Antalya Siyaset

KPSS günü açık tutulacak İl ve İlçe Nüfus Müdürlükleri açıklandı

KPSS günü açık tutulacak İl ve İlçe Nüfus Müdürlükleri açıklandı
11 Temmuz 2024 - 16:35

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 14 Temmuz'da yapılacak olan KPSS Lisans Sınavı’nın Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri oturumlarına girecek adayları için İl ve İlçe Nüfus Müdürlükleri; İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından 14 Temmuz 2024 Pazar günü 07.00-14.30 saatleri arasında açık tutulacak olan İl ve İlçe Nüfus Müdürlükleri'ni duyurdu.

ÖSYM yaptığı açıklamada şu detaylara da yer verdi:

"Bu amaçla sınav günü Nüfus Müdürlüğüne başvuran adaylar, Nüfus Müdürlüğü personeliyle birlikte ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinde yer alan ilgili sınavın başvuru bilgilerine T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle erişebilecektir. Nüfus Müdürlüğü personelince adayın bilgilerinin kontrolü yapılarak adaya fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya fotoğraflı, barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir. Adaylar düzenlenen bu belge ile sınava girebilecektir. “Geçici Kimlik Belgesi” dışında verilen hiçbir belge sınava giriş için kabul edilmeyecektir. Bu amaçla Nüfus Müdürlüğüne başvuran adayın, ilgili sınavın Sınava Giriş Belgesi ve biyometrik fotoğrafının yanında olması gerekmektedir."

Hibya Haber Ajansı

Antalya Siyaset, Haber Hibya Haber Ajansı haber servisi ile çalışmaktadır. Sitemizde yer alan haberlerin kaynak gösterilmeden alınması yayınlanması yasaktır.