Antalya Siyaset

Yurt dışı hisse senetleri analizi

Yurt dışı hisse senetleri analizi
11 Temmuz 2024 - 18:14

Gedik Yatırım'dan gelen verilere göre, Advanced Micro Devices, Inc. (AMD) AMD, Çarşamba günü, yarı iletken devi Nvidia ile yapay zeka alanında rekabeti daha da ileriye taşımak amacıyla, 665 milyon dolar değerinde, tamamı nakit bir işlemle Avrupa yapay zeka laboratuvarı Silo AI'yı satın almak için bir anlaşma yaptığını duyurdu. Haber sonrası araştırma şirketleri Roth MKM ve Wells Fargo AMD’nin hedef fiyatını yükseltti. Roth MKM hedef fiyatını 180 dolardan 200 dolara yükseltirken, Wells Fargo hedef fiyatını 190 dolardan 205 dolara yükseltti.

PFIZER INC. (PFE) Devam eden bir çalışmadan elde edilen farmakokinetik verilerden cesaret alan Pfizer, oral zayıflama ilacı danuglipronun günde bir kez alınan bir formülasyonunu geliştirmeye karar verdi.
Bugüne kadar yapılan çalışma sonuçları, günde bir kez dozun farmakokinetik profilini destekler nitelikte olduğunu ve 1.400'den fazla çalışma katılımcısında karaciğer enzimlerinde yükselme gözlenmemesi de dahil olmak üzere, önceki danuglipro çalışmalarıyla tutarlı bir güvenlik profiline sahip olduğunu göstermiştir. İlaç üreticisi, 2024'ün ikinci yarısında, tescil için gerekli formülasyona odaklanarak doz optimizasyonu çalışmaları yürütmeyi planlıyor.

Hibya Haber Ajansı

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Antalya Siyaset, Haber Hibya Haber Ajansı haber servisi ile çalışmaktadır. Sitemizde yer alan haberlerin kaynak gösterilmeden alınması yayınlanması yasaktır.