Antalya Siyaset

Muğla’da kamu kurumlarına Enerji Yönetim Sistemi eğitimi verildi

Muğla’da kamu kurumlarına Enerji Yönetim Sistemi eğitimi verildi
11 Temmuz 2024 - 17:13

Toplantıda, ISO 50001:2018 Enerji Yönetim Sistemi kurulumu ve sürdürülebilir bir şekilde yürütülmesi hakkında Muğla Büyükşehir Belediyesi Enerji Yönetim Sistemi Danışmanı tarafından bilgilendirme sunumu yapıldı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından enerji verimliliği, sürdürülebilir enerji ve geri dönüşüm ile ilgili farkındalık oluşturan, doğayı korumak ve enerji verimini artırabilmek adına yapılan projeler, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerine sunuldu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanı Münevver Tetik, “Küresel iklim krizi ile mücadelede en etkin yöntemlerden birisi yenilenebilir enerjidir. Enerji Yönetim Politikamıza da uygun olarak ISO 50001 enerji yönetim sisteminin kurulumunu tüm büyükşehir belediyemiz hizmetlerini kapsayacak şekilde geçen yıl itibari ile tamamlayarak enerji yönetimi sertifikamızı aldık.” dedi.

 

Hibya Haber Ajansı

Antalya Siyaset, Haber Hibya Haber Ajansı haber servisi ile çalışmaktadır. Sitemizde yer alan haberlerin kaynak gösterilmeden alınması yayınlanması yasaktır.