Antalya Siyaset

Ali Mahir Başarır, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da Jetgillere Katıldığını Söyledi

Ali Mahir Başarır, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da Jetgillere Katıldığını Söyledi
10 Haziran 2024 - 16:00

Bakan Fahrettin Koca’nın Kalibrasyon Uçağıyla Seyahati Tepki Çekti: “Jetgiller Ailemiz Büyüyor”

CHP Grup Başkanı Ali Mahir Başarır, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Devlet Hava Meydanları’na ait kalibrasyon uçağıyla seyahat edebileceğini iddia ederek, “Jetgiller ailemizin günden güne büyüdüğü” dedi.

CHP Grup Başkanı Ali Mahir Başarır, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Devlet Hava Meydanları’na (DHM) ait kalibrasyon uçağıyla seyahat ettiği iddiasıyla sert eleştirilerde bulundu. Başarır, “Jetgiller ailemizin günden güne güçlenmesini” kullanarak, Bakan Koca’nın bu uçağıyla özel ve siyasi seyahatler yaptığını ileri sürdü.

Başarır, Sağlık Bakanı Koca’nın 31 Mart yerel seçim sürecinde 21 Mart’ta Mardin’e giderek Şehir Hastanesi’nin temel atma törenine katıldığını, bayramda Hatay’a uçtuğunu ve çeşitli özel işlerinde bu uçağın katıldığını belirtti. Eleştirilerinde şu ifadeleri kullanıldı:

“Siz Hiç Utanmıyorsunuz Musunuz?”

Başarılı, yurttaş vatandaşın yüksek otobüs bilet fiyatları nedeniyle memleketlerine gidemediğini belirterek, “Siz utanmıyor musunuz? Her hafta sizin gibi bir bakanı Jetgiller ailesine katmaya devam etmeye devam edin” dedi. Sağlık Bakanı Koca’nın yanı sıra Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu, Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığı Bakanı Mehmet Özhaseki ve Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’yı da benzer şekilde eleştirdi.

Başarır, “Tarım Bakanlığı, yangın söndürme patlamasıyla gezer, sen ısıtmak için uçakla gezersin, ihaleye sözleşme yapar Ulaştırma Bakanı gezer. Vatandaş bayramda evde kalır, çıkamaz. Şimdi size başlıyorum: Siz hiç utanmıyor musunuz? Olmaz beyler, bir parça edep bir parça utanma” şeklinde konuştu.

Antalya Siyaset, Haber Hibya Haber Ajansı haber servisi ile çalışmaktadır. Sitemizde yer alan haberlerin kaynak gösterilmeden alınması yayınlanması yasaktır.