Antalya Siyaset

Antalya Ormanlarına Giriş Yasağı

Antalya Ormanlarına Giriş Yasağı
08 Haziran 2024 - 11:52

Antalya’da Orman Yangınlarına Karşı Yeni Önlemler: Ormanlara Girişler Yasaklandı

Havaların aşırı derecede ısınması ile birlikte orman yangın risklerine karşı Antalya’da ormanlara girişler yasaklandı. Antalya Valiliği’nden yapılan açıklamada, orman sınırına 4 kilometre mesafede bulunan yerlerde ve işletmelerde havai fişek, dilek balonu ve benzeri yanıcı ve yakıcı maddelerin kullanımı yasaklandığı belirtildi.

Ormanlara Giriş Yasağı

Antalya’da yangın riskine karşı 07.06.2024 ila 31.10.2024 tarihleri arasında ormanlara girişler yasaklandı. Antalya Valiliği’nin yayımladığı genelgeye göre, Antalya bölgesindeki piknik ve mesire yerlerinde 31.10.2024 tarihine kadar 21.00-08.30 saatleri arasında mangal, semaver ve ateş yakılması yasaklandı.

Denetimler ve Cezai İşlemler

Genelgede, genel kolluk kuvvetleri ile orman muhafaza memurları başta olmak üzere, zabıta ve özel güvenlik görevlilerinin ormanlarda düzenli devriyeler yürüteceği, ormanda ateş yakan ve yangın riski oluşturanlara karşı kontrol görevinin yürütüleceği ve vatandaşların uyarılacağı belirtildi. Denetimlerde tespit edilen aykırılıklar karşısında ilgili mevzuat hükümleri doğrultusunda gerekli adli ve idari işlemlerin yapılacağı da vurgulandı.

Antalya Siyaset, Haber Hibya Haber Ajansı haber servisi ile çalışmaktadır. Sitemizde yer alan haberlerin kaynak gösterilmeden alınması yayınlanması yasaktır.