Antalya Siyaset

Özgür Özel’den Asgari Ücret Uyarısı

Özgür Özel’den Asgari Ücret Uyarısı
08 Haziran 2024 - 22:52

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’den Asgari Ücret ve Ekonomik Politikalar Üzerine Sert Açıklamalar

İZMİR – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Ege Belediyeler Birliği ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, Haziran ayının sonunda asgari ücrete zam yapılması gerektiğini vurguladı. Özel, aksi bir durumda sert tepki göstereceklerini belirterek, “Haziran ayının sonunda asgari ücrete zam yapmamayı düşünenler bunu bir kez daha düşünsünler. Buna çok net ve sert bir tepki vereceğiz. Kimse asgari ücreti güncellememeyi düşünmesin” dedi.

Emekli İkramiyeleri ve Ekonomik Politikalar Eleştirisi

Özel, emeklilere verilen bayram ikramiyesinin yetersizliğini eleştirerek, uygulanan ekonomi politikalarının yoksulları daha da yoksullaştırdığını söyledi. İzmir temasları sırasında yaptığı konuşmada, mevcut iktidarın ekonomik krizden çıkmanın yolunun, krizin mağdurlarına daha fazla yüklenmek yerine, geçmiş krizin kazananlarından bir şeyler talep etmek olduğunu vurguladı. Asgari ücretin enflasyon artışına göre güncellenmesi gerektiğini, küçük esnaf ve KOBİ’lerin de bu süreçte desteklenmesi gerektiğini ifade etti.

Ege Planlama Ajansı Kuruluyor

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Ege Belediyeler Birliği Başkanı Ferdi Zeyrek de birlik mesajı vererek, Ege Planlama Ajansı’nın kurulacağını ve belediyelerin sorunlarına öncülük edeceğini belirtti. Özgür Özel ise, CHP’nin Ege’deki tüm belediyeleri kazanmasının onur verici olduğunu ve çoğulculuktan yana olduklarını vurguladı.

Türkiye Belediyeler Birliği Seçimlerine Değindi

Özel, Türkiye Belediyeler Birliği seçimlerinde de çoğulcu bir yönetim anlayışı benimsediklerini ve tüm belediyelerin gücü nispetinde imkanlardan yararlanmasını sağlayacaklarını belirtti. Ayrıca, Mansur Yavaş’ın Türkiye Tarihi Kentler ve Belediyeler Birliği’nin başkanlığına seçilmesiyle ilgili memnuniyetini dile getirerek, CHP’nin yönetimindeki kurumların Türkiye’nin en iyi kurumları haline geldiğini söyledi.

Antalya Siyaset, Haber Hibya Haber Ajansı haber servisi ile çalışmaktadır. Sitemizde yer alan haberlerin kaynak gösterilmeden alınması yayınlanması yasaktır.