Antalya Siyaset

İYİ Parti Kulisleri: “Bir Sonraki Durak Bahçeli mi?”

İYİ Parti Kulisleri: “Bir Sonraki Durak Bahçeli mi?”
07 Haziran 2024 - 16:48

Akşener’in Saray Ziyaretinden sonra Bahçeli ile de görüşme ihtimali mi var?

İYİ Parti’li kaynaklara göre, Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesinin ardından bir sonraki durağının MHP lideri Devlet Bahçeli olacağı konuşuluyor.

Orhan Uğurluoğlu’nun Açıklamaları

Halk TV’de Soner Dağıstanlı’nın programına katılan Yeniçağ Gazetesi Yazarı Orhan Uğurluoğlu, İYİ Parti’den gelen bir mesajı paylaştı. Uğurluoğlu, cep telefonuna gelen mesajda, Erdoğan-Akşener görüşmesi sırasında Bahçeli’nin adının da geçtiğini belirtti. Mesajda, “Erdoğan’ın Akşener’e, ‘Sayın Bahçeli’ye de gitmeniz iyi olur’ dediği ve Akşener’in de ‘Tabii giderim. Sizi ziyaret ettim, Sayın Bahçeli’yi de ziyaret edeceğim’ gibi bir ifade kullandığı” konuşuluyor. Bu iddia, İYİ Parti kulislerinde büyük yankı uyandırdı ve Akşener’in bir sonraki durağının Bahçeli olup olmayacağı merak konusu oldu.

Erdoğan-Akşener Görüşmesi ve Partideki Yankıları

Eski İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşme, parti içinde şaşkınlık ve hayal kırıklığına neden olmuştu. İYİ Parti Genel Sekreteri ve Antalya Milletvekili Uğur Poyraz, bu görüşmenin kimin talep ettiğinin ve ne konuşulduğunun açıklanması gerektiğini ifade etti. Poyraz, “Görüşmeyi kimin talep ettiği, ne görüşüldüğü, amacın ne olduğunun açıklanması gerekmektedir” dedi.

Koray Aydın ve Parti Tabanındaki Rahatsızlık

İYİ Parti’den Koray Aydın, X (eski adıyla Twitter) hesabından yaptığı açıklamada, Akşener’i görüşmenin konusunu ve içeriğini açık ve net bir şekilde İYİ Partililere ve millete açıklamaya davet etti. Aydın, İYİ Parti’nin kuruluş amaçlarından birinin AK Parti iktidarına karşı durmak olduğunu hatırlatarak, parti tabanının “iktidarla verilecek uzlaşma ve yumuşama fotoğraflarını” asla kabul etmeyeceğini belirtti.

Parti İçinde Artan Gerilim

İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili Turhan Çömez ve Genel Sekreter Uğur Poyraz da Erdoğan-Akşener görüşmesine tepki gösterdi. Çömez, “Görüşmeden bilgimiz olsun isterdik. Görüşme bizim için sürpriz oldu. Görüşmeyi basından öğrendim. Birçok spekülasyon yapıldı görüşmeyle ilgili” ifadelerini kullandı.

Kulislerdeki İddialar

Uğurluoğlu’nun paylaştığı mesaj ve Akşener’in Bahçeli ile görüşme ihtimali, İYİ Parti kulislerinde ciddi tartışmalara yol açtı. Parti içindeki bazı isimler, bu gelişmelerin İYİ Parti’nin geleceği ve stratejik hedefleri açısından kritik olduğunu düşünüyor.

Antalya Siyaset, Haber Hibya Haber Ajansı haber servisi ile çalışmaktadır. Sitemizde yer alan haberlerin kaynak gösterilmeden alınması yayınlanması yasaktır.