Antalya Siyaset

TCG Kınalıada korveti, Sri Lanka’ya liman ziyareti gerçekleştirdi

TCG Kınalıada korveti, Sri Lanka’ya liman ziyareti gerçekleştirdi
11 Temmuz 2024 - 16:31

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), TCG Kınalıada korveti, Türkiye ile Japonya arasındaki diplomatik ilişkilerin 100’üncü yıl dönümü nedeniyle gittiği Japonya'dan dönüş seyri kapsamında 9-11 Temmuz tarihleri arasında Sri Lanka’ya liman ziyareti gerçekleştirdiğini bildirdi.

Liman ziyareti süresince TCG Kınalıada gemisi, halkın ziyaretine açıldı. Gemiye Sri Lanka Deniz Kuvvetleri personeli tarafından ziyaret gerçekleştirilirken aynı zamanda bilgi paylaşımı yapıldı.

Kolombo Büyükelçisi Semih Lütfü Turgut ve TCG Kınalıada Komutanı ev sahipliğinde resepsiyon verildi. Resepsiyona Sri Lanka Savunma Devlet Bakanı Premitha Bandara Tennakoon, Sri Lanka Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanları, yabancı ülke diplomatik temsilcileri, Sri Lanka Deniz Kuvvetleri Komutanlığında görevli personel ile Sri Lanka’daki Türk temsilcilerin de aralarında bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.

Hibya Haber Ajansı

Antalya Siyaset, Haber Hibya Haber Ajansı haber servisi ile çalışmaktadır. Sitemizde yer alan haberlerin kaynak gösterilmeden alınması yayınlanması yasaktır.