Antalya Siyaset

Esenyurt Belediyesi’nden DEHB tanılı Durmaz’a destek

Esenyurt Belediyesi’nden DEHB tanılı Durmaz’a destek
11 Temmuz 2024 - 9:27

Esenyurt'ta DEHB tanısı konulan 6 yaşındaki Muhammet, uzman hocaların dersleri ve oyun terapi seansları sayesinde ilerleme kaydederek iyileşti. Merkezde eğitim veren uzman klinik psikologlar ise eğitimlerin devam edeceğini belirterek özel bireylerin yanında olmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

Esenyurt Belediyesi Özel Eğitim Merkezi’nde uzman klinik psikolog olarak görev yapan Aydan Zilek Özden, özel çocukların her zaman yanında olacaklarının altını çizerek, “DEHB tanılı çocuklarımızdan Muhammet Güney Durmaz ile oyun terapisi seansları yapıyoruz. Kurumumuza geldiğinde dikkat, konsantrasyon, dürtü kontrolü, hareketlilik gibi konularda yoğun problemler yaşıyordu. Uyguladığımız program sayesinde belirtilerin gözle görülür derece azaldığını gözlemledik. Esenyurt Belediyesi olarak özel çocuklarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Hibya Haber Ajansı

Antalya Siyaset, Haber Hibya Haber Ajansı haber servisi ile çalışmaktadır. Sitemizde yer alan haberlerin kaynak gösterilmeden alınması yayınlanması yasaktır.