Antalya Siyaset

İYİ Parti Milletvekili Burak Akburak, Akşener İddialarını Yanıtladı

İYİ Parti Milletvekili Burak Akburak, Akşener İddialarını Yanıtladı
08 Haziran 2024 - 11:03

Meral Akşener’e Cumhurbaşkanı Yardımcılığı Teklifi Aldığı İddia Edilmişti: Akşener Cephesinden Yanıt Geldi

Meral Akşener’e yakınlığıyla bilinen İYİ Parti İstanbul Milletvekili Burak Akburak, Meral Akşener ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında gerçekleşen görüşmenin ayrıntılarını açıkladı.

Akşener’e Cumhurbaşkanı Yardımcılığı Teklifi

İYİ Parti cephesinden gelen açıklamalar, Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşmenin ardından spekülasyonları sona erdirmeyi amaçlıyor. Sözcü TV’ye konuşan Burak Akburak, Akşener’e Cumhurbaşkanı Yardımcılığı teklifi gelmesi halinde bu teklifin değerlendirilebileceğini belirtti. Akburak ayrıca, Akşener’in İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu’na kızgın olduğunu ifade etti.

Görüşmenin Ayrıntıları

Burak Akburak’ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

  • Cumhurbaşkanlığı Teklifi: Akburak, Akşener’e Cumhurbaşkanı Yardımcılığı teklifi gelmediğini, ancak böyle bir teklif gelirse değerlendirilebileceğini söyledi.
  • Müsavat Dervişoğlu’na Kızgınlık: Akburak, Akşener’in Müsavat Dervişoğlu’na kızgın olduğunu ve ihraç edilmesi durumunda İYİ Parti’nin dağılabileceğini ifade etti.
  • Yeni Parti Kurma İddiaları: Akşener’in yeni bir parti kurma planı olmadığını belirten Akburak, görüşmenin Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından talep edildiğini ve zamanının bir gün önce belirlendiğini söyledi.
  • Bahçeli ile Görüşme İddiaları: Akşener’in Bahçeli ile görüşme planı olmadığını ve kendisinin bundan sonra daha sık görünür olacağını ifade etti.

Parti İçindeki Tartışmalar

İYİ Parti Kurucu Genel Başkanı Meral Akşener’in, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yaptığı ziyaretin ardından parti içindeki tartışmalar yoğunlaştı. İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, böyle bir teklife ihtimal vermediğini belirtti.

Akşener’in Yeni İmajı

Akşener’in yeni saç rengi hakkında da konuşan Akburak, “Saç rengi başka olacaktı, bu beğenildi” ifadelerini kullandı.

Antalya Siyaset, Haber Hibya Haber Ajansı haber servisi ile çalışmaktadır. Sitemizde yer alan haberlerin kaynak gösterilmeden alınması yayınlanması yasaktır.