Antalya Siyaset

Prof. Dr. Aziz Çelik: Memur Maaşlarında Büyük Kayıp!

Prof. Dr. Aziz Çelik: Memur Maaşlarında Büyük Kayıp!
04 Temmuz 2024 - 13:18

Çalışma Yaşamı Uzmanı Prof. Dr. Aziz Çelik, memur maaşlarına ilişkin dikkat çeken bir değerlendirmede bulundu. Çelik, “Memurlar Temmuz 2024’te ortalama 2 bin 22 TL eksik maaş alacak” dedi.

Maaşlardaki Kayıp Hesaplandı

Prof. Dr. Aziz Çelik, Temmuz 2024’te memurların maaşlarında büyük bir kayıp yaşanacağını belirtti. Çelik, “Haziran ayı ortalama memur maaşı yaklaşık 37 bin 500 liradır (SBB verisi). Memurlara tartışmalı resmi enflasyon kadar (yüzde 24,73) zam yapılsaydı bile ortalama memur maaşı yaklaşık 46 bin 763 TL olacaktı. Ancak 7. Dönem Toplu Sözleşme gereği yüzde 19,31 zam yapıldı ve ortalama maaş 44 bin 741 TL oldu. Fark -2 bin 22 TL. Mesele budur” ifadelerini kullandı.

Net Mesaj: “Mugalataya Gerek Yok!”

Çelik, maaş kayıplarına dair yaptığı açıklamada, “Yok Ocak ayında şöyle zam aldık. Yok Aralık 2023’e göre böyle oldu… Yok yan yattık, yok çamura battık.. Geçiniz bunları! Konu bunlar değil. Mugalataya gerek yok! Hesap basit: Haziranda neydi, temmuzda ne olacak? Memurlar bu yüksek enflasyon koşullarında ortalama ayda 2 bin 22 TL kayıptalar. Yıl sonuna kadar 12 bin liradan fazla. Nokta!” dedi.

Sorumlular Belirlendi

Bu kaybın sorumlularını da açıklayan Çelik, “Bu kaybın sorumluları: 1- Hükümet, 2- Hakem Kurulu, 3- Memur-Sen’dir” ifadelerini kullandı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Antalya Siyaset, Haber Hibya Haber Ajansı haber servisi ile çalışmaktadır. Sitemizde yer alan haberlerin kaynak gösterilmeden alınması yayınlanması yasaktır.