Antalya Siyaset

Hepsiburada 2024 yılının ilk 6 ayında en çok tercih edilen teknoloji ürünlerini açıkladı

Hepsiburada 2024 yılının ilk 6 ayında en çok tercih edilen teknoloji ürünlerini açıkladı
11 Temmuz 2024 - 13:36

Hepsiburada üzerinden yapılan teknoloji alışverişlerine göre, yılın ilk 6 ayında en çok öne çıkan ürün 3D yazıcılar oldu. Geçen seneye göre 3D yazıcı satışları yaklaşık 2.5 kat arttı. Müşteriler tarafından tercih edilen diğer ürünler arasında tabletler, taşınabilir bilgisayarlar ve cep telefonları yer aldı.

Bilgisayar kategorisinde 3D yazıcılar dikkat çekti

2024 yılının ilk 6 ayında bilgisayar kategorisinde öne çıkan ürün 3D yazıcılar olarak dikkat çekti. Geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık 2,5 kat artış gösteren 3D yazıcılardan Elegoo ve Creality 3D markaları en çok satılanlardan oldu. Müşteriler tarafından yılın ilk 6 ayında ilgi gören ürünlerden bir diğeri de tabletler oldu. Tablet satışları, geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık 2 kat artış gösterdi. Xiaomi, HONOR ve Samsung, kullanıcıların en çok tercih ettiği markalar arasında yer aldı.

Bilgisayar kategorisinde taşınabilir bilgisayarlar yaklaşık 1,5 kat artış gösterdi. Müşteriler, taşınabilir bilgisayar markaları arasında en çok MSI ve Casper markalarına ilgi gösterdi. Ayrıca  taşınabilir SSD'ler yaklaşık 2 kat artış gösterirken, projeksiyon cihazları da yaklaşık 1,5 kat artışla popülerlik kazandı.

Cep telefonları ve aksesuarlarda öne çıkanlar

2024 yılının ilk 6 ayında cep telefonları, tüketicilerin en çok tercih ettiği ürünler arasında önemli bir yer tutmaya devam etti. Gelişen teknoloji ve artan taleple birlikte, farklı markaların sunduğu yenilikçi modeller ilgi gördü.

Kullanıcıların 2024 yılının ilk 6 ayında en çok satın aldığı cep telefonu markaları HONOR, Xiaomi, Samsung ve Apple oldu.

Cep telefonu aksesuarlarında ise 2024 yılında bluetooth kulaklıklar ve akıllı saatler öne çıktı. Akıllı saatlerde Huawei, Apple ve Xiaomi markaları en çok satanlar olurken, bluetooth kulaklıklarda Samsung, JBL, Huawei ve Anker markaları müşterilerin favorisi oldu. Ayrıca, şarj cihazları arasında Spigen markası da öne çıktı.

Kategorilere göre en çok satış yapılan günler

Tablet, bilgisayar, cep telefonu ve giyilebilir teknoloji aksesuarları kategorisinde en çok satış yapılan gün Çarşamba oldu. Cep telefonu aksesuarları kategorisinde ise Pazartesi günü en yüksek satışın yapıldığı gün olarak kaydedildi.

Hepsiburada’da 2. yıla özel büyük premium indirimleri

Hepsiburada Premium üyelik programının 2. yılına özel 16-22 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan Büyük Premium İndirimleri kapsamında dünyaca ünlü teknoloji markalarının ürünlerinin de yer aldığı kampanyayı kullanıcılara sunulacak. Kategoriye özel indirimlere ek olarak sepet indirimleri ve farklı tutarlarda kupon fırsatları da kullanıcıları bekliyor.

Hibya Haber Ajansı

Antalya Siyaset, Haber Hibya Haber Ajansı haber servisi ile çalışmaktadır. Sitemizde yer alan haberlerin kaynak gösterilmeden alınması yayınlanması yasaktır.