Antalya Siyaset

Düzeltme- Şirket haberleri

Düzeltme- Şirket haberleri
11 Temmuz 2024 - 8:49

(Kaynağından düzeltme)

AKGRT – Haziran ayında prim üretimi %2 artışla 2,4 milyar TL’ye, Ocak – Haziran döneminde %58 artışla 17,5 milyar TL’ye yükseldi.
ARCLK – Yönetici Sorumluluk Sigortası’nın yenilendiği açıklandı.
ALFAS – Şirketin yurt içinde yerleşik bir müşterisinden 10,5 milyon dolar tutarında sipariş aldığı açıklandı.
ALVES – Şirketin yurt içi yerleşik bir firma ile 136,7 milyon TL tutarında satış sözleşmesi imzaladığı açıklandı.
ASELS –  Şirketin 20,3 milyon dolar tutarında bir yurt dışı satış sözleşmesi imzaladığı açıklandı.
AVOD – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 300 milyon TL’den 1,3 milyar TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvuru Bakanlık tarafından da onaylandı.
ATAKP – Şirket ile Tek Gıda – İş sendikası ile yürütülen Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri kapsamında, sendikanın grev kararı aldığı ve görüşmelerin devam ettiği açıklandı.
BJKAS – Cafer Memduhoğlu tarafından 7.000.000 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldı.
BJKAS – Futbolcu Tyler Boyd'a fesih tazminatının ödenmesine ilişkin hukuki sürecin tamamlandığı, 1,0 milyon euro ödenerek dosyanın kapandığı açıklandı.
BALAT – BYD'nin Manisa'da 1 milyar dolar yatırımla fabrika kuracağının açıklanması sonrasında şirket iştiraki Berka Balata’nın sahip olduğu duran varlığın satış sürecinin kolaylaşması için fabrikanın Eylül’ kadar boşaltılmasına karar verildiği açıklandı.
DIRIT – Esas sözleşme değişikliği kapsamında oluşan ayrılma hakkı kullanım fiyatının 9,22 TL olarak belirlendiği açıklandı.
EKGYO – Genel Müdürlük görevine Yasir Yılmaz’ın atandığı açıklandı.
EREGL – Yurt dışında 1 milyar dolara kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında yurt dışında nitelikli yatırımcılara satışı konusunda, Merrill Lynch, Citigroup Global, BNP Paribas, , S.A., Société Générale ve Emirates NBD Bank’ın yetkilendirildiği açıklandı.
HUBVC – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 300 milyon TL’den 1,5 milyar TL’ye yükseltilmesine karar verildiği açıklandı.
INFO – 2,5 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.
IZINV – 5 milyon TL sermayeli Azur Mücevherat  unvanlı şirketin kuruluş işlemlerinin tamamlandığı açıklandı.
KLNMA – Banka ile Hazine ve Maliye Bakanlığı arasında, Türkiye Kalkınma Fonu bünyesinde 50 milyon dolar büyüklüğünde Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası Üst Fonu'nun kuruluşuna dair protokolün imzalandığı açıklandı.
ONCSM – Şirket bağlı ortaklığı Santek Sağlık’ın İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan Anadolu Yakası Sağlık Tesisleri için 3 Aylık Kemoterapi Hizmet Alımı ve Avrupa Yakası Sağlık Tesisleri için 3 Aylık Kemoterapi Hizmet Alımı ihalesine katılarak 39,9 milyon TL bedelle ihalenin kazanılması sonrasında sözleşmenin imzalandığı açıklandı.
QNBFB – Yurt dışında 173 gün vadeli 19,3 milyon dolar tutarında bono ihraç edildi.
PRKME – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 300 milyon TL’den 6 milyar TL’ye yükseltilmesi tescil edildi.
RALYH – 100 gün vadeli 150 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
RYSAS – VBTS kapsamında şirket paylarına 9 Ağustos’a kadar kredili işlem yasağı getirildi.
SKYLP – Şirketin %3,2 iştiraki Teklifim Gelsin’e toplamda 900.000 dolara kadar paya dönüştürülebilir borç finansmanı sağlanmasına ilişkin sözleşme imzalanması sonrasında, ikinci faz olan 400.000 doların da ödenerek  finansmanın paya dönüşüm işlemlerine başlandığı açıklandı.
UNLU – 358 gün vadeli 100 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
YEOTK – Şirketin %50 pay sahibi olduğu Rey Energy Mauritius'ta kurulu bir şirket arasında Tanzanya'da kurulacak GES’in anahtar teslim kurulumu için 33 milyon dolarlık sözleşme imzalandığı açıklandı.

Kaynak İnfo Yatırım

Hibya Haber Ajansı

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Antalya Siyaset, Haber Hibya Haber Ajansı haber servisi ile çalışmaktadır. Sitemizde yer alan haberlerin kaynak gösterilmeden alınması yayınlanması yasaktır.