Antalya Siyaset

Müsavat Dervişoğlu: ‘Ben bu partinin genel başkanıyım’

Müsavat Dervişoğlu: ‘Ben bu partinin genel başkanıyım’
09 Haziran 2024 - 15:08

Akşener-Erdoğan Görüşmesi: Müsavat Dervişoğlu’nu Kızdırdı.

Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesine ilişkin açıklamalarda bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, görüşmeden haberi olmadığını belirterek, bu durumu olumlu bulmadığını ifade etti.

“Görüşmeden Haberim Olmadı”

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, Habertürk TV’de Faruk Aksoy’un gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Eski Genel Başkan Meral Akşener’in AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret etmesine ilişkin konuşan Dervişoğlu, görüşmeden daha önce haberi olmadığını belirtti. Dervişoğlu, görüşmeyi İletişim Başkanlığı’nın sosyal medyada yaptığı paylaşımla öğrendiğini söyledi. Görüşmeden çıktıktan sonra Akşener’in kendisini bilgilendirdiğini aktaran Dervişoğlu, Akşener’in Erdoğan ile Türkiye hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunduklarını söylediğini belirtti.

“Olumlu Değil”

Görüşmeyi olumlu bulmadığını vurgulayan Dervişoğlu, “Beni ilgilendiren tarafı, İYİ Parti’nin genel başkanı ben iken Sayın Erdoğan’ın Sayın Akşener ile görüşmesi. Muhatap olarak benim alınmam gerekirdi. Bazı insanlar boyuna posuna bakmadan Hasan Dağı’na oduna gitmeye kalkışırlarsa şayet, işte o zaman benden ummadıkları bir tepkiyi görebilirler. Ben bu partinin genel başkanıyım, partinin dününe, bugününe, yarınlarına sekte vuracak adımlara izin vermem. Ben kimsenin memuru değilim.” diye konuştu.

Antalya Siyaset, Haber Hibya Haber Ajansı haber servisi ile çalışmaktadır. Sitemizde yer alan haberlerin kaynak gösterilmeden alınması yayınlanması yasaktır.