Antalya Siyaset

Bahçeli’den ‘Allah Bana Yeter’ yazan Yüzüğü Paylaşımı Sosyal Medyayı Salladı

Bahçeli’den ‘Allah Bana Yeter’ yazan Yüzüğü Paylaşımı Sosyal Medyayı Salladı
11 Haziran 2024 - 14:31

MHP Lideri Bahçeli’den Gündeme Dair Açıklamalar

ANKARA – MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM’deki grup toplantısında önemli konuları değerlendirdi. İttifak ortağı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ikili görüşmelerini ele alan Bahçeli’nin, üzerinde “Allah Bana Yeter” yazılı yüzüğü dikkat çekti.

Erdoğan’ın Görüşmeleri ve Dedikodular

Bahçeli, Erdoğan’ın çeşitli isimlerle yaptığı görüşmelere ilişkin, “Sayın cumhurbaşkanımız doğal olarak herkesle görüşebilir, dinleyebilir, bizce mahsuru yoktur. Mahsurlu olan taraf aslı olmayan söylentileri, gemi azıya alması, fitnenin kamçılanmasıdır” dedi.

Hakkari Belediyesi’ne Kayyum Atanması

DEM Partili Hakkari Belediyesi’ne kayyum atanmasına değinen Bahçeli, “31 Mart seçimlerinde terör örgütü ile ilişki içinde olan kişileri bilinçli bir şekilde aday gösterenler Türkiye’yi siyasi çalkantıya mahkum etmek istiyor. 30’a yakın örgüt üyesi başkan koltuğunda oturuyor” ifadelerini kullandı.

Suriyeli Sığınmacılar ve Geri Kabul Anlaşması

Türkiye’deki Suriyeli sığınmacıların durumunu da gündeme taşıyan Bahçeli, “Ülkemizde geçici koruma statüsüyle bulunan Suriyeli sığınmacıların, gönüllü, güvenli ve onurlu geri dönüşleri kademe kademe sağlanmalı, düzensiz göçün beli kırılmalı ve Geri Kabul Anlaşması sonlandırılmalıdır” dedi.

Bahçeli’nin Konuşmasından Satır Başları

Anadolu’nun Bin Yıllık Varlığı: “Anadolu coğrafyasında bin yıldır varlığımızı sürdürüyoruz. Varlığımız gücüne güç katarak mevcudiyetini muhafaza edecektir.”

Jeopolitik Mücadeleler: “Jeopolitik bilek güreşlerine eklemlenen hakimiyet mücadelelerinin farkındayız. Maruz kaldığımız ağır sorunları ele alırken tarih şuuru rehberliği ile hareket etmeliyiz.”

Kulis Dedikoduları: “Kulis bilgisi diye servis edilen dedikoduları, yalan rüzgarlarını, özellikle sayın cumhurbaşkanımızın görüşmelerinin çarpıtılmasını ibretle takip ediyoruz.”

Suriye’nin Parçalanması: “Suriye’nin parçalanmasını hedef alan emperyalist plan yürütülmektedir. Şirret kampanyalarını hızlandırdılar. Asıl hedef Türkiye’miz, yakın hedef son yurdumuzdur.”

CHP’ye Eleştiri: “CHP, Demlenmiş ve Atatürk ile yollarını çoktan ayırmıştır. Özgür Bey, ‘Kavga istediğimizi söyleyip’ duruyor. Bizim böyle bir niyetimiz yoktur.”


Bahçeli, Türkiye’nin karşı karşıya olduğu tehditler ve siyasi dedikodular konusunda uyarılarda bulunarak, milli güvenliğin ve ülke bütünlüğünün önemine dikkat çekti. İttifak ortağı Erdoğan’ın görüşmelerine destek veren Bahçeli, bu süreçte fitneye ve asılsız söylentilere prim verilmemesi gerektiğini vurguladı.

Antalya Siyaset, Haber Hibya Haber Ajansı haber servisi ile çalışmaktadır. Sitemizde yer alan haberlerin kaynak gösterilmeden alınması yayınlanması yasaktır.