Antalya Siyaset

Özgür Özel’den Tekirdağ’da Buğday Mitingi

Özgür Özel’den Tekirdağ’da Buğday Mitingi
09 Haziran 2024 - 13:56

Özgür Özel’den Buğday Üreticisine Destek: Tekirdağ’da Büyük Buğday Mitingi Yapılacak.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Bayraklı Kulalılar Derneği’nin 12. Geleneksel Keşkek Günü programında buğday üreticilerine verilen fiyatı sert bir şekilde eleştirerek, 14 Haziran’da buğday üreticileri için büyük bir miting yapılacağını duyurdu.

Buğday Üreticisi Perişan Oldu

Keşkek Günü programında konuşan CHP Lideri Özel, buğday fiyatlarına yapılan zammı eleştirerek, üreticilerin maliyetlerini karşılayamadığını vurguladı. Özel, “Geçen yıl 8 lira 25 kuruş olan buğday fiyatı, bu yıl yalnızca yüzde 12 artarak 9 lira 25 kuruş oldu. Bu durum, maliyeti 11 lira olan buğdayı zararına satmak zorunda kalan üreticileri perişan etti” dedi.

Fiyatlar Yeterli Değil

Özel, buğday üreticilerinin artan maliyetler karşısında ezildiğini belirterek, mazot, gübre ve biçerdöver gibi girdi maliyetlerinin yüzde 100’den fazla arttığını ifade etti. “Buğday üreticisi isyan ediyor” diyen Özel, Tekirdağ’da bu üreticilerle birlikte büyük bir miting yapacaklarını açıkladı.

Tekirdağ’da Büyük Miting

Özgür Özel, buğday üreticilerinin sesini duyurmak için 14 Haziran’da Tekirdağ’da büyük bir miting düzenleneceğini duyurdu. “Türkiye’ye sesleniyorum. Yalnız değilsiniz. Biz varız, buradayız, sizin için mücadele ediyoruz” diyerek üreticilere destek mesajı verdi.

Mitingler ve Mücadeleler

Özel, CHP olarak çeşitli kesimlerin sorunlarına dikkat çekmek için düzenledikleri mitinglerden bahsetti. İstanbul’da atanamayan öğretmenler, Ankara’da emeklilerin maaşları için yapılan mitinglerin ardından, şimdi de buğday üreticileri için Tekirdağ’da bir miting düzenleyeceklerini belirtti.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Antalya Siyaset, Haber Hibya Haber Ajansı haber servisi ile çalışmaktadır. Sitemizde yer alan haberlerin kaynak gösterilmeden alınması yayınlanması yasaktır.