Antalya Siyaset

Gaziantep’te 15 Temmuz anısına 8 farklı branşta spor etkinlikleri düzenleniyor

Gaziantep’te 15 Temmuz anısına 8 farklı branşta spor etkinlikleri düzenleniyor
11 Temmuz 2024 - 17:06

6-18 yaş arasındaki çocuklar ve gençlere bireysel ve takım bazında yarışmacı olma imkanı sunulan etkinlikler, sporculara eğlenceli ve öğretici aktivitelerle dolu bir ortam sunuyor. Katılımcıların hem fiziksel hem de zihinsel gelişimlerine katkıda bulunmayı hedefleyen yarışmalar, 17 Temmuz Çarşamba gününe kadar devam edecek.

Yarışmalarda mücadele eden bin 200 sporcu arasından derece elde eden 220 sporcu için ödül töreni gerçekleştirilecek. Bu törende sporculara; eşofman, spor ayakkabısı, tişört, antrenman topları, satranç takımı ve akıl-zeka oyunları gibi yaşam boyu spor faaliyetlerini teşvik edecek ödüller verilecek. Ayrıca, kategorilerinde ilk dört dereceye giren sporcular kupa ve madalya ile ödüllendirilecek.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği bu spor etkinlikleri, gençlere hem spor yapma alışkanlığı kazandırmayı hem de 15 Temmuz'un anlam ve önemini hatırlatmayı hedefliyor.

Hibya Haber Ajansı

Antalya Siyaset, Haber Hibya Haber Ajansı haber servisi ile çalışmaktadır. Sitemizde yer alan haberlerin kaynak gösterilmeden alınması yayınlanması yasaktır.