Antalya Siyaset

İYİ Partili İki Milletvekilinin, AKP’ye geçeceği İddiası Ortalığı Karıştırdı

İYİ Partili İki Milletvekilinin, AKP’ye geçeceği İddiası Ortalığı Karıştırdı
10 Haziran 2024 - 22:57

İddia: İYİ Partili İki Milletvekili AKP’ye Geçmeye Hazırlanıyor

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İYİ Parti eski Genel Başkanı Meral Akşener arasında gerçekleşen görüşmenin yankıları sürüyor. Bu görüşmenin ardından İYİ Parti’den iki milletvekilinin AKP’ye geçmeye hazırlandığı iddiası gündeme bomba gibi düştü.

İddialar ve İsimler:

Kısa Dalga’dan Berna Can’ın İYİ Parti kulislerine dayandırdığı haberine göre, İstanbul Milletvekili Ahmet Ersagun Yücel ve Gaziantep Milletvekili Mehmet Mustafa Gürban’ın AKP’ye geçmesi bekleniyor.

Ahmet Ersagun Yücel:

İstanbul Milletvekili Ahmet Ersagun Yücel’in, AKP’ye katılmak için hazır olduğu ve AKP kanadından haber beklediği belirtiliyor. Parti kaynakları, Yücel’in Ünal Karaman ile birlikte AKP’ye katılmasının ve rozetlerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından takılmasının planlandığını aktarıyor.

Mehmet Mustafa Gürban

Mehmet Mustafa Gürban:

Diğer isim ise Gaziantep Milletvekili Mehmet Mustafa Gürban. Gürban’ın milletvekili seçimleri döneminde Demokrat Parti’den aday olmak istediği, ancak Akşener’in Özel Kalem Müdürü Esma Beker aracılığı ile İYİ Parti’ye katıldığı biliniyor. Şimdi ise Gürban’ın partisinden istifa ederek AKP’ye geçmeye hazırlandığı konuşuluyor.

Görüşmenin Ardından Gelen İddialar:

Erdoğan ve Akşener arasındaki görüşmenin ardından ortaya çıkan bu iddialar, İYİ Parti içerisinde büyük bir tartışmaya neden oldu. Parti içinde bu gelişmelerin nasıl yankı bulacağı ve İYİ Parti’nin bu duruma nasıl tepki vereceği merak konusu.

Antalya Siyaset, Haber Hibya Haber Ajansı haber servisi ile çalışmaktadır. Sitemizde yer alan haberlerin kaynak gösterilmeden alınması yayınlanması yasaktır.