber Ajansı

Antalya Siyaset, Haber Hibya Haber Ajansı haber servisi ile çalışmaktadır. Sitemizde yer alan haberlerin kaynak gösterilmeden alınması yayınlanması yasaktır.